Provjerite u kakvom Vam je stanju gušterača i žučni mjehur, postoje li kamenci.
Provjerite u kakvom Vam je stanju gušterača i žučni mjehur, postoje li kamenci.
Stimulira proizvodnju žuči u jetri i potiče izlučivanje žuči kroz žučni mjehur.
Šuplji (YANG) organi su npr.: želudac, tanko crijevo, debelo crijevo, žučni mjehur, mokraćni mjehur) i u njima se energija stvara.
Žučni mjehur je kruškolika vrećica duga 8 do 12 cm, 4 do 5 cm široka, volumena 30 do 50 ml, priljubljena uz donju ploštinu jetre, a služi kao spremište koncentrirane žuči između razdoblja probave.
Zato što proizvodi žuč i kanalima ga luči u žučni mjehur, regulira razgradnju masti i ugljikohidrata, rezervno je spremište glikogena, pojačava lučenje probavnih sokova gušterače, stvara K vitamin i sudjeluje u zgrušavanju krvi, stvara krvne bjelančevine, antitijela, pohranjuje vitamin A...
Područje tijela koje je povezano s tom čakrom obuhvaća gornji dio probavnog sustava, žučni mjehur, jetra, gušterača, bubrezi, adrenalne žlijezde, slezena i srednji dio kralježnice.
Oko polovice izlučene žuči između obroka dolazi cističnim vodom u žučni mjehur.
Usto, u korijenu cikorije se nalaze i seskviterpenski laktoni koji potiču izlučivanje želučanih sokova i soka koji luči žučni mjehur te tako omogućuje znatno bolji rad jetre.
00.01 03.00 - Žučni mjehur eliminira toksine i obnavlja se.
Žučni mjehur se steže - kontrahira nakon dolaska hrane u dvanaesnik.
Sporedni su žučni mjehur i njegov vod.
Žučni mjehur sakuplja žuč izvan perioda probavljanja.
Kruškastog je oblika i ima zapreminu oko 40 cm3. Žučni mjehur je iznutra pokriven sluznicom koja je nabrana i obrazuje jamice.
Obično se žučni mjehur smiri i čovjek više ne osjeća tegobe.
Njihov broj je različit, zavisno od ribe (2 do 800), a grgeč ih ima 3. Jetra su nepotpuno podijeljena u desni i lijevi režanj, a imaju i žučni mjehur.
Netko tko preko noći posijedi nije lud, nego je posijedio od straha, netko tko ima kamen u žučnom mjehuru svoju ljutnju sprema u žučni mjehur.
Sve vrste ove porodice imaju tzv. " Dyckovu teksturu ", strukturni element pera na kojem se lomi svjetlost [ 2 ] Pored toga, nemaju žučni mjehur, a karotida je vrlo jednostavne građe.
Blagotvorno djeluje na jetru i žučni mjehur te, uravnotežena, može pomoći oslobađanju ljutnje i bijesa koje se prerađuju " ili skupljaju u tim organima.
Žučni mjehur može ispuniti jedan žučni kamenac ili može biti prepun manjih kamenaca.
Pri obdukciji su uglavnom utvrđena supkutana krvarenja u području zglobova, petehijalna krvarenja po slezeni, dehidracija, povećani žučni mjehur, atrofija kloakalne burze te povećana količina cerebrospinalne tekućine.
e) ŽUČNI MJEHUR 41 (ŽM-41) Nalazi se na gornjoj strani stopala, u udubljenju, tri prsta širine od točke gdje se spajaju mali i domali nožni prst (u udubini između dviju kostiju).
Korist od konzumacije maslinovog ulja vidljiva je kod bolesti: probavnog trakta (želudac, crijeva, žučni mjehur); ateroskleroze; kod zaraštavanja unutrašnjih i vanjskih rana, a naročito se upotreba maslinovog ulja preporuča u najranijem djetinjstvu i tijekom poznije životne dobi.
Nastaje u jetri odakle putem žučnih vodova dospijeva u žučni mjehur koji ima ulogu rezervoara.
Žučni mjehur lako se prikaže, a i 95 % kamenaca veće je od 2 mm.
Kod operacijskog zahvata odstranjuje se žučni mjehur, a ne samo žučni kamenci.
Kod bolesnika s bakterijemijom, moguća je pojava lokalizirane infekcije koja može zahvatiti gastrointestinalni trakt (jetru, žučni mjehur i crvuljak), endotelne površine (aterosklerotske plakove, ileofemoralne ili aortalne aneurizme, srčane zaliske), perikard, moždane ovojnice, pluća, zglobove, kosti, genitourinarni trakt ili meka tkiva.
Boldo Stimulira probavu, jetru na proizvodnju žuči, žučni mjehur na izlučivanje žuči i štiti samu jetru.
Osim što stimuliraju proizvodnju probavnih sokova, potiču i djelotvornu probavu, sprečavaju probavne poremećaje, poboljšavaju resorpciju vitamina i minerala u tragovima, sprečavaju acidozu tijela, štite jetra i žučni mjehur.
Svježi voćni i povrtni sokovi alkaliziraju tijelo i smanjuju upale te detoksificiraju i jetru i žučni mjehur.
Žučni mjehur ili žučna vrećica je organ smješten ispod jetre koji pohranjuje i koncentrira žuč stvorenu u jetri.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com