Kod žena je ipak bilo malo više zanimljivije; Sanja Begović-Geceg i Antonija Orlić su trčale veći dio utrke zajedno, ali na kraju je ipak odnjela pobjedu Sanja iz AK Veteran sa skoro dvije minute ispred Antonije Orlić iz AK Sljeme.
Kod žena je ipak bilo malo više zanimljivije; Sanja Begović-Geceg i Antonija Orlić su trčale veći dio utrke zajedno, ali na kraju je ipak odnjela pobjedu Sanja iz AK Veteran sa skoro dvije minute ispred Antonije Orlić iz AK Sljeme.
Boje OK Bjelovara branila je samo jedna seniorska štafeta u sastavu (redom): Antonija Orlić, Eduard Perković i moja malenkost.
Na svjetskoj rang-listi (WRE) Antonija Orlić je 270. od 915 seniorki, dok seniori zauzimaju 412. (Vedran Bijelić), 931. (Eduard Perković) i 1329. mjesto (Damir Klobučarić) na listi od 1917 natjecatelja.
Osim toga, Antonija Orlić i Vedran Bijelić nastupili su u sastavu hrvatske seniorske reprezentacije na Svjetskom prvenstvu (WOC) u Mađarskoj.
Srebrom se među Hrvaticama okitila Ivana Gobec, a broncu je uzela Antonija Orlić.
Tehnički, nismo baš posve pobijedili, budući da je Murinjo (aka Goran Murić) nije pobijedio već je samo drugi. Posve je pobijedila Antonija Orlić i to drugu godinu za redom.
Antonija Orlić, državna prvakinja u maratonu (2:53) i polumaratonu (1:23), te nekoliko puta u različitim disciplinama orijentacijskog trčanja.
Antonija Orlić obranila je prošlogodišnji naslov, no što zbog loših vremenskih uvjeta, što zbog manjka treninga preko zime, Antonijin rezultat je daleko od njezinih najboljih vremena.
Neko vrijeme je na drugom mjestu boravila Marija Schwartz, ali je tijekom trke iscurila, pa su je pretrčale planinske reprezentativke Danijela Černić i Antonija Orlić.
Među curama je dugogodišnja dominacija Sljemenašica dostigla vrhunac, pa su Antonija Orlić, Petra Podnarčuk i Veronika Jurišić sljedećoj ekipi napravile maltene pola sata razlike.
Najbolje Hrvatice bile su: Barbara Belušić, Danijela Černić, Antonija Orlić, Petra Gidak, Veronika Jurišić i Sanja Begović-Gecek.
Druga mjesta osvojili su: Vedran Bijelić (M21), Antonija Orlić (Ž21) i Robert Orehoci (M35).
Atletski klub Sljeme je imao daleko najširu klupu, dugačak kadar dobrih trkača (20 muškaraca ispod 1:30 na polumaratonu, 8 žena ispod 1:45), i dvije velike maratonske zvijezde (Hrvoje Kovač, Antonija Orlić) pa je dominacija logična i razumljiva.
Također, nakon 8 utrka Sprint kupa Hrvatske, treća mjesta u ukupnom pojedinačnom plasmanu osvojili su: Antonija Orlić u Ž21, Robert Orehoci u M35 i Alida Sokolović u Ž35.
Spiker je cijelo vrijeme obavještavao publiku u ciljnom prostoru da je u vodstvu naša Antonija Orlić.
Ženska ekipa Sljemena u sastavu Veronika Jurišić, Antonija Orlić i Višnja Škevin je na kraju bila bolja od pobjedničke muške ekipe (AK Veteran) za punih 35 minuta, što se do sada nikada nije dogodilo na nekoj dugoprugaškoj trci u Hrvatskoj.
Veronika Jurišić je svoju prvu službenu trku otrčala kao članica štafete na Sljemenskom maratonu 2001. godine, a već sljedeće pobijedila na maratonu s još uvijek važećim rekordom 3:34:56. U sljedećih 5 sezona, Veronika je uglavnom kuburila s ozljedama ili trčala štafete, a maratone su dobivale Antonija Orlić (3 puta) i Marija Vrajić (2 puta).
Sljemenska škola trčanja je proizvela u dosadašnjem periodu 4 državna prvaka u maratonu (Veronika Jurišić, Antonija Orlić, Hrvoje Kovač i trenutno aktualna Ingrid Nikolesić), čak 18 muških maratonaca ispod 3 sata (trojica ispod 2:40) i 7 maratonki ispod 3:15 (tri ispod 3:00).
Prema očekivanju, jedno je ugrabila premoćnom pobjedom i novim rekordom staze Danijela Černić, a za drugo mjesto su se počupale Sanja Begović-Geceg, Petra Gidak i Antonija Orlić.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com