Ne priznaju li to indirektno i sami znanstvenici kada misterioznu tvar, čije se postojanje protivi svakoj znanstvenoj logici i fizičkim zakonima, i koja drži cijeli svemir zajedno nazivaju Božjom česticom?
Ne priznaju li to indirektno i sami znanstvenici kada misterioznu tvar, čije se postojanje protivi svakoj znanstvenoj logici i fizičkim zakonima, i koja drži cijeli svemir zajedno nazivaju Božjom česticom?
Zbog neuhvatljivosti, popularno je nazvan Božjom česticom.
Ove će godine CERN, Europska organizacija za nuklearna istraživanja u Švicarskoj, aktivirati akcelerator LHC Large Hadron Collider, u potrazi za Higgsovim bozonom ili Božjom česticom, i odgovorom na pitanja o postanku čovjeka i svijeta.
Da je pameti, prije nego što se pošalje ekipa da poprati otvaranje Olimpijade trebao bi se poslati tim u Genevu koji bi pratio kako teče priprema i realizacija traganja za " Božjom česticom ".
Među dvadesetak hrvatskih fizičara koji sudjeluju u potrazi za božjom česticom i trude se razotkriti tajne svemira jest i Splićanka Jelena Luetić, magistrica fizike koja na Institutu Ruđer Bošković priprema doktorat kojim će dati svoj obol jednom od vjerojatno najvećih otkrića 21. stoljeća.
A, šta se tiće Ajnštajna, Tesle i drugih velikih umova jesu zločinci jer, ako ja znam da vojska prvo sebe namiri s njihovim izumima, onda bi oni to trebali još više znati.To je slićno ovom sranju koje sada rade po Cernu s nekakvom " božjom česticom ", di se igraju Boga i, kao nisu svjesni da će prvo vojska (pogodite koja), iskoristiti te božje čestice za vražju rabotu.
I mlada splitska fizičarka traga za božjom česticom
Guy Paić - nuklearni fizičar u potrazi za božjom česticom
- Potraga za Higgsovim bozonom, koji je nesretno nazvan Božjom česticom, tj. objašnjenje porijekla mase svih elementarnih čestica, jedan je od najvažnijih ciljeva istraživanja LHC-projekta.
Može li se istraživanje u Centru za nuklearna istraživanja u Švicarskoj pojednostavljeno, kako je to učinjeno u medijima, nazvati potragom za Božjom česticom i zašto?
- Ništ ' se to meni ne sviđa s tom »Božjom česticom«
Higgsov bozon - nazvan čak i Božjom česticom - trebao bi dati odgovore o antimateriji i konačno dovesti do detektiranja i upoznavanja crne tvari.
U CERN-u, Europskom centru za nuklearna istraživanja, u kojem je pokrenuta milijarde eura vrijedna potraga za Božjom česticom iz koje je nastao svemir, dogodili su se prvi sudari snopova protona.
U svijetlu potrage za tzv. Božjom česticom kao temeljem materijalne stvarnosti, revizionizmu teorije evolucije te sinkretističkoj " Teoriji svega " Kena Wilbera pred teologe se postavljaju pitanja o ulozi Boga Stvoritelja, smislu povijesti spasenja te čovjekovog postojanja i spoznaje.
Što se želi tom famoznom Božjom česticom čije značenje nitko ne razumije osim onih koji se time bave želi postići kod publike koja od svega što je okruglo i oko nas leti razumije putanju lopte raznih veličina?
Obojica nisu krila oduševljenje rezultatima do kojih se došlo nakon 58 (?) godina potrage za ' božjom česticom '.
Racionalnost je nadahnula mnoge da već godinama pišu o potrazi za »Božjom česticom«, pokusima koje CERN provodi u Švicarskoj, a koje su novinari jednostavno sveli na potragu za tajnom nastanka života, ali prema znanstvenim dokazima.
Nakon kratkotrajne relaksacije, razgovor se vratio u ozbiljnije vode jer je slijedilo pitanje povezano s »Božjom česticom«, što općenito misli o »praprasku« kao početku stvaranja svemira koji, po nekima, također isključuje Stvoritelja: »Mi smo znatiželjna bića i zato moramo biti oni koji istražuju i otkrivaju, ali kod potrage za ' Božjom česticom ' ne radi se o otkrivanju tajne postanka svemira, jer taj trenutak nije dostupan eksperimentalnim istraživanjima toga tipa.
Stoga predlažem HND, Beškera i Jergovića za odlikovanje tzv. Božjom česticom za glupost.
Možda nam poručuje da je posljednji trenutak da se odustane od potrage za " Božjom česticom ", ali oni koji rade u tunelu pored Geneve nemaju vremena da se zanimaju ičim drugim osim onim na čemu rade.
Potraga za Božjom česticom odvija se u sklopu više...
Usprkos tome što CERN traga za Božjom česticom, u tim istraživanjima nema ni ontologije, ni metafizike.
Tako je, prema svjedočenju novinara Darka Hudelista, bio do detalja upućen u znanstvenu potragu za Božjom česticom u laboratoriju CERN kod Ženeve. "
Djeca koja su talentirana ne mogu doći do izražaja jer im nisu dio te košarkške elite pa vidimo da su neki sa Božjom česticom a neki ni na karti hrvatske košarke.
Dok šira javnost CERN iz Ženeve uglavnom povezuje s projektom LHC, velikog hadronskog sudarača, odnosno traganjem za Božjom česticom, teškom oko pet milijardi eura, vrijedno je istaknuti da je upravo dr. Puljak voditelj jedne od grupa u tome projektu i na čelu je tima od stotinjak ljudi.
Zbog čega ga zovu Božjom česticom?
U potrazi za ' Božjom česticom '
Ako se nešto može nazvati Stvoriteljem svijeta ili božjom česticom - onda je to vodik.
Zbog neuhvatljivosti nazvan je još i Božjom česticom
Pretpostavimo da je situacija bila ovakva: iz nekih sam izvora doznao (tj. mi smo doznali, u Globusu) da se on, Ivica Račan, iako političar, strastveno zanima za fiziku, a da ga osobito zanimaju nuklearna istraživanja u CERN-u, tj. potraga vrhunskih europskih znanstvenika za Božjom česticom, pa mu predlažem da o tome ukratko popričamo za naš tjednik, kako bi i šira hrvatska javnost doznala što on o tome misli.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com