Teo Bilas skulpturom se bavi od 2002. Izlagao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama.
Teo Bilas skulpturom se bavi od 2002. Izlagao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama.
Izlagao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u zemlji i inozemstvu.
Izlagao je na brojnim samostalnim I svjetskim izložbama u zemlji i u svijetu.
Učestvovao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u zemlji i inozemstvu, dobitnik je mnogih nagrada i priznanja, među kojima i Nagrade 4. Trijenala grafike 2006. godine.
Od tada je izlagao na brojnim samostalnim izložbama u svijetu, a predstavljao je i Litvu na 53. venecijanskom bijenalu suvremene umjetnosti " sa začudnim ambijentom konstruiranim u potpunosti od magnetske vrpce što je postalo zaštitnim znakom i polazišnom točkom većine Kampinasovih umjetničkih instalacija ".
NADA PRLJA rođena je 1971. u Sarajevu. 1981. - 99. živjela je u Skopju, a od 1999. živi i radi u Londonu. 1991. - 1997. - Akademija likovnih umjetnosti u Skopju 2000. - 2003. - Royal College of Art u Londonu Sudjelovala je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama te festivalima, radionicama, performansima i javnim nastupima u Velikoj Britaniji, Makedoniji, Hrvatskoj i Sloveniji.
Izlaže na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u zemlji i inozemstvu.
Izlagao je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama u zemlji i inozemstvu.
Maria Grazia Mosca rođena je u mjestu Thiene pokraj Vicence, pohađala je Akademiju likovnih umjetnosti kod prof. Bruna Saettija i školu Međunarodnog grafičkog centra gdje je studirala tradicionalne i eksperimentalne grafičke tehnike, te izlagala svoje slike na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u Italiji, Francuskoj, Japanu i Sjedinjenim američkim državama, danas živi u Trentu.
Završila je Školu za tekstil, kožu i dizajn 1998. u Zagrebu. 2000 -./2001. upisuje Akademiju likovnih umjetnosti u Zagrebu, Nastavnički odsjek. 2011. diplomirala u klasi prof. Peruška Bogdanića, odsjek kiparstvo. 2004. Nagrada Hrvatske gospodarske komore Voditeljica slikarske radionice Studentskog Centra u Zagrebu od 2007./2009. Sudjelovala na brojnim samostalnim i skupnim izložbama (HDLU-PM, galerija Karas, galerija Križić-Roban, galerija MMC Luka, galerija Kortil..).
Damir Hoyka je svoje radove izlagao na brojnim samostalnim i skupnim izložbama fotografije i objavljivao u časopisima i forumima.
Izlagao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u Hrvatskoj i inozemstvu.
Izlagao je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama u Zagrebu, Parizu, Budimpešti, Barceloni, Beču te sudjelovao u nizu festivala u Trstu, Oberhausenu, Rotterdamu, Parizu, Bankoku te na prestižnim umjetničkim manifestacijama poput 16 São Paolo bijenala 1981. ili kasselske Documente 12, 2007. Njegova se djela nalaze u važnim domaćim i svjetskim zbirkama suvremene umjetnosti i filmskim arhivima poput Muzeja suvremene umjetnosti u Zagrebu, Hrvatskog filmskog saveza, Internationale Kurzfilmtage Oberhausen te Centra Georges Pompidou u Parizu.
Od 1991./1992. izlaže na brojnim samostalnim i skupnim izložbama.
Svoje slike i crteže, pretežno u uljanoj tehnici i laviranom tušu, izlaže u brojnim samostalnim i grupnim izložbama u Švicarskoj, Njemačkoj i Hrvatskoj.
Od ranih sedamdesetih izlagala je na brojnim samostalnim izložbama na domaćoj i međunarodnoj umjetničkoj sceni.
Sudjeluje na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u zemlji i inozemstvu.
Izlagao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u zemlji i inozemstvu, te je bio sudionik brojnih likovnih kolonija i humanitarnih akcija, kao i recenzent i medijator brojnih izložbi.
Od svoje prve samostalne izložbe Fotografije 1962. godine u Društvu arhitekata Hrvatske pa do danas izlagao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u Hrvatskoj i inozemstvu.
Izlagao je na brojnim samostalnim izložbama. 2002. samostalno je izlagao u Museu d ' Agua u Lisabonu, nakon čega su uslijedile izložbe: Spremište, Tekstilni kombinat Zagreb, TKZ (2004.), Bestežinske slike, Labor 019, Berlin (2004.), Promatranje, Prima Center Berlin (2005.), 64, Galerija Josip Račić, Zagreb (2006.), Deklaracija, Haus Ungarn /. BHC Kollektiv, Berlin (2008.) i druge. 2008. realizirana je retrospektivna izložba njegovih radova u Galeriji Klovićevi dvori u Zagrebu, pod nazivom Najbolje slike, koja je obuhvatila radove nastale između 1984. i 2008. godine.
Autor je brojnih predgovora katalozima izložaba, a kao kipar često je sudjelovao u radu likovnih kolonija, izlagao na brojnim samostalnim i skupnim izložbama.
Svoje skulpturalne scene, posebno narativne biblijske prizore, sestra Samuela izlagala je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u Hrvatskoj i inozemstvu.
Izlagao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama u BiH, Hrvatskoj, Italiji, Francuskoj, Njemačkoj i drugdje.
Njegovi samostalni radovi izlagani su na brojnim samostalnim izložbama u Nizozemskoj, Danskoj i SAD, te na skupnim izložbama diljem svijeta.
Svoje stripove, fotografije i ilustracije do sada je izlagao na brojnim samostalnim i skupnim izložbama.
Sudjelovao je na brojnim samostalnim i skupnim izložbama.
Najproduktivniji su ove godine bili autori iz Kinokluba Zagreb, s ukupno 43 rada u svim kategorijama osim animiranih filmova, što je više od četvrtine svih prijavljenih, a još su jedan rad prijavili u suradnji s FAGEP, Samobor, pa Kino kluba Split, s četrnaest ostvarenja, među kojima su dokumentarci, eksperimentalni filmovi i video spotovi, Fade Ina, Zagreb s devet prijavljenih dokumentarnih i eksperimentalnih filmova i Autorskog studija ffv, Zagreb s osam igranih, eksperimentalnih, dokumentarnih i animiranih, kao jedinog kluba koji ima radove u svim kategorijama, a 44. revija će biti zapamćena i po brojnim samostalnim autorima koji su prijavili čak 36 filmova, koji stižu iz Bjelovara, Buja, Dubrovnika, Matulja, Našica, Novoselca, Rijeke, Siska, Splita, Šibenika, Umaga, Vinkovaca i Zagreba.
Sudjelovao je na brojnim samostalnim i grupnim izložbama širom svijeta te primio brojna priznanja za svoj likovni rad.
Od ranih sedamdesetih izlagala je na brojnim samostalnim izložbama na domaćoj i međunarodnoj umjetničkoj sceni.
Izlaže od 1975. godine i od tada se predstavio brojnim samostalnim izložbama i sudjelujući na mnogobrojnim skupnim izložbama (Biennale u Sao Paulu, biennale u Veneciji, Istanbulski biennale, itd.).
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com