Tu je i Bond Street, najskuplja luksuzna shopping ulica u Europi koja je, osim po pregrštu dizajnerskih dućana, znamenita i po svojem izboru skupocjenog nakita i satova marki Cartier, De Beers, Harry Winston, Bulgari i još mnogih drugih.
Tu je i Bond Street, najskuplja luksuzna shopping ulica u Europi koja je, osim po pregrštu dizajnerskih dućana, znamenita i po svojem izboru skupocjenog nakita i satova marki Cartier, De Beers, Harry Winston, Bulgari i još mnogih drugih.
Odjevena u seksepilne i sofisticirane kreacije modnih kuća Chanel, Erdem, Marc Jacobs, Louis Vuitton i ukrašena skupocjenim nakitom De Beers i Harry Winston - prekrasna glumica Emma Watson osvanula je u novom broju W Magazine u jako elegantnom izdanju
Još od 1880. godina obitelj De Beers pokrenula je proces koji i danas utječe na cijene dijamanata.
Poduzetnik je vlasnik branda škotskog viskija Glenmorangie i britanskih modnih brendova Thomas Pink i De Beers.
Zuma hoće da skrene pogled sa nedopustivog pokolja rudara u Joburghu time što sere o Okupiranoj teritoriji.... neka se on pobrine o milionima (sada demokratski) podjarmljenih radnika JAR pogotovo u De Beers-u, o desetinama hiljada HIV pozitivnih, o seksističkim silovanjima lezbejki, o useljenicima iz centralne Afrike koji žive u kućicama za pse..... čist marketing.... ako osuđuješ okupirane teritorije, zabrani uvoz robe odande, i tačka... zar ne?? prikaži cijeli komentar
jedan mali de beers: cerek: trazila sam ga na njihovoj stranici ali nema takvog solitaire okrugli dijamant sa 4 ' prongs ', platina... cista klasika: cerek:
Razlog tome je što takva roba uvijek nađe svog kupca, a po nekim procjenama tri četvrtine prodanih i kupljenih dijamanata nije prošlo svjetski poznatu burzu dragog kamenja u belgijskom Antwerpenu, a nije nabavljeno ni u sklopu De Beersovih pogleda (De Beers dražbe dijamanata naziva pogledima, a one koji ih kupuju, skupljačima pogleda), nego laički rečeno - ispod stola.
To je najveći dijamant ikada pronađen na svijetu iskopan 1905. u rudniku tvrtke De Beers nedaleko od Pretorije.
Oppenheimeri su u proizvodnji dijamanata prisutni više od sto godina, a De Beers, koji je 1886. osnovao Cecil Rhodes, preuzeli su 1927. Jedan od mlađih pripadnika " klana " Nicky Oppenheimer je izjavio kako je prodaja obiteljskog udjela bila " važna i teška odluka ", javlja BBC News.
Kraj dijamantne dinastije - Oppenheimeri prodaju De Beers
Kao jedan od najvećih koncesionara, De Beers je svojevremeno provodio rentgensko snimanje svojih zaposlenika prilikom svakodnevnog izlaska iz rudnika, no u novije vrijeme zbog opasnosti po njihovo zdravlje, ono se provodi samo nasumice, tako da dobar dio ovih najbanalnijih krađi dijamanta uspije.
Jednostavno rečeno ekonomija funkcionira na temeljima ponude i potražnje pa tako De Beers u slučaju da proizvede preiše dijamanata nego što tržište traži jednostavno smanji proizvodnju dok tržište ponovo ne postane gladno i traži nove dijamante.
Tri godine brusači su laserom obrađivali kamen pronađen 1980. u rudniku De Beers u Kongu.
Pripada De Beers Millennium Diamond kolekciji, u kojoj su još plavi dijamanti težine 118 karata i Heart of Eternity, 27 karata.
Kupio ga je " De Beers " i vratio natrag u Južnu Afriku gdje se nalazi izložen u " Open Mine Museum "
De Beers je možda još više nego po svom statusu slavan po motu " A Diamond is Forever ", odnosno " Dijamant je vječan ", koji je Iana Fleminga inspirirao za naslov romana o Jamesu " Diamonds Are Forever ", koji je kasnije postao i jedan od najslavnijih izdanaka dugovječnog serijala o britanskom tajnom agentu.
Začuđujuća je lakoća s kojom Nicky Oppenheimer vodi najveću svjetsku tvrtku za vađenje i prodaju dijamanata De Beers, unatoč podacima koji govore o najgoroj godini u posljednjih dva desetljeća.
Rhodes je bio na čelu South Africa Company, a zatim je osnovao i De Beers Consolidated Mines i Consolidated Gold Fields.
Rijetki plavi dijamant, dio legendarne kolekcije De Beers Millennium, prodan je na dražbi u Hong Kongu za 6.4 milijuna dolara (35 milijuna kuna).
Kruškoliki dijamant od 5,16 karata bio je prvi dragi kamen te vrste koji se pojavio na dražbi iz kolekcije De Beers, najvećeg proizvođača dijamanata na svijetu, predstavljen 2000. u povodu ulaska u novi milenij.
Zbirka De Beers Millenium sastoji se od 12 rijetkih dijamanata i skupljana je godinama.
Četiri lopova ušetala su u subotu u 10 sati navečer kroz nezaključana vrata londonskog shopping centra Royal Exchange i opljačkala draguljarnicu De Beers i dućan sa satovima Omega.
Scarlett Johansson predstavlja 90 - te, u Dolce Gabbana svilenoj, čipkastoj haljini i bodyu, tamno crvenim ružem na usnama i piercingu na nosu, te draguljima Repossia, David Yurman, VBH, Bottega Veneta i De Beers.
De Beers je kompanija koja je stvorila trgovanje dijamantima kakvo poznajemo danas, a ako želite od njih kupiti dijamant morate igrati po njihovim pravilima.
Dijamante prodaju na dražbama koje nazivaju pogledi te se održavaju 10 puta na godinu, a za kupiti ih morate biti takozvani sakupljač pogleda odnosno preprodavač dijamanata koji mora uzeti mali broj neobrađenih dijamanata koje im De Beers ponudi bez odbijanja jer ih inače De Beers neće više pozvati, zatim dijamante obraditi do savršenstva te ih isključivo obrađene dalje preprodavati.
De Beers dijamantni kartel danas drži oko 65 % tržišta dijamanata za razliku od samih početaka gdje su držali monopol sa gotovo 90 % osvojenog tržišta.
Njegovi radovi nalaze se u mnogobrojnim javnim i privatnim zbirkama (The Tate Gallery, Museum of Modern Art Paris, Science Museum, British Museum, Arts Council of England, Northern Arts Association, National Portrait Gallery, London Borough of Bromley; De Beers Diamonds; ICI; London Hospital Arts Trust, Zaragoza Museum of Fine Art, Spain, The Fuba Collection, South Africa, Hastings Museum, The Savoy Group, London, University of London, Goldsmiths College, The City University).
Čitao sam nedavno da je obitelj Oppenheimer za vrijeme apartheida u JAR-u nadzirala preko svoje firme De beers 80 % prometa dijamantima, sad bi se očekivalo da će to pasti u ruke proletera padom apartheida.
Najpoznatiji proizvođač dijamanata na svijetu De Beers uskoro će doživjeti značajno vlasničko preslagivanje obitelj Oppenheimer, koja kompaniju kontrolira od 1927. godine, svoj je udjel odlučila prodati rudarskom divu Anglo Americanu.
Istraživanje tvrtke De Beers, koja kontrolira oko 80 posto svjetskog tržišta dijamantima, pokazalo je kako dijamante želi svaka osma od deset žena, posebno kada se radi o zaručničkom prstenu, a da mnoge od njih imaju sreće, potvrdila je i činjenica da jedan od trojice muškaraca upravo dijamante namjerava darovati za zaručnički prsten.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com