Drevni Egipćani svoje su kuće gradili od blata i opeke, čiji je sastav...
Drevni Egipćani svoje su kuće gradili od blata i opeke, čiji je sastav...
Drevni Egipćani su, naime, tu mumiju umotali u razderanu etrursku lanenu knjigu te je tako u Zagreb stigao najduži uopće sačuvani etrurski tekst, a naziva se Zagrebačka lanena knjiga.
Drevni Egipćani koristili su timol za potrebe očuvanja mumija.Danas, ovo ulje je dobro poznato po svojim antimikrobnim svojstvima i sposobnosti da uništite određene bakterije i gljivice, iako neki tvrde kako nema dovoljno dokaza koji podupiru te tvrdnje.
Vidim da se dobro razumiješ u povijest pa možeš li onda svima nama objasniti kako su drevni egipćani uspjeli graditi onakve velebne građevine kao što su piramide sa svojim primitivnim alatima.
Ljestve su čak i drevni Egipćani smatrali simbolom sreće, pa su ih stavljali i u svoje grobove da bi pomogli duši da se uspne u nebesa.
Jake šminke poput onih koje su nosili drevni Egipćani bi mogli zaštititi oči od bolesti, kažu francuski istraživači...
Drevni Egipćani i Grci hvalili su njezinu profinjenu aromu, dok je Plinije bilježi kao začin i preporuča vino začinjeno Kasiom.
Zanimljivo je da su drevni Egipćani riječ simbol prikazivali hijeroglifom ljudskih ruku u konkavnom položaju okrenutih prema gore, što predstavlja primanje i prihvaćanje božanskih ideja i utjecaja.
Imajte na umu da su drevni Egipćani vjerovali da je tamna koža najljepša... hm nisu li svi egipćani bili malo tamnije puti? da su vidjeli blijedu plavušu u vitrini bi stajala;) šala mala. obožavam ovaj look, ali ipak u nešto manje naglašenom stilu ಌ
Drevni Egipćani koristili su ulje crnog kima kao univerzalni lijek i sredstvo za očuvanje mladosti, o čemu svjedoče bočice s uljem crnog kima pronađene među rijetkim predmetima koji su smjeli biti stavljeni u Tutankamonovu grobnicu da bi mu koristil u zagrobnom životu.
Drevni Egipćani uzgajali su pšenicu kojom su potom trgovali.
Tako se Eritreja zajedno sa sjevernom Somalijom, Džibutijem i obalnim dijelom Sudana, smatra prostorom na kojem se najvjerojatnije nalazila, država koju su drevni Egipćani nazivali zemlja Punt (" Ta Netjeru ") koja se prvi puta spominje u zapisima iz 25. stoljeća prije nove ere.
Vidim da se dobro razumiješ u povijest pa možeš li onda svima nama objasniti kako su drevni egipćani uspjeli graditi onakve velebne građevine kao što su piramide sa svojim primitivnim alatima.
Pogledajmo samo deo tih fabrikovanih naučnih iluzija: Kina je moćna država u ekonomskom usponu; Drugi svetski rat je političko maslo Adolfa Hitlera; Kule STC-a u Njujorku su srušili putnički avioni i Osama bin Laden i Al kaida; SAD su najmoćnija politička sila danas; Angela Merkel je najmoćnija žena sveta; Piramide u Gizi su zidali drevni Egipćani; Nil Armstrong je hodao po Mesecu; NASA je spustila bespilotnu letilicu na Mars; Teroristi i mafijaši su tako dobro organizovane bande da ni jena država sveta nije u stanju da ih uništi; Službe državne bezbednosti služe da štite državu; Privatna svojina je bolja od društvene; sva hrana i lekovi se pre puštanja na tržište pažljivo ispituju; Psima lutalicama nije mesto na ulicama gradova, već u azilima; Vakcinacija stvara munitet; Velike boginje su opasna zarazna bolest; Aspirin je dobra preventiva za srce; Vitamin C je askorbinska kiselina; Uzrok kancera je i dalje nepoznat; Lek za rak se stalno traži, samo što nije pronađen; Normalno je da se žene porađaju u bolnicama.
Najranije špiljske slike izrađivane su pomoću željeznih oksida, a drevni Egipćani su bili ti koji su razvili druge boje iz pigmenata u tlu (žutu, narančastu i crvenu).
Zašto su drevni Egipćani u seksu uživali većinom samo ljeti
Drevni Egipćani su med koristili za liječenje raznih bolesti, a naročito u poticanju bržeg zacjeljivanja rana.Danas se med koristi u gotovo svakom kućanstvu.
Drevni Egipćani koristili su ga prilikom mumificiranja faraona, a tradicija njegove uporabe u medicinske svrhe održala se sve do danas, iako se prvi dokumentirani podaci njegove medicinske primjene vezuju uz 1850. godinu, kada je bio korišten u liječenju malarije i gripe.
I, kao što možda zamišljamo da su se prema mačkama nekoć odnosili drevni Egipćani, tako se prema njima danas odnose građani Istanbula.
Drevni Egipćani preporučivali su ga kao lijek za čak 22 bolesti.
Dio izložaka je i sarkofag prekriven natpisima iz Knjige mrtvih te kopija knjige s magičnim formulama pomoću kojih su drevni Egipćani koristili kako bi mrtve prenijeli u život poslije života.
Drevni Egipćani su upotrebljavali implantate, radeći ih od žada (poludragog kamenja), safira i bjelokosti.
Još su drevni Egipćani 1500 god. prije Krista znali da hrana može utjecati na bolesti i ozljede, a iz Hipokratovih djela saznajemo da su liječnici iz njegova razdoblja poznavali utjecaj hrane na naše zdravlje.
U podnožju brda nalaze se impresivni ostaci drevnog grada Napate koji se razvio upravo na ovom mjestu zbog vjerskog značaja koje su drevni Egipćani i narod Kušita pripisivali Jebel Barkalu.
Već su drevni Egipćani iđirotu pripisivali afrodizijsko djelovanje.
Da li ste znali da su drevni Egipćani vjerovali da ako jedu i piju sok od limuna, da će ih to zaštiti od različitih otrova, te da su nedavna istraživanja i potvrdila ovo vjerovanje?
Mačke su u našim domovima sve otkako su ih drevni Egipćani prvi pripitomili prije 5000 godina, a mi se brinemo za njih sve od tada.
Krista svjedoče da su još drevni Egipćani poznavali povoljne učinke hrane na zdravlje.
Drevni Egipćani bojali su svoje usne u crveno i iscrtavali oči bojom.
Prema 4 600 godina starim hijeroglifskim zapisima, drevni Egipćani smatrali su gljive namirnicama koje im podaruju besmrtnost.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com