Feničani, poznati kao sposobni mornari, često su bili i smioni pirati.
Feničani, poznati kao sposobni mornari, često su bili i smioni pirati.
Kojim su se pismima služili - slikovno, klinasto, glasovno - začetnici Feničani.
Feničani su imali apsolutni monopol na proizvodnju purpura što im je pribavilo ne samo slavu već i znatnu ekonomsku korist.
Grad Tripoli su osnovali Feničani još u 7 - om stoljeću prije nove ere.
Tačnije, to će tek postati, malo kasnije, iz jednog jedinog razloga...? Otkako su Feničani pronašli novac, svi njegovi problemi su rešeni.
Libanonska vinska tradicija stara je oko 5.000 godina, kada su drevni stanovnici Libanona, Feničani, prvi počeli podizati vinograde.
Feničani su izvozili vina u drevni Egipat, Rim te u Grčku.
Od samog ulaska u grad možete vidjeti drevne ruševine koje su za sobom ostavili Feničani, a ako prođete centrom grada, stići ćete u luku koja ovdje stoji već tisućama godina.
Raspinjanje na križ izmislili su kao mučenje Feničani.
Smatra se da su prvi tvorci alfabeta Feničani, iako ima i drugih teorija.
FENIČKI ALFABET Feničani su trgovali sa svojim susjedima, Egipćanima i Babiloncima.
U nastavku, putanja najprije prolazi središtem grada Tartusa, čija povijest seže u 2 milenij prije Krista kad Feničani utemeljuju koloniju Aradus, te potom obalnom točkom kroz koju prolazi meridijan Orontes Sarimazi na 35 º58 ' E.
Oni tamo rade i imaju sasvim drugi pogled na tu zemlju, a mi pak, nismo mogli vjerovati zašto ne upoznati zemlju koja je 90 % pustinja, koju su naseljavali Feničani, Grci, Rimljani, Arapi, Osmanlije, a u novijoj povijesti Talijani, Britanci i Francuzi.
Feničani su dobili ime po ljubičastoj boji koju su proizvodili.
Srbi u prosjeku imaju 30 posto slavenskoga gena, 21 posto ilirskog, 18 posto tevtonskog ili starogermanskog, a njihovi preci su i Kelti, Feničani, stari Grci, pa čak i Vikinzi - pokazalo je istraživanje švicarske tvrtke iGenea o podrijetlu naroda na Balkanu.
Kad se utvrdi podrijetlo, može se jasno pratiti tu zapravo arijsku rasu koja je, pod imenom Feničani, u Britaniju stigla brodovima.
Feničani su vrlo važan dio povijesti, ali im konvencionalni povjesničari ne daju veliko značenje.
S obzirom da je poznata kao " mediteransko križanje " ne čudi što su povijest Almerije kreirale brojne civilizacije: Feničani, Grci, Kartažani, Rimljani, Bizantinci, Vizigoti i Arapi.
Razapinjanje na križ kao način smaknuća bio je udomaćen već u starih naroda (Asirci, Feničani, Perzijanci) odakle ga je na područje kasnijega Rimskog Carstva donio Aleksandar Veliki.
Kositar su u to doba koristili stari Feničani.
Ali moramo se sjetiti, da su Feničani, kao sve semitske rase te kao moderni Arapi i Berberi, bili vrlo umjereni u svojim dnevnim potrebama [ nedostaje izvor ].
Okomivši se na neki način, što je, otkad mi pratimo predavanja Nove akropole čest slučaj, na dosadašnje interpretacije o povijesti američkih kontinenata, Perutović je kazao kako nipošto ne stoji da je Ameriku otkrio Kolumbo već da, po njegovom tumačenju, postoje pouzdani podaci da su do Amerike Kinezi došli već oko 2500. g. prije Krista, Feničani, " Iberci ", Sveti Brendon u petom stoljeću, Vikinzi oko 1000 godine.
Napose su Asirci, Perzijanci i Feničani imali dugi ceremonijalni kult praćen masovnom histerijom: umilostiviti bogove na dan proljetne, odnosno jesenje ravnodnevice za dobru žetvu, zdravu djecu, pobjedu u ratu i slično.
Čini se, da su Feničani u početku bili zadovoljni s onim čudnovatim jarbolom, koji je poznat iz egipatskih slika, a koji je sličio na izvrnuto slovo V.
Iako naoko malena država sa 164.150 četvornih metara, Tunis je pridonio povijesti o čemu najbolje svjedoči Kartaga koji su u 9. stoljeću prije naše ere osnovali Feničani.
Feničani su bili najbolji trgovci tog vremena.
Feničani su biljke malo upotrebljavali za sebe.
Spomena zaslužuju i frigijski kamen iz Anadolije (marmor phrygium), zrnat i ljubičast, kao i onaj numidijski (marmor Numidicum), taman i prošaran koji su vadili Feničani u današnjem Tunisu, nadomak Kartage.
Feničani su izmislili, a Rimljani od njih preuzeli taj užasni način kažnjavanja čovjeka.
Ako se nakon ovog bolje istraži naša povijest, ali sa drugačijm pogledom, može se vrlo lako ispostaviti da su nam preci i drevni Feničani.... jer pomorsko umjeće, te gradnju brodova, suhozida i gradnje palača i gradova su od nas naučili graditi Rimljani i ostali tzv. europljani i doseljeni Grci u današnju Grčku koji su u 6. st. pr. ne. prepisali Ilijadu i Odiseju sa jezika frižana (maloazijsko pleme slavena porijeklom sa Balkana) na grčki.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com