U ostalim ulogama nastupaju još Helena Lucić, Lucijano Batinić, Voljen Grbac, Antonija Boroša, Martina Silić, Saša Ivaci i Ivo Gamulin.
U ostalim ulogama nastupaju još Helena Lucić, Lucijano Batinić, Voljen Grbac, Antonija Boroša, Martina Silić, Saša Ivaci i Ivo Gamulin.
U Galeriji grada Krapine u 18 sati otvorit će se izložba Cvijeće Stanka Posavca uz prigodan program koji su pripremili članovi KUD-a Krapina, a u 19,30 u Župnoj crkvi Sv. Nikole održat će se koncert iz ciklusa Orgulje Heferer na kojem će nastupiti Helena Lucić (mezzosopran) i Pavao Mašić (orgulje).
HELENA LUCIĆ ŠEGO Rođena u Frankfurtu na Majni 1978. Studirala je germanistiku i komparativnu književnost na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, a diplomirala je pjevanje na Muzičkoj akademiji u Zagrebu u klasi doc.
Solisti su Marija Kuhar Šoša, sopran, Helena Lucić, mezzosopran, Dejan Vrbančić, tenor, Goran Jurić, bas, a zbor je uvježbao Luka Vukšić
Helena Lucić Šego znatno je napredovala i pjevački i scenski dogradila svoju od prije nam poznatu kreaciju Adalgise obogativši je mladenačkom neposrednošću i nekom prividnom unutarnjom mirnoćom koja je uspješno konrapunktirala snažnim vanjskim akcentima Norme.
Nositelji malih uloga bili su odličan hrvatski pjevački doprinos predstavi pa ih valja navesti redom, ponajprije djevojke-cvjetove koje su izvedbi dale poseban vokalni sjaj: Ivana Lazar, Tamara Franetović Felbinger, Valentina Fijačko, Marija Kuhar Šoša, Vedrana Šimić i Helena Lucić, štitonoše: Ana Zebić, Martina Klarić, Domagoj Dorotić i Hrid Matić te vitezove grala: Zrinko Sočo i Siniša Štork, kao i impresivnog, ozvučenog Ivicu Trubića u ulozi Titurela.
Tomu je kvalitetan prinos dala i mezzosopranistica Helena Lucić, odlična mlada pjevačica lijepog glasa i virtuozne tehnike, sigurnih visina i muzikalnosti.
Ovaj iznimno uspješan projekt ostvaren je uz sudjelovanje uglednih vokalnih solista (Marija Kuhar Šoša i Ana Lice - soprani; Helena Lucić - mezzosopran; Dejan Vrbančič - tenor; Goran Jurić - bas), instrumentalnog ansambla (koncertni majstor Bojan Čičić - violina) i Komornog zbora " Ivan Filipović ", te pod umjetničkim vodstvom Gorana Jerkovića.
U ostalim su se brojnim ulogama provlačili mahom isti pjevači: Martina Gojčeta-Silić kao Mama, Šalica i Vilinski konjic, Adela Golac-Rilović kao Vatra i Princeza, Helena Lucić kao Bijela mačka i Vjeverica, Tamara Felbinger kao Stolac i Sova, Davor Radić kao Zidni sat i Crna mačka, Tvrtko Stipić kao Čajnik, Žaba i Starčić-matematičar, Vedrana Šimić kao Šišmiš i Pastirica, dok su se u samo jednom liku iskazali Ivana Kladarin kao Slavuj, Saša Ivaci kao Naslonjač, Ozren Bilušić kao Stablo i Branka Sekulić-Ćopo kao Pastir.
Najbolji je bio trio u kojemu su pjevali mezzosopranistica Helena Lucić, bariton Alen Ruško i bas Goran Jurić, dok se sopranistice, nesigurna Martina Matić i iskusnija Ivana Garaj Korpar nisu dovoljno glasovno i tehnički slagale.
Mezzosopranistica Helena Lucić iskoristila je prednosti ozvučenja i zablistala u maloj ulozi Mollie.
Ansambl okuplja vodeće hrvatske vokalne i instrumentalne interprete glazbe 17. i 18. stoljeća, a ovom će prigodom nastupiti u sastavu Helena Lucić Šego (mezzosopran), Davide Albanese (barokna violina), Dani Bošnjak (flauta), Krešimir Lazar (barokno violončelo) i Krešimir Has (čembalo).
A svi očekuju ekstravagantnog i ekscentričnog Orlovskog izrazito naglašene osobnosti koji mora dominirati scenom što Helena Lucić nije bila.
Helena Lucić je svježa i spontana Angelina, lijepa glasa i stasa, jednom riječi šarmantan rosinijevski mezzosopran na kojega treba itekako računati ako se i ubuduće bude posezalo za komičnim Rossinijem.
Scenski lik zahvalne mlade štićenice Helena Lucić donijela je s obiljem šarma.
S brojnim i stilski raznovrsnim repertoarima glazbe za orgulje vrhunskih skladatelja na petnaest će koncerata nastupiti vokalno orguljski dueti Valentina Fijačko i Pavao Mašić, Mira Vlahović i Gorana Vidnjević Fabijanić, potom Lidija Horvat Dunjko i Ljerka Očić, Aida Vidović Krilanović i Krešimir Has, također Ivanka Boljkovac i Borna Barišić te naposljetku Helena Lucić i Edmund Andler Borić, dok će solističke recitale prirediti Portugalac Joao Vaz, Nijemac Andeas Liebig i Beligijac Jean Ferrard te domaća snaga Alen Kopunović Legetin, danas među istaknutijim orguljašima interpretima u svijetu.
Najveći i najpoznatiji hrvatski sastav za staru glazbu " Hrvatski barokni ansambl " i proslavljeni Akademski zbor " Ivan Goran Kovačić " iz Zagreba te vrsni solisti: sopran Marija Kuhar Šoša, mezzosopran Helena Lucić, tenor Dejan Vrbančič i bas Berislav Puškarić, obradovali su u nedjelju 30. prosinca zagrebačku mnogobrojnu publiku prigodnim božićnim koncertom u zagrebačkoj katedrali.
Jedina gošća je Helena Lucić koju ćemo gledati u ulozi Lole. Ovakvom vrstom ambijentalnog kazališta kojega ostvarujemo s domaćim snagama najbolje će se pokazati glazbena i glumačka razina ansambla, istaknuo je Prohić.
Vrlo suptilni i muzikalni umjetnik Pavao Mašić oduševio je pak besprijekornom izvedbom Chaconne u G-duru HWV 435 na čembalu, dok je Helena Lucić briljirala u zahtjevnim opernim arijama Svegliatevi nel core iz opere Giulio Cesare, Cara sposa iz Rinalda i Dopo notte iz Ariodantea.
Helena Lucić bila je atraktivna Lola, a Anđelka Rušin iskoristila je svoje bogato iskustvo da bi liku majke Lucije dala onu važnost koju mu mogu dati samo iskusne interpretkinje.
Izvedbe Seviljskog brijača s Anom Durlovski 20., 23. i 25 veljače bit će sopranska verzija te popularne opere, dok će u izvedbama 24. i 26. veljače Rosinu, kao i prošle sezone, pjevati mezzosopranistica Helena Lucić.
Uz njega će nastupiti niz solista, među kojima su Helena Lucić, alt, Josip Lešaja, bariton, Lidija Horvat Dunjko, sopran, pijanistice Louise Sibourd i Srebrenka Poljak te udaraljkaši Marko Mihajlović i Vojislav Čičić.
Glumačkim zahtjevnostima uloge paža Cherubina (u kojoj glumi mladića lovca na suknje, ali i njegovo maskiranje u ženu) spremno se odazvala Helena Lucić, pjevačica lijepa glasa i osobita scenskog talenta, čija je interpretacija najljepših dijelova opere (poput arije Voi che sapete...) odavala povremene nesigurnosti.
U četvrtak, 28. ožujka, s početkom u 20 sati, ovu će uzvišenu kantatu izvesti orkestar Opere HNK Ivana pl. Zajca i solistice Vanja Zelčić (sopran) i gošća iz Zagreba Helena Lucić Šego (alt), a pod ravnanjem maestra Igora Vlajnića.
U Hrvatskoj Kostajnici, 08. lipnja s početkom u 19 sati u Hotelu Central održat će se koncert barokne glazbe Ansambla Camerata Garestin u sastavu: Dani Bošnjak, Helena Lucić Šego, Davide Albanese, Krešimir Lazar, Krešimir Has.
Prigodno izabran program (Händelov Mesija ") bio je izveden pod visokim pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske, gospodina Stjepana Mesića, a među posjetiteljima se našao i novoizabrani predsjednik dr. Ivo Josipović.Obljetnički nastup podržali su i vrsni mladi solisti Marija Kuhar Šoša, Helena Lucić, Dejan Vrbančić i Goran Jurić te Akademski zbor " Ivan Goran Kovačić " ".
Uloge tumače: Davor Radić/Egils Silins (Amfortas), Ivica Trubić (Titurel), Luciano Batinić/Manfred Hemm/Claudius Muth (Gurnemanz), John Charles Pierce (Parsifal), Jürgen Freier (Klingsor), Dubravka Šeparović Mušović (Kundry), Zrinko Sočo i Siniša Štork (Vitezovi Grala), Ana Zebić, Gorana Biondić/Martina Klarić, Domagoj Dorotić te Damir Fatović/Hrid Matić (Štitonoše), Ivana Lazar/Ana Zebić, Tamara Franetović Felbinger/Kristina Anđelka Đopar, Valentina Fijačko/Gorana Biondić, Marija Kuhar Šoša/Martina Klarić, Vedrana Šimić/Kristina Kolar te Helena Lucić/Marta Babić (Djevojke cvjetovi) i Dubravka Šeparović Mušović (Alt solo).
Tu će se naći tenor Tomislav Mužek, sopranistica Irina Lungu, mezzosopranistica Helena Lucić, bariton Tito You, ali i mezzosopranistica Janja Vuletić, rođenjem Dubrovkinja, kojoj će to biti prvi značajniji nastup u Hrvatskoj.
Uz pijaniste Mateu Leko, Juricu Šošu i Dina Kalebotu, nastupile su i mlade pjevačice, sopranistica Valentina Fijačko i mezzosopranistica Helena Lucić uz pratnju Pavla Mašića.
Dok je premijerna Angelina tu bila najmanje dobra, mlađa i temperamentnija Helena Lucić upravo je tu bila najbolja.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com