Odgovor na to pitanje pronašli smo u posljednjem tajnom dopisu pozivnici Denisa Kuljiša za ovogodišnju ' sesiju ' društva, održanu 3. siječnja 2012. Kako bismo dobili odgovor, u cjelini citiramo dopis Denisa Kuljiša za tu ' sesiju '.
Odgovor na to pitanje pronašli smo u posljednjem tajnom dopisu pozivnici Denisa Kuljiša za ovogodišnju ' sesiju ' društva, održanu 3. siječnja 2012. Kako bismo dobili odgovor, u cjelini citiramo dopis Denisa Kuljiša za tu ' sesiju '.
Po trećima priča preko koje se lomi izbor za glavnog ravnatelja HRT-a, tim više ako je istina da je Šoša zabranio prilog jer je u njemu i izjava Denisa Kuljiša koji, navodno, u ime kandidata za ravnatelja Saše Runjića navija za rušenje aktualnog čelništva HRT-a.
Josip Radeljak iz Zagreba, zajedno s odvjetnikom Željkom Olujiæem, 16. studenoga 2004. godine podnio je zahtjev Vijeæu èasti HND-a tražeæi« stegovni postupak protiv Denisa Kuljiša »jer smatra da se on ogriješio o deontologiju novinarstva u èlanku Beskuænik s penthausom objavljenom u Globusu 22. listopada 2004. godine.
Vijeæe je pismeno zamolilo Denisa Kuljiša da se oèituje o optužbama Radeljaka i odvjetnika Olujiæa, ali on to nije uèinio.
Zajednica Ljube Jurčića kao premijera i Željke Antunović kao predsjednice SDP-a s Milanom Bandićem u zaleđu privremeno je moguća, ali već u kratkoročnom razdoblju takav će brak iz računa SDP pretvoriti u suštu suprotnost vlastitom idejnom i vrijednosnom određenju: SDP će postati metaklijentelističkom strankom, jer već je smo postojanje takve stranke čisti klijentelizam: stranka bi bila tek puko sredstvo promocije ili očuvanja položaja svojih članova u njoj samoj, a odatle do nedavne opaske Denisa Kuljiša nije dalek put: Ako vidiš čovjeka koji je korumpiran kao hadezeovac, a glup kao esdepeovac, odmah znaš da je haenesovac; jasno, u ovoj formul (acij) i nema konstantnih varijabli.
Nives je sa sobom povela don Kaćunka, koji je knjizi dao blagoslov, i Denisa Kuljiša koji je knjizi dao predgovor.
Povela bi Nives i supruga Dinu, ali u limuzinu kojom su došli na promociju zbog Kuljiša je bilo malo pretijesno.
No kad je provirio iz limo, onak sav stisnut (navodno opet zbog Kuljiša), shvatio sam zašto njegove izjave zvuče onako suludo.
A šta mislite koliko bi šanse bile da se Andrija Hebrang kandidira za predsjednika SDP-a, pa makar sto puta ponovio da je on uvijek bio na doktrini Ivice Račana i da se razišao s Tuđmanom, a da u Jutarnjem osvanu kolumne Ante Tomića, Jelene Lovrić, Denisa Kuljiša " Kako je Hebrang novi Račan "???
U jučerašnjem subotnjem broju izašla je kolumna Denisa Kuljiša, koja je imala za cilj uznemiriti hrvatsku javnost navođenjem niza uvredljivih i netočnih usporedbi, nazivajući Sisak mini Srebrenicom imajući za cilj da najveće stratište u Europi nakon Drugog svjetskog rata usporedi sa događajima u Sisku iz 1991. g. i dovede ih u svezu sa pok.Đurom Brodarcem.
" U 100 intervjua pitali Denisa Kuljiša zašto je tako velik novinar.
Kako ćelavi Srbin stade ispred Kuljiša, gorostas se otvori i otkri vječnu tajnu uspješnog novinarstva.
Kuljiša, niti je on moj ispovjednik da bih mu povjeravao svoje ljubavne eskapade, kao što nisam pred njim širio svoj paunovski rep da bih ga impresionirao, a nisam, koliko znam, objavio memoare da posluže gospodinu pripovjedaču, pitam se koji su izvori njegovih informacija.
To vam je kao i u novinama - vrhunski kolumnisti mogu biti prilièno jadni urednici listova i sad se ne mogu sjetiti jakog novinskog pisca i urednika u jednoj osobi osim, recimo, Denisa Kuljiša.
A onda sam jučer pročitao tekst Denisa Kuljiša u J. L. pod naslovom Dragi putnici, vežite pojaseve, slijećemo u Potemkinovo selo, pa mi je na um pala luckasta misao.
" Zašto Denis Kuljiš u " najboljoj " sotonskoj i staljinističkoj praksi moje domoljublje, zauzimanje za istinu, i tolerantno uvažavanje drugih, drugačijih i različitih etiketira nacionalizmom, samo je njemu poznato ", piše HRT-ov voditelj Branimir Bilić, nakon napada Denisa Kuljiša u Jutarnjem.
Cijeli vas proces dovodi u napast da i vi malo krenete roštati po biografijama onih koji su ostali u projektu, i da vidite kakvi bi kosturi tu mogli ispadati iz ormara, ohrabrujući time generalnu klimu individualnih predbacivanja i nafantaziranih genealogija u stilu Denisa Kuljiša.
Hrengeka i Kuljiša u emisiji, osam puta da.
Potresla me primjedba Denisa Kuljiša u TV emisiji U sridu.
Ili, ako već nije pitao mene, onda je mogao pitati samog Kuljiša, s kojim je, kako izvještava Kuljiš, dugo i prijateljski ćaskao u SDP-u, između ostaloga i o vremenu za moj konačni odlazak u ropotarnicu - u korist " mladih " na koje će Kuljiševa korporacija već na vrijeme upozoriti, kako to redovito i čini.
Liberalni nacizam Javni prijedlog Denisa Kuljiša za ukidanjem ili, kako slikovito piše, udaranjem »nogom u dupe« i »razjurivanjem« nas nekoliko tisuća postarijih i sasvim starih, teško pokretnih i nagluhih, duhovnih trudbenika i mučenika nipošto nije izvorna ideja.
Ipak, tek od Kuljiša doznajem da je Zuppa (s još nekim instruktorima za ljevicu) aranžirao pravu zavjeru protiv mene kao ministra kulture - odmah, već 2000. uključujući i peticiju za smjenjivanje novopečenog ministra koji se našao na vjetrometini " bez gas-maske i zaklona " kako, gotovo sa simpatijama primjećuje Kuljiš.
Ono što naš čitatelj ne može ad hoc provjeriti, osim ako i sam ne poznaje Pavića ili Kuljiša, slijedeće su činjenice koje sam upravo provjerio u razgovoru s jednim od njih: 1. Odmah po objavljivanju teksta u ' Vjesniku ' je ' Polet ' napala Mira Boglić; 2. Baltić je tu zaista imao značajnu ulogu; 3. Pavić je zaista najebao k ' o žuti i nikakva tu reguliranja vojnoga roka u skladu sa zakonom nije bilo - uostalom, ta tvoja teorija ionako ni logički ne drži vodu: ta, zar bi Pavić sam otišao s mjesta na kojem je bio u Makedoniju na 15 mjeseci, ili bi prije ipak završio faks i otišao na 10 mjeseci i 10 dana kao i smi mi ostali? - 4. Račan je cijelu noć zaista tražio glave, i nikavu on u to vrijeme dvostruku igru nije igrao: koga ti to uvjeravaš da je mladi Račan imao tolika muda da u vrijeme oprobanih komunističkih šajsera igra dvostruke igre riskirajući svoju besprijekornu komsomolsku karijeru?; 5. U Jugoslaviji je teško nabrojati 20 odličnih filmova snimljenih nakon 1945., pa nije čudo da je i taj koji spominješ na tom popisu - vidiš, ja sam slučajno studirao filmsku režiju, a i dio sam života proveo pišući filmsku kritiku, pa o tome ipak nešto znam - ili ti misliš da je taj tip argumentacije besmislen, pak nam preostaje slobodnomisleći impresionizam lupetanja što već kome padne na pamet? 6. Čudi me da se desetljećima priča o tome da je Pavićeva redakcija naprosto pometena nakon Polimčeve kritike, a sad, ispada, javlja se svjedok koji tvrdi da su se dečki naprosto razišli po kasarnama i inim redakcijama, da je Bošković došao umjesto Pavića neminovnošću prirodne pojave, kao zima nakon jeseni, da je Račan još u tridesetima bio filantrop i drug koji drži datu reč, pa je branio omladinu i pionire od ovejanih komunjara (zanimljivo je, jebemti, da nigdje tih komunjara zapravo nema: čim nekog spomeneš, taj je vodio dvostruku igru, branio je liberale i urbanu mladež od starih boljševika, no, kad se dohvatiš nekog od tih boljševika, ispada da je i on bio u dvostrukoj poziciji, i sve tako po principu babuški, kako to već u lageru biva).
Unutar izložbe isti č e se suptilna intervencija Lorena Živkovi ć a Kuljiša, instalacija Preusmjeravanje.
Eto, citiranjem Kuljiša stvar sa američkim zatvorenicima došla je svom kraju.
Dobar dio radnje smješten je, riječima Denisa Kuljiša u predgovoru " u ono surovo doba, dok se po gradu još kretalo s dugim cijevima ".
S Pukijem se upoznala još u Startu, odakle je na poziv Denisa Kuljiša prešla u Globus.
U njegovu tekstu prepoznao sam nešto od dobrodušne Tenžerine zafrkancije, prožete tu i tamo sarkazmom jednoga Denisa Kuljiša.
Domovinski rat je dogovorni rat, ali, za razliku od Kuljiša ja tvrdim da su dogovori uspostavljeni puno ranije: on počinje i završava s dogovorom i krivicom Tuđmana, amnestirajući time sve ostale u Hvatskoj za takvu rabotu, a ja tvrdim da Hrvatskom i dan danas šeću ljudi koji su sudjelovali u pripremi toga rata koji im je priskrbio alibi za proteklih 45 godina rada i djelovanja u socijalističkoj Jugoslaviji, kao i moralno pravo pobjednika na plijen u procesu pretvorbe društvenoga vlasništva u privatno.
Promociju knjige je vodila Sonja Šarunić, a osim Nives, don Kaćunka i Denisa Kuljiša, bio je tu i srpski pisac Saša Ignjatović.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com