Između ostalih prijavili su se svjetski i nacionalni prvaci Karla Fabrio, Lidija Lijić, Goran Čolak, Tomislav Svilčić.
Između ostalih prijavili su se svjetski i nacionalni prvaci Karla Fabrio, Lidija Lijić, Goran Čolak, Tomislav Svilčić.
Hrvatsku je predstavljala sedmeročlana reprezentacija u sastavu: Dajana Zoretić, Lidija Lijić Vulić, Goran Čolak, Božidar Petani, Bruno Šegvić, Josip Zekan i Tomislav Sviličić.
Među gostima bila je i Lidija Lijić, svjetska rekorderka u ronjenju na dah te jedan od najpoznatijih hrvatskih podvodnih fotografa Božo Vukičević.
Očekuje se dolazak najboljih natjecatelja u ovim disciplinama u regiji; između ostalih svjetski, europski i nacionalni prvaci Lidija Lijić Vulić, Goran Čolak, Dajana Zoretić, Božidar Petani, Samo Jeranko, Branko Petrović, Tijana Nikolić i druga poznata imena u ronjenju na dah.
U ženskoj konkurenciji prvo mjesto osvojila je Lidija Lijić Vulić s preronjenih 174 metra, srebro Srpkinja Tijana Nikolić sa 133 metra te broncu Nataša Stipanov sa 100 metara.
Lidija Lijić je s ostvarenih 4 minute i 48 sekundi uvjerljivo pobijedila ispred Matee Radulović iz Zagreba.
1. Goran Čolak prvo mjesto i zlatna medalja, te ujedno i svjetski rekord s preronjenih 250 m disciplina dinamika 2. Goran Čolak treće mjesto i brončana medalja disciplina jump blue 3. Lidija Lijić Vulić drugo mjesto i srebrna medalja disciplina jump blue 4. Dajana Zoretić treće mjesto i brončana medalja disciplina dinamika
U finalu Lidija Lijić je osvojila srebrnu medalju s preronjenih 141,28 m, Karla Fabrio Čubrić osvojila je brončanu medalju s preronjenih 140,00 m, dok je Veljano Zanki s preronjenih 148,25 m bio peti, a Davor Franičević s preronjenih 103,90 m sedmi.
U ženskoj kategoriji uvjerljivo je pobijedila Dajana Zoretić (DPS Zagreb) s preronjenih 150 metara, zatim Lidija Lijić Vulić (Submania) sa 124 metra te treće mjesto Srpkinja Tijana Nikolić s 86 metara.
Nakon što je u disciplini Jump Blue Lidija Lijić postala europska prvakinja i osvojila zlatno odličje, na pobjedničko postolje popeo se i Davor Franičević koji je u disciplini dinamika osvojio brončano odličje.
Ukratko, nakon osvojenog srebra i bronce Lidije Lijić i Karle Fabrio Čubrić u diciplini jump blue, u finale dinamike ušli su Dajana Zoretić, Karla Fabrio Čubrić, Lidija Lijić, Goran Čolak i Mario Brčić.
U finalnom nastupu Goran Čolak je osvojio zlato s 230,52 m, Lidija Lijić osvojila je srebro sa 190,56 m, a Mario Brčić broncu s 219,61 m, dok je Karla Fabrio Čubrić zauzela peto mjesto, a Dajana Zoretić ipak ostala bez plasmana.
U ženskoj konkurenciji u disciplini dinamika slavila je Lidija Lijić s novim nacionalnim rekordom i osvojenim prvim mjestom nakon preronjenih 181 m.
Goran Čolak (RK Geronimo), Lidija Lijić Vulić (RK Submania) i Dajana Zoretić (DPS Zagreb) plasirali su se u samo finale svih triju disciplina (statika, dinamika sa i bez peraja).
U ženskoj konkurenciji zapažene su izvedbe ostvarile Karla Fabrio (150 metara u Dinamici s perajama, 5:17 minuta Statike) i Lidija Lijić (107 metara u Dinamici bez peraja).
U ranijim natjecanjima u disciplini Jump Blue Lidija Lijić Vulić osvojila je srebrnu medalju, sa 156 preronjenih metara, što je bilo samo 2 m manje od svjetskoga rekorda kojeg je ostvarila talijanska natjecateljica koja je osvojila zlatnu medalju, dok je Karla Fabrio Čubrić osvojila brončanu medalju sa 155 preronjenih metara.
U ženskoj konkurenciji je Katarina Turčinović zauzela treće mjesto i dobila brončano odličje za preronjenih 212 metara, dok se na četvrto mjesto plasirala druga hrvatska reprezentativka Lidija Lijić Vulić s rezultatom od 204 m.
Pažnju će sigurno privući i svjetski poznata sportašica Lidija Lijić-Vulić, koja će pokušati na dah preroniti Crveno jezero u dužini od oko 200 metara.
U finalu Goran Čolak osvojio je zlatnu medalju s preronjenih 235,00 m, Lidija Lijić srebrnu medalju s preronjenih 190,00 m, Mario Brčić osvojio je brončanu medalju s preronjenih 217,00 m, a Karla Fabrio Čubrić osvojila je peto mjesto.
U kvalifikacijama u disciplini jump blue najbolji plasman je imala Lidija Lijić s preronjenih 142,16 m što je ujedno bio i novi svjetski rekord.
Pojedinačni pobjednici ovoga natjecanja su, kod žena, reprezentativka Lidija Lijić iz zagrebačkog kluba Submania, s preronjenih 138,61 m.
Lidija Lijić Vulić je osvojila peto mjesto, preronila je 189 metara, no napravila je istu tehničku grešku kao Dajana Zoretić dan ranije.
Splićanka Lidija Lijić, svjetska rekorderka i europska prvakinja u ronjenju na dah popravila je vlastiti rekord u 25 - metarskim bazenima preronivši 143 metra u disciplini bez peraja.
Petnaestak članova Gorske službe spašavanja iz Splita i Makarske koje su vodili legendarni Stipe Božić a makarane Stipe Bušelić, potom vrsni svjetski poznati ronioci Veljan Zanki, Lidija Lijić i Tomo Vrdoljak, našli su se na spektakularnom zadatku - spustiti se u jezero, a potom osigurati roniocima zaron u dubine Crvenog jezera.
Lidija Lijić Vulić (RK Submania) napravila je rezultat dovoljan za finale, no zbog protokola koji je pogrešno odradila nažalost je diskvalificirana (naime, zaboravila je baciti uteg/marker koji služi za obilježavanje preronjene dubine, koji je dio protokola samo po CMAS natjecanjima; AIDA ne koristi takav način protokola).
Goran je ovaj put u finalu osvojio broncu s preronjenih 170 metara, Dajana četvrto mjesto s preronjenih 140 metara, dok je Lidija Lijić ponovno postavila novi svjetski rekord preronivši 148 metara i osvojivši srebro.
Hrvatsku reprezentacija u ronjenju na dah činili su osim Karle Fabrio Čubrić i Katarine Turčinović Goran Čolak, Veljano Zanki, Božidar Petani i Lidija Lijić Vulić.
Drugo mjesto je osvojila Lidija Lijić Vulić iz zagrebačkog RK Submania s uronom od 181,00 m.
Jučer (31.10.2012) na CMAS Europskom prvenstvu u Turskoj Lidija Lijić Vulić, članica RK Submania, osvojila je srebrenu medalju u disciplini Jump blue.
U jump blue disciplini u kojoj ronilac u moru zaranja na 10 metara dubine i obilazi kvadrat dimenzija 15 x15 metara Lidija Lijić je osvojila srebro i Karla Fabrio Čubrić broncu (u finalu su nastupili i Veljano Zanki i Davor Franičević), a u dinamici su osvojene još tri medalje, jedna zlatna, jedna srebrna i jedna brončana.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com