Inače kod žena najbolje rezultate sezone do sada je ostvarila Marija Vrajić iz AK Veteran (3,8 km - 14:17; 7,6 km - 30:30).
Inače kod žena najbolje rezultate sezone do sada je ostvarila Marija Vrajić iz AK Veteran (3,8 km - 14:17; 7,6 km - 30:30).
Među brojnim trkačima na utrci povodom tradicionalne manifestacije u Voloderu nastupili su Ashenafi Erkolo, jedan od najpoznatijih svjetskih maratonaca današnjice, najbolja ovogodišnja svjetska ultramaratonka Marija Vrajić iz Hrvatske, najbolji hrvatski trkač i reprezentativac Zoran Žilić.
Apsolutni pobjednik je Erkolo Ashenafi (Etiopija), a kod žena najbolja je bila Marija Vrajić (AK Veteran, Zagreb).
Za razliku od utrke atletičara gdje je konkurencija bila jača nego proteklih godina, među atletičarkama pobjednica Barbara Belušić, članica AK Istra, nije imala težak posao jer u Pulu nisu došle glavne joj konkurentice ove utrke proteklih godina, Marija Vrajić i Suzana Alberini.
Na najdužoj stazi Kros utrci Volim trčanje (11,44 km) sudjelovalo je 175 natjecatelja, a pobjednik i rekorder staze je Drago Paripović koji je na cilj došao za 40,04 minute, a pobjednica najduže staze je Marija Vrajić koja je u prošlogodišnjoj utrci postavila rekord staze na 5 kilometara.
U ukupnom poretku kod muškaraca je pobjedio Dražen Dinjar iz AK Rudolf Perišin s rezultatom 1:11:59, a kod žena Marija Vrajić iz AK Veterena s rezultatom 1:27:02.
Ženski je maraton osvojila Ana Subotić iz Srbije, dok su drugo i treće mjesto osvojile Hrvatice, Marija Vrajić i Nikolina Šustić.
Rekord ove lijepe staze u muškoj konkurenciji drži proslavljeni hrvatski maratonac Drago Paripović, član AK Žumberak, s vremenom 1:15:12, a u ženskoj Marija Vrajić, članica AK Veteran, s vremenom 1:23:02.
Najbolje plasirani trkači iz Hrvatske bili su Zoran Žilić na šestom, te Marija Vrajić na drugom mjestu, dok je Darko Mišerić koji je bio 24. najbrži trkač Turopolja.
Najbrži polumaratonac bio je Krešo Babić iz AK Maksimir, a kod žena pobjedu je odnijela njegova klupska kolegica Marija Vrajić.
Utrku će svojim dolaskom i sudjelovanjem podržati i mnogi uspješni sportaši i javne osobe: Mario Mlinarić, pobjednik FARME i Guinnessov rekorder; Dejan Patrčević, PRO Ironman; Marija Vrajić, naša najbolja ultramaratonka i žena s najboljim hrvatskim vremenom u maratonu 2008. godine; Drago Paripović, državni rekorder u maratonu i polumaratonu, te mnogi drugi.
Druga je Reka Batai (Mađarska), a treća Marija Vrajić (Hrvatska).
Četvrti put pobjednica je i Marija Vrajić, Zagrepčanka koja je na cilj u Čazmi stigla prva od pet žena koliko ih je, od ukupno 62 natjecatelja, startalo s Trga bana Josipa Jelačića u Zagrebu.
Jedna od priča je i priča o krafnama koje smo dijelili na prvom ili drugom izdanju utrke kojih se uvijek živo sjeća Marija Vrajić.
Svoj nastup prijavila je kao i prošle godine dvostruka pobjednica Ultramaratona Zagreb-Vukovar Marija Vrajić, pobjednica maratona Zagreb-Čazma.
Prva među trkačicama bila je Marija Vrajić iz Atletskog kluba Veteran stigavši do cilja za 37 minuta i 42 sekunde, druga je bila Danijela Černić (38:21) iz Maraton kluba Sokol, a treća Leona Vukmirović (44:56), također iz Sokola.
Najbrža polumaratonka je Daneja Grandovec, dok je Helena Javornik koja je u Velikoj Gorici hvatala olimpijsku vizu u cilj ušla kao drugoplasirana, a Marija Vrajić kao trećeplasirana.
Favorit trke Marija Vrajić se u startu odvojila dovoljno da je nitko ne može ugroziti.
Drugo mjesto zauzela je Matea Matošević (AK Agram), a treće Marija Vrajić (AK Maksimir).
Iza nje kroz cilj su prošle Marija Vrajić iz« Veterana »i Bernarda Ivančić iz Ormoža u Sloveniji.
Istina, žensko pobjedničko vrijeme Marija Vrajić je još slabije (cca 750 bodova), ali je kod cura bilo barem malo gužve nakon nje.
Pobjednica je četvrti put Marija Vrajić, AK« Veteran »koja je na cilj stigla sedma u ukupnom poretku, za 4 h 43 ' 36 ' '.
Večernjakov maraton bio je i ekipno prvenstvo Hrvatske u maratonu, a titule prvaka otišle su dečkima iz AK Sljeme koji su trčali u sastavu Milorad Vojvodić, Renato Pomahač i Ivan Murat, te curama iz AK Veteran u sastavu Marija Vrajić i Dubravka Vešligaj.
Prošle godine bilo je 1500 trkača iz cijelog svijeta, a pobijedili su na 42 km Tomas Toth 2:33:53 i Marija Vrajić 2:56:34.
U ženskoj konkurenciji, pak, sveukupno najbolja bila je Dubravka Vešligaj, drugo mjesto zauzela je Mirela Iža, a treće Marija Vrajić.
Druga je na cilj utrčala mađarka Reka Batai, dok je hrvatska trkačica Marija Vrajić, koja ove godine ima najbolje vrijeme u svijetu u ultramaratonu (100 km) stigla treća.
U konkurenciji od 222 atletičarke i atletičara iz 36 zemalja nastupit će i naša predstavnica Marija Vrajić, koja je s rezultatom 7 h37: 40, otrčanim u utrci Night of Flanders u Belgiji, treća na top-listi najboljih trkačica na 100 km u periodu od 2010. do 2012. godine
Druga je bila Marija Vrajić iz zagrebačkog Veterana, a treća Valentina Županić (Maraton 95 Varaždin).
Sa starta ultramaratona iz Zagreba 13. rujna krenulo je 20 ultramaratonaca, njih 17 u muškoj konkurenciji i tri ultramaratonke da bi nakon postaja u Ivanić Gradu, Novskoj, Slavonskom Brodu i Osijeku kroz cilj u Vukovaru prošlo samo pet natjecatelja, među njima i jedina preostala žena Marija Vrajić.
Marija Vrajić na Europskome i Svjetskom prvenstvu
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com