Meta opis (" Meta description ")...
Meta opis (" Meta description ")...
U našem prvom video blogu saznat ćete kako pravilno osmisliti naslov, " meta description " (meta opise ", te ključne riječi unutar vaše web stranice....
Meta Description: Meta desription tag na stranici je u stvari description vaše slike.
Meta Description tag mora biti napisan kratko, informativno te fokusiran na sadržaj i ono što se nudi na stranici.
Ako je Meta Description tag loše napisan, velika je vjerojatnost da ga tražioci ignoriraju te nikad ne posjete stranicu.
Google je nekoliko preporuč io korištenje meta description taga, ali ne za kvalitetniji rejting, već za signal tražilici da određena stranica sadrži informacije koje niti jedna druga stranica...
Kako vam meta description može povećati posjećenost
Google Content Analysis alat kojim možete provjeriti da li imate problema sa nekim osnovnim stvarima kao što su title tag i meta description tag.
Meta description iako nije jedan od faktora koji će tražilice uzeti kod rangiranja stranice za pojedinu ključnu riječ, važan je zbog toga jer će tražilica uzeti tekst (do određenog broja znakova) koji se nalazi se unutar meta description taga i prikazati ga kod ispisa rezultata.
Npr. kod Yahoo u title tagu možete koristit jednu te istu riječ 3 il 4 puta i to vam može pomoć dosta, kod Google najvjerojatnije neće biti od tolike važnosti, isto vrijedi za svaki drugi važan faktor, od meta description taga, navigacije, sadržaja, linkanja itd.
Kopirajte nekakav tekst i to dosta teksta u veliki kvadrat, vodite računa da Glavna riječ (Focus Keyword) bude i u naslovu i u prvom redu teksta i po mogućnosti da nema č, ć, š, đ slova.Naslov kopirajte u Meta Description, na koji ćete dodati opis vaše objave, ali ne previše teksta.Dok budete upisivali tekst pojavit će se brojač dozvoljenih slova, nemojte ići u crveno, a opet da opis bude jasan, jer će preko njega dolaziti i posjetitelji.
Po mogućnosti da ima mogućnost kontrole title taga, meta description taga, naslova sadržaja, samog sadržaja, kvalitetnu strukturu i logič no linkanje kroz sadržaj.
Meta Description: Meta description za web stranicu se generira iz descriptona same prezentacije.
Možete koristiti do 3,000 znakova na SlideShareu, ali naravno, samo prvih 160 znakova ući će u meta description.
Iako moramo napomenuti da smo primijetili da se u zadnje vrijeme meta description ne generira na web stranici gdje se nalazi vaša prezentacija.
Bolje da tražilica povuče u tekst opisa stranice (snipet) Vaš tekst iz meta description-a, nego da algoritam sam generira taj tekst jer se nije nitko potrudio napisati ga.
Ali ako i napišete meta description, nije sigurno da će se taj tekst prikazati
Ja za svaki svoj blog post imam drugač iji meta description koji je jedna reč enica iz blog posta uglavnom ili zasebno skraćena verzija posta u jednoj reč enici.
dati do znanja o č emu se na svakoj stranici toč no radi koristeći ključ nu riječ u title tagu, meta description tagu, keywords tagu, heading tagovima, sadržaju, navigaciji, alt tagu, boldu te svim ostalim gore navedenim faktorima.
Optimizirate samu stranicu na način da sadrži željenu ključ nu riječ u bitnim dijelovima stranica, kao što su title tag. meta description tag, h1, h2, sami sadržaj, navigacija, alt na slici i slič no.
I recimo da tih 10 000 stranica nema meta description tag.
Potrebno je napraviti slijedeće: - osnovnu optimizaciju sadržaja - analizu ključnih riječi - prijavu stranice na internet tražilice - unošenje ključnih riječi u meta tagove (Meta keywords) - unošenje opisnog sadržaja stranice (Meta description) - postaviti što više linkova prema Vašoj stranici - vrlo je bitno vršiti stalna dodavanja i izmjene sadržaja - povećati broj posjeta stranice
Ne može kraće, (http://googlewebmastercentral.blogspot.com/2007/09/improve-snippets-with-meta-description.html) među prvima na googlu ako upišeš " meta description help ".
Takva analiza sastoji se od popisivanja koje se ključne riječi koriste u nazivu stranice, opis stranice (meta description) i u tekstu.
Meta description tag služi da se ukratko opiše, reč enica ili dvije, o čemu se na stranicama radi, dok meta keywords isto to, ali nabrajanjem važnih ključ nih riječ i.
ALT tagovi su uz meta description možda najzapušteniji dio SEO.
Description web stranice, odnosno meta description web stranice ne bi trebao imati preko 150 znakova jer Google prikazuje samo prvih 156 znakova i dalje stavi tri točkice.
Meta description koristi ukoliko procijeni da je relevantan ili uzima neki drugi dio sadržaja web-stranice kojeg onda koristi za opis web stranice.
Kao primjer pogledajte meta description tagove ovog bloga, bez obzira koliko postovi bili kratki već ina ih nije u supplemental indeksu baš zbog meta description taga.
Ista stvar je sa meta description tagom, u njega možete staviti ono što vam odgovara, no neki smatraju da je bolje bez toga, da tražilice same izvuku opis, a što ako izvuku nešto što nema veze sa sadržajem, recimo navigaciju ili footer stranice?
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com