U tijeku vodenih kozica virus se probije do živaca u leđnoj moždini ili mozgu.
U tijeku vodenih kozica virus se probije do živaca u leđnoj moždini ili mozgu.
Multipla skleroza je sporo napredujuća bolest središnjeg živčanog sustava koju karakteriziraju difuzne nakupine demijelinizacije (gubitka bijele tvari) u mozgu i kralježničnoj moždini što rezultira različitim neurološkim simptomima i znakovima.
Vrlo često se javlja utrnuće u donjim udovima, koje se postupno širi prema trupu i obično je uzrokovano upalom ovojnice u kralježničkoj moždini.
Simptomi nastaju oštećenjem ili iritacijom osjetnih putova u kralježničkoj moždini i/ili mozgu.
Osobno imam osjećaj da su mi vijuge zaista u kičmenoj moždini i da je to osnovni razlog zašto ne mogu proniknuti što je naša prava stvarnost.
U nalazu MR-a u tzv. T2-mjernom vremenu i FLAIR-u u multiploj sklerozi pokazuju se karakteristično smještena demijelinizacijska oštećenja koja su smještena u bijeloj tvari hemisfera mozga uz ventrikularne prostore kojima cirkulira likvor, u području moždanog debla i malog mozga i/ili su tipično posteriorno smještene u kralježničkoj moždini.
.. centar za san i budnost su u produženoj moždini.. tako kaže neurofiziologija.. po nekim istraživanjima..
Najizraženija je kronična neuropatska bol koja je uzrokovana krivim nervnim signalima koji se stvaraju na mjestima demijelinizacijskog oštećenja u mozgu i leđnoj moždini.
Osnovu neuromuskularnog sustava čini motorička jedinica, a njezini dijelovi su: tijelo živčane motoričke stanice ili neurona koje se nalazi u moždanom deblu i u leđnoj moždini.
Da bi oni to mogli učiniti potrebna je naredba koja dolazi od motoričkih neurona iz kore velikog mozga, podražaj se zatim prenosi na živčane motoričke stanice u moždanom deblu i leđnoj moždini i ide do mišića koji će spremno odgovoriti na prispjeli podražaj.
Capsaicin je najkoncentriraniji u onoj bijeloj " moždini " i na sjemenkama te se stoga ljutina može ublažiti odstranjivanjem tih dijelova što ja osobno nikada ne prakticiram.
Ove promjene mogu dovesti do dodatnih promjena u živcima, leđnoj moždini i mozgu.
Klasični primjer je bilo otkriće 1989. godine da nedostatak folne kiseline B-vitamina (zvane također folacin) može dovesti do defekata u mozgu i leđnoj moždini.
Moždani putevi se križaju u produženoj moždini i odatle idu na suprotne strane tijela.
Dokumentirane studije pokazuju da je GSE prijenosnik, do danas, pronađen jedino u mozgu, leđnoj moždini i mrežnici (očno tkivo) prirodno inficirane stoke.
Metodom Kriya yoge ne dopušta se životnoj sili, koja prirodno stremi prema van, da se uludo potroši i zlouporabi u osjetilima, nego da se ta sila ponovno sjedini sa suptilnijim energijama u kičmenoj moždini.
Ovo područje, koje se priključuje leđnoj moždini, može privremeno loše funkcionirati i uzrokovati halucinacije no nitko ne zna zašto se simptomi manifestiraju kao rika ili eksplozije.
Nalazi se u leđnoj moždini i nižim dijelovima mozga.
Istraživanja pokazuju da je taj učinak u sinergičnome suodnošaju s oslobađanjem P-tvari na završecima presinaptičnih vlakana u kralježničnoj moždini, pa vazodilatacija i oslobađanje histamina iz mastocita u koži potencira bolni osjet.
Od osjetnih se stanica u dnu okusne čaške nastavljaju živčana vlakna što se priključuju sklopu trodijelnoga, jezičnoždrijelnoga i lutajućeg živca i prenose okusne podražaje središtima u produženoj moždini, a odatle u koru mozga.
Glavno obilježje bolesti su obostrani tumori (akustički neurinomi, neurolemomi ili vestibularni švanomi) VIII. kranijalnog živca - nervus statoacusticusa koji je odgovoran za sluh i ravnotežu te živčani tumori drugih lokalizacija u mozgu i kralješničnoj moždini.
Oni s manjuju refleks kašlja lokalno (oblažu sluznicu i štite dišne putove od nadražaja - korijen bijelog sljeza, list i cvijet crnog sljeza, list trputca) ili centralno djelovanjem na centar za kašalj u produženoj moždini (folkodin, butamirat, dekstrometorfan).
Multipla skleroza najčešća je bolest živčanog sustava, koja sporo napreduje, a karakteriziraju je nakupine plakova, koje nastaju zbog gubitka mijelina u mozgu i moždini kralježnice, što dovodi do povremene pojave neuroloških simptoma.
Ako su zdravi delovi kičmene moždine zadržali izvesnu mogućnost da kontrolišu pokrete, elektronski čip bi mogao da prenosi moždane signale oko prekinute veze, ali da ostavi orkestriranje mišićima kičmenoj moždini.
Nastaje kao rezultat stimulacije centra za povraćanje u produženoj moždini (dio mozga), a usko vezana za taj centar je kemoreceptorska okidajuća zona (CTZ) koja je osjetljiva na brojne lijekove i određene metaboličke poremećaje.
Liječnici s kojima je pričao Nacional smatraju kako će rehabilitacija trajati između 6 i 12 mjeseci, a oporavak ovisi o stupnju oštećenja živaca u leđnoj moždini.
U takvih je osoba potrebno učiniti i MR kralježnične moždine, budući da MR mozga može biti uredan ali oštećenje je lokalizirano u kralježničnoj moždini.
Nastanak refleksa se odvija kad senzitivne stanice prime podražaj s kože, on ide prema leđnoj moždini i odatle se prenosi na motorne stanice.
U zaključku, autori s obzirom na rezultate navode kako je stupanj sulfoniranja bitan u procesima diferencijacije i sazrijevanja matičnih stanica u mozgu i leđnoj moždini.
Taj je simptom znak pojačane osjetljivosti receptora u vratnoj kralježničkoj moždini (mehanoreceptori).
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com