Prije nego što je proizvodnja prestala 1978. godine MV Agusta je izvozila svoje proizvode u čak 53 zemlje svijeta, među njima su bile SAD, VB, Argentina, Australia, Francuska, Njemačka i Španjolska.
Prije nego što je proizvodnja prestala 1978. godine MV Agusta je izvozila svoje proizvode u čak 53 zemlje svijeta, među njima su bile SAD, VB, Argentina, Australia, Francuska, Njemačka i Španjolska.
Dugo očekivanu predstavnicu supersport klase konačno je iznjedrio i prestižni talijanski brand MV Agusta.
MV Agusta je od ranih 1950 - tih do kraja 1970 - ih bila izvan Italije naviše poznata po svojim uspjesima u utrkama, te su monogi vozači htjeli voziti Crvene vatrene mašine kako su ih tada nazivali, među njima su: Les Graham, Ray Amm, Dickie Dale, Bill Lomas, John Surtees, John Hartle, Gary Hocking, Mike Hailwood, Giacomo Agostini i Phil Read.
Uz BMW S 1000 RR HP4 i Ducati 1199 Panigale R koji nastupaju u superbike klasi homologaciju su ove godine dobili i novi Triumph Daytona 675 R i MV Agusta F3 od kojih je posljednja jučer zauzela tek 21 mjesto u supersport klasi.
MV Agusta najavljuje novi F4 RR Corsacorta (Video)
Tako je posljednje tri godine na EICMA salonu u Milanu gdje je nakon MV Aguste i Ducatija titulu uzela tko drugi nego MV Agusta.
Tu i tamo ovaj brand izbaci i pokoju preradu čisto kako bi reklamirao svoje komponente, a posljednja takva je MV Agusta F3 Kuma koju vam danas predstavljamo
Ima u Rijeci jedna MV Agusta i nedavno sam vidio Benelli Tornado Kakav komad ljepote su ti bajkovi: cerek:
Navedeno nam govori da je MV Agusta bila dvadesetak godina ispred svoga vremena u konstruiranju sportskih motocikla, za koje u tadašnjem svijetu nije bilo mjesta niti uvijeta.
No pojavom Superbike i Moto GP prvenstava u kojima tvornice daju svoj maksimum u proizvodnji, te onda tehnologiju s piste tranferiraju na cestu i u svakodnevnicu, MV Agusta je dobila svoju šansu da opet postane legendarna i eksluzivna marka koju mnogi vide kao Ferrari na dva kotača.
Iako je MV Agusta proizvela mnogo prototipa koji nisu zaživjeli, glavna proizvodnja se odvijala oko jednocilindričnih i dvocilindričnih modela, no treba znati da je u to vrijeme motocikl bio doživljavan većinom kao obično prijevozno sredstvo, a svijet Superbike i Moto GP utrka još nije bio izmišljen.
Srećom, 1980 - ih braća Castiglioni kupuju ime MV Agusta i uz pomoć briljantnog dizajnera Massima Tamburinija koji je dizajnirao ultra popularni Ducati 916, pokreću proizvodnju, te 1998. godine nastaje model F4 inspiriran Ferrarijem F4, te naravno počinje nova era u proizvodnji MV Aguste.
Stoga je MV Agusta počela ugrađivati kardanski završni prijenos umjesto lančanog, te bizarne stvari poput, poluge nožnog mjenjača koje su se nalazile s obje strane pogonskog agregata pa je vozač morao jednom nogom mjenjati brzine u viši stupanj prijenosa a drugom nogom (s druge strane motocikla) u niži stupanj
Tako prošireni agregat već je dobila MV Agusta Brutale 800, a i novi Supermoto Rivale pokretat će upravo takav motor.
MV Agusta nema namjeru tu stati jer upravo priprema lansiranje modela F3 s većim agregatom
Indijski koncerni Tata Motors i Mahindra Mahindra veliki su konkurenti za novog vlasnika talijanskog proizvođača motocikala MV Agusta.
Na tim fotografijama MV Agusta F4 opremljena je Diablo Supercorsa SP pneumaticima, cestovnom verzijom guma koje su službeni pneumatici svjetskog Supersport i Superstock 600 i 1000 natjecanja
Kako bi dvoje godine stari superbike F4 išao ukorak s novim snagatorima u klasi MV Agusta morala ga je dotjerati.
Na SMAEB moto salonu u Bukureštu u Rumunjskoj talijanska MV Agusta angažirala je nekoliko ljepotica na svom štandu.
Američki Harley-Davidson je vrlo blizu preuzimanja talijanske marke MV Agusta iz Varesea.
Razlog se traži u namjeri Amerikanaca da modele svoje grupacije približe mlađim kupcima, pri čemu bi atraktivni jurišnici MV Aguste itekako pomogli (na fotografiji MV Agusta F4 312 R).
MV Agusta Brutale 920, 989, 990, 1078 i posljednja Brutale 675 tvorili su gamu u kojoj se malo tko više mogao snaći.
Kako se njeni kupci više ne bi bunili prilikom biranja motocikla MV Agusta odlučila je značajno pojednostaviti svoju gamu i u njoj zadržati samo dva nakeda, Brutale 675 i novi Brutale 1090 koji će biti dostupan u tri izvedbe
Tako je MV Agusta društvu iz National Geographica odlučila otkriti pozadinu svojeg super-sportaša F3
Prvi modeli motocikala MV Aguste su uglavnom bili opremljeni dvotaktnim pogonskim agregatima manjih zapremina, poput modela, MV Agusta 125 TEL Sport model, ili modela 150 RS (Rapido Sport) koji se proizvodio od 1959 do 1965. godine.
Krajem prošlog mjeseca MV Agusta konačno je malo posložila džumbus koji je vladao u njenoj Brutale obitelji, a danas znamo i zašto.
MV Agusta F3 ni tu ne zaostaje: naprijed su potpuno podesive vilice Marzocchi, za stražnju mono-vilicu brine Sachov mono-amortizer, a stroj koči zahvaljujući kombinaciji Bremba i Nissina.
Bez previše galame, diskretno i tiho talijanska tvrtka MV Agusta objavila je fotografije i tehničke podatke nove Aguste Brutale 920 za 2011. godinu.
MV Agusta Brutale ove je jeseni doživjela blagu transformaciju, no ne vizualnu nego sadržajnu.
MV Agusta F3 Supersport ima osebujan oblik s tri ispušne cijevi
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com