Nebojša Lujanović, Irena Vrkljan, Tahir Mujičić i Pavao Pavličić napisali su najvažnije romane u protekloj godini, a Zoran Ferić jedno od najvažnijih djela hrvatske proze s početka ovoga stoljeća
Nebojša Lujanović, Irena Vrkljan, Tahir Mujičić i Pavao Pavličić napisali su najvažnije romane u protekloj godini, a Zoran Ferić jedno od najvažnijih djela hrvatske proze s početka ovoga stoljeća
Sve sami pripadnici Ušumovićeve generacije, rođeni oko sedamdesete Robert Međurečan, Nenad Stipanić, Slađana Bukovac, Nebojša Lujanović i tek nešto stariji Renato Baretić.
Nebojša Lujanović napisao je roman koji se razvija kroz prikaze batrganja, padova, u sudarima naivnih želja i licemjerne zbilje koji završavaju apsurdnim scenama.
O takvim su temama u nas pisali autori sa sličnim životnim iskustvima Daša Drndić, Mirko Kovač, Nebojša Lujanović.
Nebojša Lujanović (1981) trenutno je jedan od značajnijih predstavnika nekakvog novog splitskog književnog kruga.
Renato Baretić je za, u studenom objavljeni Hotel Grand pobrao mnoge komplimente i izmamio usporedbe s Osmim povjerenikom, Dejan Šorak je objavio napetu i golemu knjigu u tri sveska Američko-hrvatski u boji koja bi u kulturnijim kulturama odmah bila proglašena gozbom, a kod nas još zjapi nepročitanom, Nenad Stipanić je zabljesnuo duhovitom i crnom, ali visoko dokumentarnom knjigom Odlično je baviti se kriminalom (priče nezaštićenog svjedoka), a Nebojša Lujanović sa zbirkom priča S pogrebnom povorkom nizbrdo) zaslužio uvrštenje u one bez kojih se neće moći.
U raspravi su sudjelovali dr. sc. Nebojša Lujanović, mag.art.
U realizaciju projekta u ulozi predavača uključili su se profesionalni pisci Marinko Koščec, kao kreator programa, te Renato Baretić i Nebojša Lujanović.
Samo za ljubitelje chick-lita 5. S pogrebnom povorkom nizbrdo, Nebojša Lujanović (Algoritam) Druga knjiga, a prva zbirka priča Nebojše Lujanovića već i naslovom dobro ocrtava dominantan ugođaj knjige: riječ je o pričama u kojima se tragično i komično smjenjuju i nadjačavaju, kao Sunce i Mjesec.
Na književnoj tribini pod naslovom Živjeti s nedoumicom - vrijeme u kojem smo postali stranci međunarodnog projekta TRADUKI, u splitskoj Kavani Central koju je priredila Udruga KURS, gostovail su književnici Milo Jukić, Elvis Bošnjak i Nebojša Lujanović.
Mladi splitski pisac Nebojša Lujanović zadarskim zatvorenicima pročitao je ulomak iz djela " Orgulje iz Waldsassena " - ozbiljne knjige na tragu franjevačkih kronika koja obrađuje temu rata i žrtava kroz dva stoljeća.
Novotravnički pisac s novosplitskom adresom Nebojša Lujanović u svoju je trideset prvu godinu ušao ojačan četvrtom knjigom, svojim trećim romanom Orgulje iz Waldsassena u nakladi EPH Liber.
Na slici gore Boba Đuderija, Marijo Glavaš, Nebojša Lujanović
Nastup će moderirati jedan od predavača u Kući kreativnog pisanja Nebojša Lujanović i voditeljica književnog programa Bookvica Patricija Vodopija.
Autori koji će sudjelovati na tribini su Milo Jukić, Elvis Bošnjak, Nebojša Lujanović, a moderator će biti Jasen Boko.
Boris Postnikov u mediološkom se pristupu bavi fenomenom reklame (Mediji, transmisija, ideologija), a Nebojša Lujanović položajem umjetnosti u totalitarnim društvima (Umjetnost i totalitarizam).
Osim mene i Marija gosti od pera su još bili i Tonita Popović, Aleksandra Kardum, Nebojša Lujanović i Veselin Gatalo.
Gosti tribine ovoga su puta bili: poznati njemački pisac Clemens Meyer, slovenska spisateljica Maruša Krese i splitski autor Nebojša Lujanović.
Nebojša Lujanović rođen je 1981. godine i dio je generacije mladih koja je Bosnu i Hercegovinu, u njegovom slučaju rodni Travnik, napustila za vrijeme rata.
Sudjeluju: dr. sc. Nebojša Lujanović, sociolog i teoretičar književnosti, predavač na Filozofskom fakultetu u Splitu, autor zbirke kratkih priča i tri romana, kao i niza eseja, putopisa, recenzija i znanstvenih radova; Bojan Krištofić, mag.art., slobodni dizajner, ilustrator, teoretičar stripa, kritičar, višegodišnji suradnik Zareza i pripravnik pri Hrvatskom dizajnerskom društvu u Zagrebu; te pisci čije će autorske fragmente koje su ustupili na temu tabua interpretirati studenti glume pri Umjetničkoj akademiji u Splitu.
Pisci koji su tog dana strpani iza rešetaka, ali samo u sklopu tribine, bili su Boba Đuderija, Mario Glavaš i Nebojša Lujanović, a uz tribinu i čitanje njihovih odabranih radova udruga " Skribonauti " s udrugom " Attack " pokrenula je i akciju sakupljanja knjiga za zatvorske knjižnice, pa je tako dio u nedjelju uručen i onoj zadarskoj, točnije popis od sedamdesetak stranih i domaćih naslova poslan je Ministarstvu pravosuđa nakon čega bi knjige kroz tjedan, dva trebale biti dostupne i zadarskim zatvorenicima.
Časopis je predstavljao klasični urednički trio Irena Delonga, Louisa Bouharoua (čitaj Buharova) i Anđela Šuste, a od pisaca stigli su pjesnikinja Tonita Popović, Slobodanka Boba Đuderija, Veselin Gatalo, Nebojša Lujanović i Marijo Glavaš.
Gosti tribine bili su bh. pisac Milo Jukić, koji u Splitu boravi na jednomjesečnoj stipendiji u okviru rezidencijalnog programa " Marko Marulić ", splitski pisac i predavač na Filozofskom fakultetu u Splitu (porijeklom iz BiH) Nebojša Lujanović, te Elvis Bošnjak, bivši direktor drame HNK Split i jedan od trenutno najizvođenijih dramskih pisaca u Hrvatskoj.
Nebojša Lujanović mladi je hrvatski pisac bosanskih korijena i profesor na Filozofskom fakultetu u Splitu, školovao se u Zagrebu, a potom se nastanio u Splitu, čime su određeni i okviri u koje ga se kao književnika svrstava.
Veselin Gatalo razveselio je publiku dijelovima svoje proze i poezije, Nebojša Lujanović čitao je odlomke iz prvog romana Godina svinje, a Marijo Glavaš pripovijedao je o svojoj obitelji.
Nebojša Lujanović: Povijest radnih kreveta, 20.05.09 12:47:19 Pod naslovom Jednom kad imadnem para, popis od desetak stranica gusto natisnutih natuknica raste iz dana u dan, na samom početku sadrži stavku radni stol.
Sa aktivnostima počinjemo već u petak navečer kada naš član Nebojša Lujanović promovira svoj novi roman.
18.00 01.00 Noć knjige u Knjižnici i čitaonici Bogdana Ogrizovića Preradovićeva 5 18.00 Pjesnici Slavonije u Zagrebu (u suradnji s Udrugom pjesnika Babina Greda) 20.30 Predstavljanje dviju knjiga iz Biblioteke Kontekst (Novi Liber i EPH) Predstavljanje nove proze iz regije, dvaju bosanskohercegovačkih (hrvatskih) pisaca, objavljene u biblioteci Kontekst: Zlatko Topčić Završna riječ i Nebojša Lujanović Orgulje iz Waldsassena.
Sudjeluju: Zlatko Topčić, Nebojša Lujanović, Jana Pogačnik i Sanja Nikčević.
Nihad Hasanović, Nebojša Lujanović i Sonja Gašperov nastupaju
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com