Alen i Nenad Sinkauz tijekom proteklih nekoliko godina postaju poznato ime na eksperimentalnoj glazbenoj sceni poglavito po svom projektu East Rodeo, ali i samostalnim nastupima.
Alen i Nenad Sinkauz tijekom proteklih nekoliko godina postaju poznato ime na eksperimentalnoj glazbenoj sceni poglavito po svom projektu East Rodeo, ali i samostalnim nastupima.
Prvog dana festivala u kinu Grič nastupit će zagrebački noise-math-rock bend Peach Pit kada će o prvi puta u karijeri svirati akustično u interakciji s projekcijom nijemog filma Fernarda Legera " Le Ballet Mechanique ' " Večer će se nastaviti živim i progresivnim nastupom multimedijalnog eksperimentalnog benda 123 rd Day of the Year iza kojeg stoje višestruko nagrađivani glazbenici Alen i Nenad Sinkauz, multimedijalni umjetnik Ivan Marušić-Klif i Miroslav Piškulić.
U predstavi su glavne uloge Dilera i Kupca odigrali Marko Mandić i Robert Waltl, autorsku glazbu izvode Alen i Nenad Sinkauz, a u Zadar ju je doveo Ivica Buljan, redatelj koji je do sada režirao najviše Koltesovih djela.
Nenad Sinkauz služio se ukuleleom, akustičnom i električnom gitarom te semplovima čime je stvoren jedinstven i mističan ugođaj kakav vlada i na albumu, pa ga se može nazvati i albumom atmosfere.
Na kontrabasu kojeg je obukao u žutu košulju je muzikolog i performer Alen Sinkauz, a njegov brat također muzikolog Nenad Sinkauz izvodi prekrasne solaže na gitari.
Režiju i tekst predstave potpisuje Ivana Sajko, dramaturgiju Sandro Siljan, a glazbu Alen i Nenad Sinkauz.
Kao gosti na albumu pridružili su se Alen i Nenad Sinkauz iz art noise rock benda East Rodeo, Leon Brenko, Davor Milovan i Bili iz grupe The Chweger, Milos Vojvodić iz (Eyot) te sjajna glumica stalne Gavelline postave, Dijana Vidušin.
Hrvatski tim umjetnika u sastavu Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz, Bojan Gagić i Milica Manojlović, odlučio je posvetiti svoj glazbeni projekt francuskom teoretičaru književnosti, filozofu, kritičaru i semiotičaru Rolandu Barthesu.
Šator i trg bili prilično popunjeni, dečkima iz Dogme pridružio se na bini i gitarist Nenad Sinkauz koji je imao značajan utjecaj na nastanak četvrtog albuma.
Predstava je nastala u koprodukciji Mestno gledališče Ptuj, Mini teater, Novo kazalište i Maribor 2012, European capital of culture, a u ulogama Dilera i Kupca, nastupaju Marko Mandić i Robert Waltl, autorsku glazbu izvode Alen i Nenad Sinkauz; scenska i vizualna rješenja donosi slovenski kolektiv son: DA.
Dramaturg je Sandro Siljan, a za glazbu su se pobrinuli Alen i Nenad Sinkauz.
Zvučni zapis izrade instalacije transformirat će u artikuliranu audio formu ZLI TRIO (Vedran Peternel, Alen i Nenad Sinkauz).
17. travnja u 22:30 h u zagrebačkom Vip Clubu nastupa East Rodeo, međunarodni glazbeni sastav čije autorsko jezgro čine braća Alen Sinkauz i Nenad Sinkauz.
Uz Ivanu, predstavu izvode Alen i Nenad Sinkauz.
Izuzetno uigrani glazbenici bili su odlični u grupnim izgovaranjima replika i individualnim dijalozima, u kojima je opuštenošću i prirodnošću prednjačio Nenad Sinkauz, promjenama glazbenih tema i ritma od disko klasika preko eksperimenta do psihodelije, što je izuzetno dobro kontrolirao Vedran Peternel u ulozi oblikovatelja zvuka, te zvučnim skokovima od šapata do zaglušne buke.
Uz trojac koji je do sada sudjelovao u scenskim prikazima ovog teksta - Alen i Nenad Sinkauz i Ivana Sajko - pridružit će im se dramaturg Sandro Siljan te Simon Bogojević Narath.
Slavljeničku temu Odsutnost/Crno-bijelo predstavit će hrvatski tim umjetnika u sastavu Alen Sinkauz, Nenad Sinkauz, Bojan Gagić i Milica Manojlović.
Te snimke tako su postale moja glazbena partitura. (Nenad Sinkauz)
Prvi cjelodnevni off programi Galerije Klovićevi dvori održat će se 29. i 30. rujna 2012. Svoje recentne radove prezentirat će Vili Matula, Irma Omerzo, Petra Hrašćanec, Jasna Bilušić, Renata Sabljak, Saša Božić, Franka Perković, Vedrana Klepica, Maja Posavec, Ivana Starčević, Stanislav Kovačić, Branko Maleš, Alen i Nenad Sinkauz, Ivan Marušić Klifa, studenti ALU, studenti ADU te mnogi drugi...
I dubrovačka izvedba, u autoreferencijalnom izvedbenom ključu, s ekspresivnim ansamblom - Ivana Sajko (verbalna interpretatorica), Alen Sinkauz i Nenad Sinkauz (glazbeni interpretatori), s pomalo ironičnim video projekcijama Simona Bogojevića Naratha, uz dramaturšku obradu Sandra Siljana (kojom je tekst ponešto skraćen s naglaskom na općeljudsko), te jednostavnim i modernim kostimima Zjene Glamočanin daje kroki izokrenute mitske alegorije i postavlja pitanja na koja su ljudi tražili, traže i tražit će odgovore pa i u teatru, otvarajući, ovaj put, dubrovačku teatarsku školjku Novome.
Osim autorice na bini su bili i Alen i Nenad Sinkauz, a sam tekst premijerno je izveden u bernskom Stadttheateru 2009. godine u režiji Dore Schneider, da bi 2011. u sklopu Dubrovačkih ljetnih igara bio postavljen i u Hrvatskoj te gostovao na 16. danima Antuna Šoljana u Rovinju.
Alen i Nenad Sinkauz osim glazbene i zvukovne nadogradnje jednostavnim melodijama i šumovima na neki način nadograđuju i tekst - ponekad izravno komunicirajući s autoricom, a ponekad su tu u službi jeke.
Automatizam izgovaranja onog dijela predstave u kojem Alen i Nenad Sinkauz sinkronizirano izgovaraju riječi medicinske djelatnice odaje bezdušnost neki autoritarnih figura koje nas svakodnevno okružuju, o kojima i ovisimo i zbog kojih tako olako poželimo nestati.
Glazbu su osmislili Alen i Nenad Sinkauz a uvodni je video rad Simona Bogojevića Naratha.
- Budući da Alen i Nenad Sinkauz i ja radimo na više projekata, bilo nam je interesantno neke od naših predstava preoblikovati za prostore koji nisu za to predviđeni, poput kazališta i sličnih institucija.
Tko je tko na Ganz novom festivalu: Aleksandar Stojković, srpski pjesnik i pisac te frontmen grupe Goribor; Alen i Nenad Sinkauz, hrvatski glazbenici i kompozitori, članovi hrvatsko-talijanskog benda East Rodeo; Dora Budor i Maja Čule, vizualni umjetnički duo, grafičke dizajnerice s brojnim inozemnim nagradama; Egidija Medekšaite, litavska glazbenica i skladateljica, dobitnica brojnih glazbenih nagrada Litavske Unije kompozitora; Florentina Holzinger iz Austrije i Vincent Riebeek iz Nizozemske, veliko iznenađenje kazališne i plesne scene 2011. godine, oboje s diplomama iz koreografije s prestižnog amsterdamskog SNDO-a; Irena Čurik, hrvatska dramaturginja i redateljica, kazališna predstavnica u projektu Apap-Performing Europe "; Mala Kline, slovenska performerica i redateljica koju kazalište zanima kao mjesto prisjećanja tko smo bili, tko smo sada i tko možemo biti; Matthias Kranebitter, austrijski kompozitor kojeg zanimaju nove forme ekspresivnosti, usko povezane uz postulate medijskoga društva, trash kulture i (zaglušujuće) poplave informacija "; Naja Lee Jensen, dansko norveška kazališna i likovna umjetnica koja u svom radu pokušava saznati što se događa kada si dopustimo da, umjesto kategoriziranja i analiziranja, svijet pokušamo iskusiti kroz tijelo; Psilicone Theatre, litavski kazališni duo koji svoj autorski rad bazira na izradi i posebnom načinu animacije silikonskih lutki; Silke Grabinger, austrijska breakdancer-ica, multimedijalna umjetnica, arhitektica, plesna autorica i izvođačica s iskustvom u kazalištu, plesu i Cirque du Soleilu; Woeishi Loen, Christian Anich i Martin Peter Lorenz, austrijski multimedijalni umjetnici, " digitalni domoroci ", koji stvaraju i produciraju između domena dizajna, tehnologije i živih vizualizacija.
Zapravo u svojoj biti predstava je autoreferencijalno čitanje drame od strane same autorice s glazbenicima (Alen Sinkauz i Nenad Sinkauz) koji na sceni glazbom i akustičkim efektima ravnopravno sudjeluju u izvedbi, dok se u pozadini, u istom izvedbenom planu, prikazuju animacije i slide - projekcije (Simon Bogojević Narath).
Istu večer nastupaju i East Rodeo, hrvatsko-talijanski sastav kojeg čine Nenad Sinkauz - guitar/vocal, Alfonso Santimone - keys, live elect., noises, Alen Sinkauz - bass, loops i Federico Scettri - bubnjevi.
Gostujući glazbenici na klavijaturama i gitari su Ivan Arnold i Nenad Sinkauz.
dance_lab collective, 21:21 i Kultura promjene SC-a Muzički salon: b (kao znak za snizilicu), autori: Petra Hrašćanec i Nenad Sinkauz
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com