Božje oko, koje je smješteno u sazviježđu Aquarius, prvi je otkrio još 1824. godine njemački astronom Karl Ludwig Harding
Božje oko, koje je smješteno u sazviježđu Aquarius, prvi je otkrio još 1824. godine njemački astronom Karl Ludwig Harding
Zakonima nebeske mehanike bavio se njemački astronom Johannes Kepler (1571. - 1630.). 1593. godine postao je profesor matematike i filozofije na učilištu u Gracu.
Sunčev ciklus je otkrio 1843. Samuel Heinrich Schwabe, njemački astronom, nakon 17 godina istraživanja, bilježeći broj Sunčevih pjega.
Kepler je i predlagač konstrukcije dalekozora refraktora s dvije konvergentne leće koji zovemo njegovim imenom, a prvi ga je konstruirao njemački astronom Christoph Scheiner (1575. 1650.) oko 1613. godine.
1846. - njemački astronom Johann Gottfried Galle otkrio je Neptun, zeleno-plavi planet nazvan po bogu mora starih Rimljana, zadnji planet Sunčeva sustava.
Keplerov dalekozor prvi je konstruirao njemački astronom Christoph Scheiner (1575. - 1650.) oko 1613. godine, a prvi puta je opisan 1630. godine.
To je uvidio Reiner Stoss, njemački astronom koji trenutno živi i radi u Višnjanu, te se bavi LSSS-om.
Bio je prethodnik reformacije, a nakon njegove smrti došlo je do oružane akcije njegovih pristaša za reformu Crkve i za oslobođenje Češke. 1476. U Rimu umro njemački astronom i matematičar Regiomontanus (pravo ime Johann Müller).
Pojavu je otkrio njemački astronom amater Johann Schröter 1790. godine i ispravno je pripisao raspršenju sunčane svjetlosti u Venerinoj gustoj atmosferi.
Jedno od najvećih otkrića 17. st. su zakoni nebeske mehanike koje je svijetu otkrio njemački astronom Johannes Kepler (1571. 1630.).
Otkrio ih je Galileo, dok im je imena dao njemački astronom Simon Marius, koji je bio Galileov suvremenik i suparnik.
Njemački astronom Johann Heinrich Mädler prvi je puta tiskao imenicu Photographie u Vossische Zeitung 25. veljače 1839. godine sir John Herschel [ 20 ] uvodi u svom izvješću 14. ožujka 1839. godine O umjetnosti fotografije taj naziv.
Sir Francis Bacon (1561 1626.), engleski filozof, pravnik i državnik, kao i Johannes Kepler (1571 1630.), njemački astronom i matematičar, bili su izvrsni astrolozi.
Istog dana umro je Arthur von Auwers, njemački astronom koji je utvrdio paralaksu Sunca promatranjem malih planeta i Venerina gibanja.
Godine 1906, u povodu njezina utemeljenja, njemački astronom Kopff dao je planetoidu, koji je otkrio, ime Croatia.
Prva osoba koje je predvidjela tranzit Venere, 6. prosinca 1631., bio je njemački astronom Johannes Kepler, no umro je prije nego što se fenomen dogodio.
Kepler (njemački astronom, 16. i 17. st.) kaže kako je zlatni rez skupocjeni dragulj.
Gotovo u isto vrijeme, njemački astronom Johannes Kepler dopunjuje Kopernikovu teoriju.
Spomenimo ovdje još da je njemački astronom Johannes Keppler, koji je živio na prijelazu iz 16. u 17. stoljeće, u više navrata govorio o slavljenju Boga u znanosti, a u 20. stoljeću je papa Ivan Pavao II u više navrata istaknuo kako ne postoji sukob između Crkve i znanosti.
Na vrhuncu moći obolio je od groznice i umro u 33. godini, 13. lipnja 323. prije Krista u palači Hamurabija Babilonskog. 1784. Rođen njemački astronom i matematičar Friedrich Wilhelm Bessel.
Prvo takvo mjerenje izveo je 1838. godine njemački astronom i matematičar Friedrich Wilhelm Bessel (1784 - 1846) odredivši da je udaljenost zvijezde 61 Labuda oko šest svjetlosnih godina (pogriješio je svega šest posto).
Godine 1906. njemački astronom Gustav Kopf otkrio je sa Zvjezdarnice u Heidelbergu planetoid, koji je, u čast otvaranja Zvjezdarnice Hrvatskoga prirodoslovnog društva u Zagrebu, nazvan 589 Croatia.
Mladi njemački astronom Erwin Freundlich, započinje suradnju sa Einsteinom i obavještava druge astronome širom svijeta u vezi o ovim Einsteinovim astronomskim provjerama. [ 12 ]
Godine 1609. njemački astronom Johannes Kepler obznanio je svijetu kako se planeti oko Sunca ne okreću u savršenim krugovima, već po eliptičnoj putanji.
Prvog je 1930. g. izradio njemački astronom Bernard Schmidt.
Kepler, Johannes - veliki njemački astronom.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com