Ukoliko od Rijeke do Brača ima cca 2 sata (čisti let, plus zemaljsko taxiranje i zadržavanje), te to pomnožimo sa dva dobijemo 4 sata korištenja aviona, što pomnoženo sa 180 eura iznosi 720 eura, odnosno 5400,00 kn.
Ukoliko od Rijeke do Brača ima cca 2 sata (čisti let, plus zemaljsko taxiranje i zadržavanje), te to pomnožimo sa dva dobijemo 4 sata korištenja aviona, što pomnoženo sa 180 eura iznosi 720 eura, odnosno 5400,00 kn.
Ako nam je poznata površina parcele u ČHV (četvornim hvatima), pomnožimo to sa 3,6 (1 ČHV = 3,6 m 2).
Ako smo izmjerili 65 mm, onda to pomnožimo sa 25 m (65 x 25 = 1625) dobit ćemo da je tražena udaljenost 1625 m.
Dakle, pomnožimo zaštitni faktor s 20 i dobijemo minutažu koliko možemo bezbrižno biti izloženi suncu, a da ne izgorimo.
Pomnožimo li to s 12 mjeseci dobijemo iznos od 3 600 kuna, koju svaki branitelj liječen od PTSP-a potroši samo na lijekove kako bi mogao normalno živjeti.
Pomnožimo to također sa sto godina prošlog stoljeća i to je 800 MILIONA djece ispod 5 godina skoro 200 MILIONA u ratovima.
Ako očitani postotak šećera pomnožimo sa 0,6 dobijemo volumne postotke alkohola.
Ako broj očitan na refraktometru pomnožimo sa 4,25, dobijemo približno Ekselove stupnjeve, a ako ga pomnožimo sa 0,85, dobiti ćemo stupnjeve po Klosternojbergu.
Sad to pomnožimo s 3 osobe po m2 - makar se u takvoj gužvi nemože uopće ili izuzetno teško kretati i dobijemo...... 3 9.000 ljudi
To pomnožimo puta 4 za broj kalorija koje unesemo iz proteinskih izvora.
Pomnožimo li to puta 9 dobit ćemo broj kalorija koji smo unesli.
Pomnožimo rezultat sa 4 te isto dobivamo koliko kalorija smo unesli putem UH-a.
Ako obje ove veličine pomnožimo s ukupnim brojem nukleona u pojedinoj jezgri, dobit ćemo energije vezanja.
Ako taj broj pomnožimo sa brojem 29 954 sterilizirane mačke dobiti ćemo broj koji ne smijemo zanemariti, a to je 12.580.680.000 mačaka manje.
Drugim riječima, ZAMP ovim porezom na budale godišnje zaradi preko 100 milijuna kuna, kada to pomnožimo s 9 godina, dobijemo cifru od najmanje 120 milijuna koliko je ukradeno ovom napaćenom narodu... stodvadesetmilijuna ura
Ako želimo znati koliko stupnjeva ima 2 - 50, onda pomnožimo 250 sa 0,056 i dobit ćemo 14.
U obratnom slučaju, ako želimo znati koliko tisućitih je na primjer 57 onda 57 pomnožimo sa 17,8 i dobit ćemo 1014,6 što je približno 10 - 15.
No Sem pronalazi " konicidencije " i " misterije brojeva " (dobro ne pronalazi to on, na to je nadošao neko rpiej njega ali on to prepisuje kao u ostalom i sve svoje knjige), pa onda zaključuje nešto u stilu: "... dužina puta šitina je površina koja iznosi tačno toliko kao kad pomnožimo težinu prosječne pomoranđe sa poluprečnikom srednje udaljenosti planeta u Merkur od Sunca ili ako podjelimo težinu planete Mars sa hemisjkom formulom kobiljeg mlijeka, što pokazuje drevnu mudrost graditelja koju mi ne možemo duikučiti... " Naravno, sve mora biti misteriozno pa i način prebacivanja kamenih blokova do lokaliteta Stonehenge-a.
Pomnožimo i lijevu i desnu stranu jednadžbe s (x ^ k1) (y ^ k2).
Pomnožimo li tih 10.940,74 kn sa 12 mjeseci isto iznosi 131.288,88 kn neto, na godišnjoj razini.
Ako uzmemo u obzir da litra svježeg voćnog soka u šoping centrima košta oko 4 eura i ako to pomnožimo s 32 milijuna litara soka koliko će stati u ovaj škverski brod, dolazimo do cifre od 128 milijuna eura vrijednog tereta.
Ako pomnožimo 365 dana sa 60 godina, koliko je ovaj skladan par proveo zajedno, doći ćemo do vrtoglavog iznosa.
Ako tu brojku pomnožimo s jednom kunom, ispada da se dnevno u Hrvatskoj 20 milijuna kuna troši na cigarete, kaže dr. Bubičić
Evo malo šale, ako uzmemo broj vojnika danas koji pišu slično pismo i razliku pomnožimo s tadašnjim brojem stanovnika, vjerovatno bi dobili približan broj današnje ljudske populacije na zemlji.
Ova je žena iskazala svoju ženstvenost u velikom stilu i uz prigodni rječnik " nee, pa jembote nisam se tolko naprpila... " i diskretno pitanje konobaru " jel ' vi tu vodite neku evinedenciju ko ' ko je ko popijo? " Odgovor je stigao " pa krenimo brojati limune u čaši i tome pribrojimo one bačene limune iz prethodnih čaša a zadnjih 5 pomnožimo puta 2 ".
Ako pri ruci nemamo tablicu, približno sa 99,99 % točnosti dobit ćemo rezultat ako Oechslove stupnjeve (Oe), pročitane na vagi, pomnožimo s brojem 0,266, a zatim odbijemo vrijednost 3.
Dakle, ako sada u 21. stoljeću umire 3, ooo, ooo djece, kada su higijenski uvjeti na jednom višem nivou, kada postoje mnogi ljekovi za razne bolesti koje su prije stotinu godina bile neizlječive, onda uzmim o 100 godina pa pomnožimo sa 3, ooo, ooo umrle djece prošle godine, s time da moramo znati da je taj broj bio i mnogo veći prijašnjih godina, a nisu ubrojani ni starci ni žene, i onda sami dođite do cifre koliko je ljudi ubio kapitalizam.
Ako pomnožimo 777 mogućih inkarnacija sa 72 prosječne godine života; dobija se 55944; što je 194056 godina manje od cijelog ciklusa.
Svaka mljekarska farma zapošljava 3 - 4 osobe, kad pomnožimo to s brojem farmi koje će biti uništene trenutnom politikom u sektoru mljekarstva dolazimo do novih tisuća nezaposlenih u Hrvatskoj.
Očitane stupnjeve na Klosternojburškoj vagi (Kl) treba pretvoriti u Oechslova stupnjeve na taj način da Kl pomnožimo brojem 5 da dobijemo Oe.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com