Prehlada kod studenata koji su primali probiotičke bakterije trajala je 4 dana, dok je kod studenata koji su primali placebo trajala prosječno 6 dana.
Prehlada kod studenata koji su primali probiotičke bakterije trajala je 4 dana, dok je kod studenata koji su primali placebo trajala prosječno 6 dana.
U dobro postavljenu norveškom istraživanju, tekući je ekstrakt bazge pomogao oboljelima od gripe da se oporave za tri do četiri dana, u usporedbi sa sedam do osam dana kod onih koji su primali placebo.
U dugoročnim kliničkim ispitivanjima rizik nastanka raka bio je za 0.7 do 2.4 % veći u bolesnika koji su primali lijekove koji sadrže kalcitonin u odnosu na bolesnike koji su primali placebo, dok su najviše stope bile u ispitivanjima s intranazalnim oblicima kalcitonina.
U nedavnu je istraživanju 135 bolničkih pacijenata koji su primali antibiotike, samo 12 posto onih koji su dobivali i probiotičke pripravke patilo od proljeva, u usporedbi sa 35 posto onih koji su primali placebo.
Istraživači su otkrili kako su bolesnici koji su primali homeopatske lijekove imali dva i pol puta više terapeutskih koristi od onih koji su primali placebo. 9. veljače 1991. godine je grupa skeptičnih znanstvenika u British Medical Journalu objavila kliničko istraživanje sa zaključkom: »Brojni pozitivni dokazi čak i u najboljim znanstvenim istraživanjima su nas iznenadili.
Stariji ljudi koji su nekoliko godina koristili dodatak prehrani proizveden iz biljke Ginkgo biloba nisu imali sporiju stopu opadanja kognitivnih sposobnosti u usporedbi s ljudima koji su primali placebo, pokazala je studija objavljena u časopisu JAMA.
Nuspojave liječenja zapažene su u četiri (5,4 %) bolesnika koji su primali OM-89 svrbež, alergijska reakcija koja je dovela do prestanka njegove primjene, proljev i glavobolja, a u dva (2,6 %) bolesnika koji su primali placebo mučnina i eritem.
U dodatnom petomjesečnom razdoblju praćenja (nakon šestomjesečne studije) rekurentnu IMS epizodu imalo je deset od ukupno 27 ispitanika koji su primali OM-89 i 20 od 30 ispitanika koji su primali placebo.
Provedena analiza pokazala je kako pacijenti koji su primali antiepileptike imaju približno dva puta veći navedeni rizik (0,43 %) u usporedbi s pacijentima koji su primali placebo (0,22 %).
Dio ispitanika primao je 120 mg EGb-761 dva puta dnevno, a ostali su primali placebo.
Ali i ova je grupa prošla bolje od onih koji su primali placebo tabletu identičnu antidepresivu.
Zaključak: U švicarskoj studiji ispitanici koji su uzimali ekstrakt zelenog čaja imali su oko pet posto više sagorjelih kalorija od onih koji su primali placebo ili kofein.
Od ukupno 120 bolesnika, 61 (devet muškaraca i 52 žene, srednje dobi 51,2 2,4 godine) su primali OM-89, a 59 (osam muškaraca i 51 žena, srednje dobi 50,4 2,3 godine) su primali placebo.
Klinička ispitivanja OM-89 Klinička ispitivanja OM-89 započela su 1980. godine, a pokazala su statistički značajan pad učestalosti epizoda IMS u bolesnika koji su ga primali u usporedbi s bolesnicima koji su primali placebo.
U vrijeme šestomjesečnog praćenja tijekom kliničke studije bolesnici koji su primali OM-89 prosječno su imali 0,82 epizode, a u bolesnika koji su primali placebo 1,8 epizoda.
Na kraju šestomjesečne studije u bolesnika koji su primali OM-89 naspram bolesnika koji su primali placebo zapažena je značajno manja potrošnja antimikrobnih lijekova i značajno manja učestalost bakteriurije, dizurije, nitriturije, proteinurije, eritrociturije i leukociturije.
Prema ocjeni liječnika ispitivača kurativna djelotvornost OM-89 bila je evidentna u liječenju inicijalne akutne epizode IMS u 31 % bolesnika koji su ga primali prema 8,5 % bolesnika koji su primali placebo.
Antimikrobno liječenje akutnih rekurentnih epizoda u bolesnika koji su primali OM-89 trajalo je 2,7 5,9 dana, a u bolesnika koji su primali placebo 12,1 16,9 dana.
Bolesnici koji su primali ataluren imali su 23 posto manje pogoršanja ili ponavljanja bolesti od onih koji su primali placebo.
Skoro pola ispitanika u istraživanju dobivalo je relativno visoke doze folne kiseline, u rasponu 0,8 do 40 miligrama dnevno, dok su ostali ispitanici primali placebo
Zasto se on provodi i zasto se placebo pacijenti (kod nekih lijekova oni koji su primali placebo su bolje prosli od onih na eksperimentalnom lijeku) oduzimaju od " pravih "
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com