Stolna voda je mehanički i kemijski pročišćena voda kojoj se dodaju dopuštene kemijske tvari da bi bila prihvatljiva i pitka za ljudski organizam, a dobiva se iz gradskog vodovoda.
Stolna voda je mehanički i kemijski pročišćena voda kojoj se dodaju dopuštene kemijske tvari da bi bila prihvatljiva i pitka za ljudski organizam, a dobiva se iz gradskog vodovoda.
Pročišćena voda cirkulira u zatvorenome krugu (80.000 m³) te se u postrojenju za pročišćavanje otpadnih plinova ponovo koristi za biološko pročišćavanje zraka.
Zadatak studije bio je da se ponovo koristi pročišćena voda, bez ispuštanja u more, osim u iznimnim situacijama.
Odvijanjem predviđenih procesa dobiva se pročišćena voda, koja se putem upojnog bunara upušta u [... ]
Nakon tretiranja na separatoru pročišćena voda se upušta u tlo upojnim bunarom.
Na izlazu iz uređaja dobiva se pročišćena voda i otpadni mulj.
Pročišćena voda ispušta se u kanalizaciju ili odlazi na daljnji tretman pročišćavanja ovisno o potrebnom stupnju pročišćavanja otpadne vode.
To je prvi takav komunalni uređaj membranske tehnologije na Poreštini, a tako pročišćena voda mogla bi se ponovo koristiti za navodnjavanje.
Naš biološki pročistač otpadnih voda BP ASP ULTRA koristi se za aktivaciju aerobnog membranskog tretmana otpadne vode, a tako pročišćena voda može se uporabiti za pranje automobila, zalijevanje nasada ili kao sanitarna voda.
Najbolja je pročišćena voda, tj. voda iz koje su uklonjene sve kemi kalije i mikrobi (klor, teški metali, fluorid, bakterije i paraziti).
Izlazna pročišćena voda takve je kvalitete da se može ponovno uporabiti kao tehnološka bez ikakvih dodatnih tretmana (npr. zalijevanje).
Direktna korist je da se pročišćena voda sada može upotrijebiti i to za zalijevanje zelenih gradskih površina, pranje i čišćenje voznog parka Komunalnog servisa, pranje javnih površina, ulica i trgova i dr..
Glavna iskoristivost BIO JAME je u tome što se pročišćena voda ne mora u potpunosti ispustiti u javne odvodne kolektore već se dio pročišćene (iskoristive vode) može vratiti u sistem kućanskih instalacija i tako potrošnju maksimalno smanjiti na najmanju moguću mjeru.
Isto tako pročišćena voda se može koristiti u svrhu zaljevanja zelenih površina okučnice.
Pročišćena voda skuplja se u jezeru koje se nalazi ispred tvornice koje prilično lijepo izgleda.
Pročišćena voda se, nakon obrade, ispušta u recipjent II kategorije, potok Bjelovacka.
Jednom rječju, izvrsna pročišćena voda za cijeli objekat.
Izgradit će se 4 uređaja najmodernije tehnologije za pročišćavanje otpadnih voda (pročišćena voda može se ponovo koristiti), oko 70 km nove kanalizacijske mreže i oko 30 - ak novih crpnih stanica, a oko 6 000 novih stanovnika će dobiti kanalizacijsku mrežu.
Efluent (pročišćena voda) odlazi iz reaktora uređaja za flotaciju na daljni tretman pročišćavanja ili u kanalizaciju.
Tako pročišćena voda dolazi u separator masnoća gdje se vrši daljnja obrada i spriječava nakupljanje i zadržavanje masnoća na površini separatora.
Pročišćena voda se pumpa pod pritiskom u cijev za otapanje zraka.
Mikroskopski mjehurići se hvataju na otopljene čestice krutih tvari u vodi koja dotječe pri čemu se uklanjaju krute čestice, a ispod ostaje pročišćena voda.
Pročišćena voda je mekana i sadrži samo minerale u ionskom obliku.
Izbistrena i pročišćena voda iz taložnica se ispušta u prirodni prijemnik potok Bjelovarsku.
Danas, kada je voda postala vrlo dragocjena, ekološka svijest potakla je ideju da se pročišćena voda naknadnim tretiranjem osposobi za daljnju uporabu.
U slučaju da modul za mikrofiltraciju nije u funkciji, smjesa se prelijeva u vertikalni sekundarni taložnik gdje se nakuplja i taloži mulj i naknadno pročišćena voda istječe van.
Pročišćena voda sa MBR uređaja Sv. Lovreč za zalijevanje i pranje 01.08.2012
Ova nova funkcija ispire nečistoću s površine membrane, što joj jamči duži vijek trajanja i osigurava da je pročišćena voda zbilja u najvećoj mogućoj mjeri čista, već od prve kapljice, bez obzira na koncentraciju zagađivača u vodi napajanja.
Nakon prolaska kroz membranu, pročišćena voda teče polako kroz filtar iz aktivnog ugljena radi daljnjeg pročišćavanja, čime se uklanjaju hlapive i plinovite tvari koje su možda prošle kroz membranu.
Tekuća faza je pročišćena voda koja se slobodno ispušta u prijamnik, dok se kruta faza ili aktivni mulj vraća u recirkulacijskom procesu u biološki stupanj pročišćavanja.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com