Velika većina radnika Jadrankamen d. d. u stečaju članovi su Nezavisnog Sindikata Radnika Jadrankamena d. d.
Velika većina radnika Jadrankamen d. d. u stečaju članovi su Nezavisnog Sindikata Radnika Jadrankamena d. d.
Kakvi smo mi ljudi " kratke pameti " da se ne izrazim drukcije, sada svi protiv radnika Jadrankamena, e sta niste prije, e sta ne srusite spomenike, e sta ste ugradili kuce, a niko da progovori o sprezi Tudjman-Jarnjak-Oresar, glavni krivci za ovu situaciju
Predsjednik Nezavisnog sindikata Tonči Drpić i još trojica radnika Jadrankamena nešto prije 17 sati pušteni su sa splitskog suda, a Državno odvjetništvo pokrenulo je protiv njih istragu zbog " samovlasti i poziva na otpor ".
Pred splitskim sudom okupilo se desetak radnika Jadrankamena koji su došli izraziti potporu svojim kolegama.
Nakon što im je Trgovački sud u Splitu odbio zahtjev da se iz stečajnog postupka izuzme sudac Paško Bačić, predstavnici Nezavisnog sindikata radnika Jadrankamena u četvrtak su zatražili zaštitu Ministarstva pravosuđa.
Nezavisni sindikat radnika Jadrankamena danas je ponovno upozorio na alarmantno stanje u toj tvrtki u stečaju, ističući uz ostalo kako je stečajna upraviteljica podijelila otkaze svim zaposlenicima i na posao vratila njih 50 - ak te kako je i ono malo proizvodnje koja se održavala u Pučišću sada u potpunom kolapsu.
U organizaciji Sindikata Jadrankamena u kino sali u Pučišćima sinoć je održan skup na kojem je podršku dalo više od 650 mještana i radnika Jadrankamena.
Ovih dana jedna od aktualnijih vijesti u Hrvatskoj bila je policijska intervencija protiv radnika Jadrankamena na Braču.
Selma Katunarić iz splitskog HDSSD-a je kazala kako su svi političari, koji su podrijetlom iz Dalmacije i Splita, a sada su u Hrvatskom saboru, upravo poentirali na račun radnica " Uzora ", radnika " Jadrankamena " i " Brodosplita " te na silnim obećanjima radnicima.
Pred zgradom splitskog suda desetak njihovih kolega čeka dok traje ispitivanje u Državnom odvjetništvu.Predsjednik Nezavisnog sindikata Tonči Drpić i još trojica radnika Jadrankamena na ispitivanju su u Državnom odvjetništvu u Splitu.
Nakon što su prije desetak dana bojkotirali sjednicu GSV-a zbog policijske intervencije protiv sindikata i radnika Jadrankamena, predstavnici sindikata danas su došli na GSV jer se u međuvremenu ministar unutarnjih poslova Ranko Ostojić ispričao, a radnicima nepoželjni stečajni upravitelj Ivo Bučan podnio ostavku.
Sindikalni predstavnici radnika Jadrankamena slavodobitno su izašli pred novinare i istaknuli da su voljni položiti živote boreći se za svoju stvar.
Nećete dok dišemo bili su jasni predstavnici radnika Jadrankamena.
A s njim se ne slaže dvjestotinjak radnika Jadrankamena, koliko ih se okupilo na pučiškoj rivi.
- Jutros je opet uhićeno četvero radnika Jadrankamena. došla im je pandurija, 20 interventnih, 2 marice i 5 škoda. odveli su ih odma u split. 50 - 100 radnika im ide u split dat podršku. trajekt im je u 14 h pa stižu oko 15. molimo vas da dođete na njihov prosvjed ispred pandurije jer ih nema puno i boje se. ovo je strašno. načelnik je sam išao u supetar i ko zna šta izlagao u prijavi
Slab odaziv na današnji mirni prosvjed sindikalisti, uz kišu, tumače i angažmanom mnogih radnika Jadrankamena koji imaju masline na berbi maslina.
Splitska policija u četvrtak je cijeli dan držala u pritvoru trojicu radnika Jadrankamena, uhićenih jer su dan ranije zapriječili stečajnoj upraviteljici Anči Bašić ulazak u tvrtku, pa se ispred sjedišta Policijske uprave oko 15 sati dogodio spontani prosvjed: s Brača je doputovalo tridesetak radnika, a priključili su im se predstavnici tvrtki Monter i Uzor te sindikalisti iz škvera i traži se puštanje uhićenih na slobodu.
Prostor Porta bio je premalen za to mnoštvo uniformiranih i do zuba naoružanih policajaca, s jedne strane a s druge strane još toliko golorukih, zbunjenih, u radna odijela odjevenih radnika Jadrankamena i nas žena koje smo odlučile biti uz svoje muževe do posljednjega daha.
Prema izjavama stanovnika i radnika Jadrankamena, mjesto je puno interventne policije, a 400 - injak se mještana okupilo na trgu.
Od ponedjeljka 22. ožujka više od 250 radnika Jadrankamena u općem štrajku
Sindikat Jadrankamen nastavlja prijetnje i zastrašivanja radnika i čelnika Jadrankamena te nasilje nad ljudima i imovinom tvrtke, priopćio je Nikola Kovačević, zamjenik predsjednika Nadzornog odbora Jadrankamen.Njegovo priopćenje prenosimo u cijelosti: Vezano uz nastavak obustave rada u Jadrankamenu, s ciljem istinitog informiranja javnosti o činjenicama vezanim uz nastalu situaciju, želimo pojasniti kako dio radnika Jadrankamena želi prekinuti štrajk i nastaviti s radom, jer je svima jasno kako tvrtka može opstati jednino ukoliko se rad n više
Predsjednik Nezavisnog sindikata radnika Jadrankamena Tonči Drpić ocijenio je danas kako radnicima odgovara stečajni postupka kojeg je na Trgovačkom sudu u Splitu zatražio zakonski zastupnik, predsjednik Uprave te tvrtke Vedran Vilović. U Hrvatskoj se do sada nije dogodilo da predstavnik vlasnika tvrtke zatraži njen stečaj te nam se čini nevjerojatnim da je Vilović zatražio stečaj Jadrankamena čiji je većinski vlasnik Bruno Orešar, ali nama odgovara taj stečaj jer će on dovesti do preustroja tvrtke, a mi ćemo se riješiti Vilovića i Orešara i preuzeti tvrtku u svoje ruke rekao je za Drpić.Po njegovim riječima, Orešarov je cilj uništiti Jadrankamen i višestoljetnu klesarsku tradiciju na Braču te se dokopati atraktivnog zemljišta u Pučišćima koje je uz obalu mora, a iz kojeg se eksploatira brački kamen. - Trenutačno na lageru raspolažemo tehničkim kamenom u vrijednosti od oko sto milijuna eura te neprocjenjivom zalihom arhitektonskog kamena i nećemo dopustiti da se itko time igra istaknuo je Drpić.On je najavio da će radnici Jadrankamena u ponedjeljak redovno otići na posao i tražiti od Uprave tvrtke da im se isplati plaća za studeni iz 2011 godine. - Ukoliko nam se ne isplati ta plaća, mi ćemo obnoviti generalni štrajk u Jadrankamenu, a štrajkaški odbor će preuzeti poslovanje tvrtkom i istisnuti sadašnju upravu te nastaviti suradnju s poslovnim partnerima kazao je Drpić.Ustvrdio je i kako je tijekom veljače prodano 13.000 četvornih metara finalnih proizvoda u Jadrankamenu te oko 500 kubika kamenih blokova. - Radi se o golemim sredstvima jer jedan četvorni metar finalnog proizvoda u prosjeku stoji oko 300 kuna, a jedan kubik kamenog bloka je oko 800 eura, no unatoč tako ostvarenoj prodaji u veljači, radnicima kasne plaće četiri mjeseca.
Prvo su otišli do kuće jednoga od bivših savjetnika Uprave, a potom u trajektnu luku kako bi i turiste, prema riječima čelnika Nezavisnog sindikata radnika Jadrankamena Tončija Drpića, upoznali s kriminalnim radnjama.
Štrajk radnika Jadrankamena u Pučišćima na Braču organiziran je zbog odluke predsjednika Uprave Vedrana Vilovića o otkazu 28 radnika.
Kako se navodi u priopćenju splitskog Trgovačkog suda, evidentno je da Nezavisni sindikat radnika Jadrankamena d. d., Pučišća u podnijetom zahtjevu za izuzećem suca tog suda Paška Bačića iskazuje nezadovoljstvo načinom vođenja stečajnog postupka nad stečajnim dužnikom Jadrankamenom d. d. - u stečaju, te odlukama koje je stečajni sudac donio u dosadašnjem tijeku postupka.
Ako se i ova bitka izgubi, to neće biti samo poraz radnika Jadrankamena, time će biti zapečaćena sudbina Hrvatske, koju će ova vlast do kraja uništiti.
Draga hrvatska braćo radnici Jadrankamena ukoliko je potrebno, ako se ne možete sami obraniti, Hrvatska čista stranka prava će početi prikupljati dragovoljce za obranu radnika Jadrankamena.
U našem sandučiću jutros je osvanulo pismo nekoliko obitelji iz Supetra koje je uznemirio desetominutni " mirni " prosvjed održan ispred obiteljskih kuća na zahtjev nekolicine bivših radnika Jadrankamena.
Sindikalisti Jadrankamena ipak protiv stečaja Kategorija: Hrvatska 19. travnja 2012 - Nezavisni sindikat radnika Jadrankamena uložio je Visokom trgovačkom sudu (VTS) žalbu na rješenje o otvaranju stečajnoga postupka u njihovoj tvrtki, koje je potkraj travnja donio Trgovački sud u Splitu.
Nezadovoljni su i nedavnom proslavom mjesnog zaštitnika svetoga Jeronima, kad je u čast završetka obnove zvonika župne crkve i otvaranja obnovljene pučke škole priređena pučiška fjera, ali bez radnika Jadrankamena, koji su za razliku od uzvanika, osobito iz redova svoje uprave, bili na radnim mjestima, iako su ova dva projekta ostvarena upravo uz njihova nastojanja.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com