Pitao sam robotića može li mi on pomoći.
Pitao sam robotića može li mi on pomoći.
Kad sam došao do tih robotića, oni su tražili 4 titre silvertanijuma.
Kad sam ustao, otišao sam do robotića i upitao sam ga kako da dobijem taj silvertanijum i kako se on uopće zove.
" Opremajući polikliniku brinuli smo o razini kvalitete, tako da se možemo doista pohvaliti, ali istovremeno i pozvati kolege liječnike, specijaliste, koji su zainteresirani za rad u ovakvom segmentu zdravstva, " poručuju iz Panaceje, smještene na Trgu prof. M. Robotića, u prizemlju, tako da je omogućen jednostavan prilaz i invalidima.
Nakon što rastavi, primjerice kompjuter, Tomislav uzme dijelove, napravi robotića ili neki drugi zanimljivi element, stavi ga u kalup i zalije epoksidnom smolom.
Međutim, tek je dolaskom Vladimira Robotića u Končar 1970. godine sazrijela ideja o osnivanju samostalnog Odjela dizajna.
Ako smo ih mi sposobni napraviti, onda su to sigurno odavno već bili sposobni pripadnici civilizacija tipa 1., 2. i 3. Možda nas upravo u ovom trenutku promatra na milijune robotića sa Mjeseca, ili čak ovdje na našoj Zemlji, a preko njih nama nepoznate civilizacije s prijateljskim ili neprijateljskim namjerama.
Nakon sastanka u Uredu gradonačelnika predstavnici Agencije posjetili su Gimnaziju Fran Galović gdje su od ravnatelja Vjekoslava Robotića dobili pregled svih pozitivnih strana JPP-a kao korisnika građevine izgrađene po tom modelu.
Jasno je da što bude više prodanih uređaja količina zlonamjernika koji pišu maliciozne programe će samo rasti i dok se po ilustraciji to još značajnije ne osjeti (stvar uzrokuje tek svrbež na nezgodnom mjestu robotića), strah je opravdan.
Priča po priča, do trenutka kada je Irina Blok prezentirala svoj profesionalni rad i robotića (Bugdroid) kojeg poznaje cijeli svijet, ovo su bile prve predložene maskotice Androida.
Ono što osim briljantnog ekrana ovaj uređaj uzdiže nad praktički svim ostalima u svijetu Androida jesu fantastične performanse (ne računa li se Galaxy Nexus sa Ice Cream Sandwich inačicom zelenog robotića).
Jedan od prvih komercijalnih robotića bio je mali pas Aibo kojeg su napravili, naravno Japanci.
Tom prilikom školu su posjetili učenici IX. gimnazije zajedno s ravnateljicom Sveom BIelen, vjeroučiteljem NInoslavom Šebestijanom i Kristinom Orač uz pratnju ravnatelja Vjekoslava Robotića i mnogobrojnih profesora i obišli događanja u školi.
Za dopredsjednika izabrali su Ivana Robotića, Marija Blaga je tajnica, a ona koja najbolje zna s novcima, Kata Miklić je blagajnica.
Sastavljali su i robotića Branimirka te promatrali zvijezde i igrali odbojku na pijesku.
Odjel je formiran 1971., dolaskom Vladimira Robotića u Končar, kada je postalo očito da je Končaru nužno potreban zajednički centar dizajna koji bi opsluživao brojna poduzeća unutar SOUR-a.
U suvremeno opremljenom prostoru koji se nalazi na Trgu prof. Martina Robotića građanima će biti ponuđene vrhunske zdravstvene usluge.
Zlatnim medaljama nagrađeni su Ivan Horvatin s Veleučilišta u Karlovcu za »modificirano treće stop svjetlo«, Antonijo Emih iz Tehničke škole Slavonski brod s mentorom Tomislavom Šimundićem za »propeler sat«, Dino Štefanac iz Srednje škole za elektrotehniku i računalstvo Rijeka s mentoricom Ružicom Kamenjašević za »signalizator prekomjerne potrošnje«, Ivan Matković iz Srednje tehničke prometne škole Split s mentorom Nenadom Grgasom za »električno vozilo (pogon trofazni električni motor)«, Ivan Pešut iz Udruge inovatora Šterika Praputnjak s metorom Borisom Caputom za »solarni zračni radijator« Nikola Lerotić iz Srednje tehničke prometne škole Split s mentorom Antonijom Grgasom za »električno vozilo (pogon električna bušilica)«, Ignacije Glasnović iz Srednje strukovne škole Kralja Zvonimira Knin s mentorom Antom Duilom za »mini vjetroelektranu«, Matej Nogić iz Tehničke škole Sisak s mentorom Stevčom Arsoskim za »električnu bravu«, Mario Bukovčan iz Tehničke škole Virovitica s mentorom Grgom Živkovićem za »PLC promjenu smjera vrtnje istosmjernog motora«, Nediljko Jerković i Petar Mikulić iz Tehničke škole Imotski s mentorom Antom Zujićem za »programiranje dva robotića za zajednički zadatak«, Matej Bošnjak iz Tehničke škole Zagreb s mentoricom Marijom Gotal za »robotić upravljan mikroprocesorom Atmel 8051«, Petar Banov iz Elektrotehničke i prometne škole Osijek s mentorom Mirkom Mesićem za »detektor radijacije«, Karlo Štefčić iz OŠ Retkovec Zagreb s mentoricom Valentinom Dijačić za »energetski neovisno naselje«, Richard Balija iz Poštanske i telekomunikacijske škole Zagreb s mentorom Dragom Jurinom za »grid dip metar«, Marina Krajina iz IN kluba inovatora Rijeka s mentorom Borisom Caputom za »sklopivu vješalicu«, Marino Cetina, Andrej Diklić, Dino Spasić, Dario Tancabel iz Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka s mentorima Darkom Bašićem i Borisom Caputom za »CNC tokarilicu« i Jan Dujmić iz Elektroindustrijske i obrtničke škole Rijeka s mentorom Dragom Krajinom za »PLC binarno zbrajalo«.
Ističemo i organizacijsku brigu gimnazije Fran Galović iz Koprivnice i neumornog ravnatelja Vjekoslava Robotića koji je suvereno organizirao sportska događanja bez imalo zastoja.
Vrijednost misli i oblikovanja Vladimira Robotića očituje se u sadržajnosti njegova odgovora na stalni izazov struke tako specifične, kao što to samo dizajn može biti.
Neka ju dresiraju, sve bi nas trebalo izdresirati da ovaj njezin govor svaki dan ponavljamo kao mantru, pa bi smo nakon nekoliko godina ponavljanja možda i shvatili što trebamo napraviti.Naravno da ne razumije u potpunosti o čemu se radi, dam se kladit da 90 posto Hrvata ne razumije (s prijevodom) njezin govor, ali zato će njezina mala glavica narasti i sejćat će se i razumjet će i ako se okupi kritična masa tih malih robotića kako ih nazivaš, možda se za 20 - ak godina dogodi i promjena.Žalosno je da ne razumiješ da se ne radi o učenju na pamet ili liječenju kompleksa (kojih to kompleksa misliš - kompleksa siromaštva, potlačenosti, izdanosti, iskorištenosti, obmanutosti, izigranosti???) već o stvaranju nove generacije, reprogramiranju, ukazivanju na apsurd koje je naše društvo postalo.Da - djeca više nisu djeca - 12 godišnjakinje polugole na FB-u, tinejdžeri ubijaju jedno drugo radi 20 kn, 5 - godišnjaci s mobitelima.
Sve je počelo u prekrasno jutro biciklijadom od 20 - ak km, od gimnazije do ušća Mure u Dravu, kod Legrada. 14 - oro učenika u pratnji ravnatelja g. dina Vjekoslava Robotića i dvoje profesora, Natalije Kušenić i Zvonimira Trešćeca, na Halaš Čardi dočekali su članovi i kormanoši udruge Drava dokumentacijskog centra.
Digitron angažira Vladimira Robotića, tada već iskusnog tvorca izgleda niza domaćih proizvoda, te stvara vagu Skala 02. Sa stanovišta dizajna, za koji je nagrada i dobivena, riječ je o jedinstvenom proizvodu zbog nečeg dotad nekorištenog, a danas podrazumijevajućeg - uzdignutog potpuno rotirajućeg dijela s displejima za prikaz mase, cijene kilograma i izvaganoga.
Robotića koji 1987. za elektroničku vagu Skala dobija nagradu Gute Industrieform.
njegov nakit je savršen primjer toga kako imati stila ne znači imati novca, već dopustiti mašti da stvara mala čuda. svaki komad nakita je autentičan i jedinstven, i zbog toga vrijedan, a neživi predmeti-dijelovi starih mehanizama, i za nekoga možda otpatci, oživljavaju kroz figure robotića ili bilo čega novog što ima sposobnost da priča priču koja onda nadilazi njihovu prvotnu funkciju.
Kratak odmor na sredini Šoderice poslu? io je za nadahnuto predavanje ravnatelja Robotića o povijesti nastajanja jezera Šoderica, ali i otkrio tajnu nastajanja tako silne količine dravskog šodera.
Međutim, možda više nego u iscrpnom slijedu dizajna proizvoda, gospodina je Robotića još dragocjenije prepoznati kao oblikovatelja same profesije industrijskog dizajna; rekli bismo, prije svega, kao dizajnera sredine.
Ima neki Amer (www.bleeplabs.com) koji slaže super kul analogne napravice koje proizvode zvuk reagirajući na svjetlost i onda ih upakira u metalno kučište, zatakne jednu-dvije LE diode, nakelji oči i eto ti prekjut robotića
Ja sam ko neki retaj grizla nokte, lupala glavom u zid i ponavljala: ' hoću robotića, hoću robotića '.
U subotu 26. siječnja 2013. trideset sedmero učenika prvih, drugih, trećih i četvrtih razreda u pratnji ravnatelja mr. sc. Vjekoslava Robotića, profesorice mentorice Marine Njerš i stručne suradnice pedagoginje Vesne Balent koja je za školski kurikul osmislila posjet i susret, posjetilo je Ured Predsjednika Republike Hrvatske u Zagrebu na Pantovčaku.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com