Stanko Abadžić (Vukovar, 1952.) se nakon studija Germanistike odlučio za poziv novinara i fotoreportera.
Stanko Abadžić (Vukovar, 1952.) se nakon studija Germanistike odlučio za poziv novinara i fotoreportera.
Predavanje i prezentacija u Fotoklubu Zagreb: Stanko Abadžić
Stanko Abadžić, In absentia, ArTresor, Zagreb, 2003.
U subotu, 22. rujna, s početkom u 11 sati, Stanko Abadžić će održati predavanje na temu Analogna - Digitalna fotografija, te kako je nastao spomenuti ciklus fotografija.
Poseban i svoj, Stanko Abadžić je temu akta otkrio u zrelom dobu života, a posvetio joj se s jednakom strašću kao i vedutama svojih omiljenih gradova i ljudi u njima.
Fotograf Stanko Abadžić je svoju originalnost i kvalitetu uzdigao na svjetsku razinu, a priču o progresu u svom radu i karijeri će održati na predavanju 9. svibnja, u 19 sati, u predavaonici Likovne radionice na gornjem kampusu Sveučilišta u Zadru.
Stanko Abadžić je rođen 1952. godine u Vukovaru, ima pozamašan broj izložaba diljem svijeta, a fotografija mu je i ljubav i posao.
Upravo to čini i Stanko Abadžić: on ne priča priče, ne otkriva nam panorame, nego mrvi cjelinu očekujući kako ćemo iz sićušnih dijelova dobiti ono što je njegova namjera: prikazati njegovo osjećanje Berlina.
Počasnim članovima ULUPUH-a ove su godine proglašeni: Vesna Jurić-Bulatović, pomoćnica ravnatelja Muzeja za umjetnost i obrt i voditeljica marketinga; Marina Bagarić, viša kustosica u Muzeju za umjetnost i obrt, voditeljica zbirke keramike i zbirke arhitekture Muzeja; Branko Franceschi, ravnatelj Hrvatskog društva likovnih umjetnika; Stanko Abadžić, fotograf.
Grupu Kadar 36 čine Max Juhasz, Mario Rozić, Stanko Abadžić, Krešimir Kopčić, Ivan Kovač i Matko Vučica.
Stanko Abadžić Zagreb, skice za portret grada
- Nakon završenog fotomaratona natjecatelji će poslati odabrane fotografije, a žiri u kojem će biti Stanko Abadžić, Damir Tiljak i ja odabrat ćemo 3 najbolje fotografije iz svake kategorije te pobjednika natjecanja.
Otvaranju svoje prve rovinjske izložbe fotografija sinoć je nazočio i autor Stanko Abadžić i u svom obraćanju posjetiteljima naglasio da je zaokupljen detaljima, snimljenim iz osobnog kuta, kao i ljudima zaokupljenim vlastitim brigama.
Stanko Abadžić rođen je 1952. godine u Vukovaru.
Tim posljednjim pustolovima stoljeća, nomadima bez stalnoga boravišta, pripada i poznat hrvatski fotograf Stanko Abadžić, građanin Praga, Zagreba i Krka, diplomirani germanist, ukratko građanin svijeta.
Pozivnica fotografima su i imena dva člana stručnog peteročlanog žirija Dalibor Martinis te Stanko Abadžić, ali i nagrade.
Stanko Abadžić rođen je 1952. godine u Vukovaru, Hrvatska.
U drugom krugu žiri u sastavu Stanko Abadžić, Dalibor Martinis, Ljubica Srhoj-Čerina, Vinko Srhoj, Ivan Vekić, odabrao je 56 fotografija te 34 autora za završnu izložbu u Kneževoj palači.
Stanko Abadžić portretirao grad mimo poznatih vizualnih simbola i tako ponudio oko sto trideset crno bijelih fotografija, najvećim dijelom s nepoznatim motivima.
Ostalo: 1. Pariz skice za portret grada, Stanko Abadžić (Disput) Snimajući unutarnju glazbu grada, Abadžić nam donosi Pariz koji ne postoji fizički, već je proizvod fotografovog Imaginarnog.
Sa svojim životnim iskustvom dječaka koji je, fotografski samouk i nadaren, snimao lokalne svadbe i nogometne utakmice, pa bio novinar i fotoreporter, a kasnije silom prilika i konobar i brodarski agent, nostalgičan i sjetan, Stanko Abadžić često osvaja gledatelje detaljima kojih na fotografijama nema, ali ih naslućujemo.
Stanko Abadžić proveo je u Parizu nekoliko mjeseci za vrijeme kojih je nastao ovaj pariški ciklus ovjenčan sigurnošću koraka koji su ga nosili dok je potpuno neturistički otkrivao ovaj grad i pronalazio njegove poetične, pomalo zaboravljene kadrove i sudionike.
Stanko Abadžić izlaže kolekciju uglavnom recentnijih radova domaćih i stranih autora, dok glavninu zbirke Petra Smiljanića sačinjavaju fotografije velikih zadarskih umjetnika Zvonimira i Ante Brkana.
Stanko Abadžić se predstavlja u klasičnoj tehnici crno-bijele fotografije.
Rovinj izložba fotografija: Stanko Abadžić Praške priče
Stanko Abadžić jedan je od rijetkih fotografa na hrvatskoj fotografskoj sceni koji se odlikuje promišljenim i sustavnim predstavljanjem svoga rada.
Fotograf Stanko Abadžić već dulje vrijeme privlači pažnju fotokritike, ne samo u Hrvatskoj, već i u svijetu.
4. IZLOŽBA RADOVA I NAGRADE Nakon održanog fotomaratona žiri u sastavu: Stanko Abadžić, Damir Tiljak i Miroslav Arbutina će pregledati i ocjeniti sve fotografije i odabrati 30 najboljih i predstaviti ih na izložbi koja će se održati 9. svibnja 2013. Nagrade: GRAND PRIX natjecanja - 2000,00 HRK, samostalna izložba u Foto galeriji Siscia obscura u 2014. godini (prostor, izrada fotografija, okviri, postavljanje izložbe) biti će dodjeljen najboljoj fotografiji natjecanja pod uvijetom da je autor iste predao svih 10 tema.
Pa kada danas veliki hrvatski fotograf Stanko Abadžić žali što nije tijekom sedamdesetih i osamdesetih godina snimao Berlin, mislim kako ga mogu vrlo dobro razumjeti.
Stanko Abadžić, Pariz skice za portret grada, Gliptoteka, svibanj
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com