📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

sušarama značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za sušarama, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • pećima (0.72)
  • kotlovima (0.71)
  • staklenicima (0.70)
  • prešama (0.68)
  • ložištima (0.68)
  • pećnicama (0.67)
  • kotlovnicama (0.66)
  • proizvodnim procesima (0.66)
  • uljarama (0.66)
  • pilanama (0.65)
  • sušionicama (0.65)
  • industrijskim postrojenjima (0.65)
  • mlinovima (0.65)
  • stambenim prostorima (0.65)
  • posudama (0.64)
  • plastenicima (0.64)
  • skladišnim prostorima (0.64)
  • hladnjačama (0.64)
  • smjesama (0.64)
  • termoelektranama (0.63)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

Preradom drvne sirovine u vlastitoj pilani, sušarama i parionicama, osim asortimana pilanskih proizoda, sami stvaramo temelj za vlastitu proizvodnju parketa i seoskih podova iz masivnog drva.

0

Sušio se na dimu u tzv. sušarama, sušionama ili bajtama.

0

Veće količine kukuruza koje se beru s većim sadržajem vlage, te sjemenski kukuruz, moraju se sušiti u namjenskim sušarama različitih kapaciteta i konstrukcija.

0

Poduzeće se osim sušarama bavi projektiranjem i izvođenjem pratećih linija uz sušare (energetika, transport i skladištenje), kao na primjer:

0

Povratna informacija o spremnosti pokretanja proizvodnje, kaže Krička, stigla je od INE i šest domaćih tvrtki koje već raspolažu sa svojom i zemljom kooperanata, silosima, sušarama i svom potrebnom logistikom za takvu proizvodnju.

0

Svake godine više od 80 milijuna m3 drva u Europi treitira se u sušarama.

0

Navlaživanje materijala radi egalizacije vlage prije peletiranja u linijama sa našim sušarama se praktički ne koristi, što doprinosi ekonomizaciji proizvodnog procesa.

0

Zemlja mora biti prethodno osušena, što je moguće učiniti u komornim sušarama EUCLID namijenjenim za tu svrhu.

0

Proizvođači konzumnog voća, suhog voća, 100 % prirodnog soka od jabuka, jabučnog octa i devet vrsta voćnih rakija (travarica, šljivovica, breskva, viljamovka, jabuka, brusnica, medovača, medica i tepka). Voće suše u svojim sušarama, suše kruške, jabuke, marelice i šljive.

0

Moram prvu unaprijed da razjasnim otkud mi kao obitelj u gljivarstvu.... Prije nekih 7 godina pojavio se gospodin Josip Oreški " Bukovače Oreški " u građevinsku firmu moga oca sa željom i financijskim projektom da gradi veliki pogon za proizvodnju bukovača i ostalih gljiva (šampinnoni, shitke...)... Gradnja je počela u mjestu pod posebnom drzavnom skrbi, garancije banke su prštale na sve strane.... međutim pri kraju samog projekta Oreški je pobjegao, glavom bez obzira...... ostavio mog oca s gljivarom i dugovima..... gljivara od tada stoji i trune..... veličine 8600 m2, sa svim potrbnim sušarama, vlažarama i ostalim specifičnim prostorijama za gljive.....

0

U sušarama mora biti termometar radi reguliranja temperature sušenja, jer za svaku biljku ili grupu biljki postoji optimalna temperatura sušenja do koje se smije ići.

0

Specifičnost tehnologije proizvodnje Prošeka je u biranju zdravih grozdova po mogućnosti već lagano prosušenih i njihovom daljnjem sušenju na trsu, na suncu ili u hladovini tavana i sušarama.

0

Pa zima je, trebali bi tu biti stogovi od kukuruznih stabljika, klipovi u sušarama

0

Riječ je o prosušivanju najzdravijih grozdova na tradicionalnim sušarama od bambusa.

0

Omogu ć uje izvanredne sposobnosti mazanja lanaca u ljevaonicama i cementarama kako i u sušarama.

0

Voće se uglavnom suši u... da, da SUŠARAMA.

0

Posebnim sušarama. (VODE NI KAPI) Naravno, može se voće sušiti i na zraku, tamnim komorama, ali kažu da je ipak najbolje ono sušeno u... naravno, sušarama.

0

Veliki skupljači bilja danas ga suše u sušarama na standardiziranim uvjetima (temperatura, vlaga), no u domaćinstvima je bitno da se sušenje obavlja na sjenovitom i zračnom mjestu, koje mora biti toplo da se vlaga što prije isuši.

0

Dobivena piljevina najčešće sadrži preveliki udio vlage te ju je potrebno dodatno sušiti u posebnim sušarama za piljevinu.

0

Prije početka i u tijeku trajanja žetvenih aktivnosti, a u cilju pravodobnog otkrivanja eventualnog nastanka požara na žitnim poljima, sušarama, skladištima, silosima i žitnim tablama, potrebno je poduzeti određene aktivnosti, i to:

0

Primjena: Liječenje bronhitisa, astme, opekotina, psorijaze, vena, diuretik, protuupalno Opis: Mediteranska biljka visoka do 60 cm, raste na toplim i lako propustljivim tlima Plodored: Na istoj površini ostaje 5 - 8 godina Uzgoj: Oranje krajem ljeta na 30 cm, tanjuranje i na priprema tla uz gnojenje; sadnja 0,5 g/m2 sjemena (daje 300 - 400 sadnica/m2) u hladne lijehe u srpnju; Plijevljenje, prihranjivanje i zalijevanje; presađivanje u jesen ili rano proljeće; obavezno navodnjavanje nakon prve košnje Berba: Sijeku se cvati iznad prvih listova (15 - 20 cm dužine); sušenje u sušarama na 40 - 45 C; ulje se dobije destilacijom pomoću vodene pare (u 24 sata od branja) Prinos: 3,5 - 4 t/ha suhog cvijeta; 8 - 10 kg/ha ulja; od 3 kg svježeg cvijeta dobije se 1 kg suhog

0

Berba: Žetva kad se otvore cvjetovi u donjoj polovici cvati na 5 cm od tla; 3 - 5 sati mora povenuti; sušenje prirodnim putem ili u sušarama Prinos: 1,5 - 2 tone/ha suhog lista; 3 - 5 t/ha suhe nadzemne stabljike za 1 kg suhog lista treba 5 kg svježeg

0

Mjeri suhu i vlažnu temperaturu ili relativnu vlagu (područje 0 % - 100 %) u sušarama i regulira ih izlazima za uljne ili plinske gorionike i servo motorima kojima otvara ili zatvara zaklopke te posjeduje izlaz koji se spaja za alarm.

0

Tek pred sam kraj Venecije pisac glasovitog Putovanja po Dalmaciji Alberto Fortis dobiva koncem XVIII. stoljeća zadaću da razmotri obnovu veće proizvodnje i trgovine dalmatinskom ribom, koja je po priznanju samih Venecijanaca kakvoćom nadmašivala nizozemsku, posebno slanom ribom, marinadama i donekle suhom ribom, budući da su se stari dalmatinski postupci sušenja, pode budnim okom naših ribara i majstora, počeli već više od stoljeća primjenjivati u sušarama ribe i ikre u Veneciji nedalekom Comacchiju.

0

Bilje se suši u velikim sušarama na struju koja opet energetski osakaćuju biljku i onda prelaze velike razdaljine da često doputuju iz drugih zemalja u Hrvatsku u naše ljekarne.

0

U komornim sušarama sušenje se provodi u ciklusima.

0

Svima nam govore kako se to radi u modernim sušarama, ali odakle onda one čudne točke na kostima?

0

Posljednji način sušenja je umjetno sušenje u sušarama, pri čemu se biljkama brzo oduzima voda i zaustavljaju kemijski procesi koji utječu na smanjenje hranjive vrijednosti krmiva.

0

maleru spomenuo si da se međusobnim povlačenjem dva komada parketa može vidjeti je li vlažan ili ne, možeš li mi to malo pobliže objasniti? to je takozvana selska metoda i njezino uporiše je bazirano na slijedećem ako je drvo prilkom izrade parketa bilo vlažno uslijed naknadnog sušenja mijenjaju se gabariti utora je se drvo sušenjem smanjuje to se inače još zove i usuh i to u stvari donekle i funkcionira ako je taj parket nakon izrade stajao u uvijetima da može doći do posušenja koje će se kad tad desiti i dovoljno dugo vremena da se to desi znači ako je parket od takvog materijala napravljen u relativno kratkom vremenu od momenta kada ga ti kupuješ ili ako je bio skladišten u nekoj poluvlažnoj prostoriji taj usuh se neće desiti i parket će izgledati kao da je dobar, a nakon nekog vremena kada ga postaviš dešavat će se prozrake u postavljenm parketu koje su rezultat posušenja drva nadalje čak ni metoda vlagomjera bilo površinskih ili dubinskih nije pozdana da će parket u konačnici biti dobar iz razloga što su u teoriji sušenja drva bitna dva elementa sušenje vlage i stabilizacija, na sušenje se može utjecati sušenjima u sušaram bilo atmosferskim bilo vakumskim ali stabilizacija je period koji traje malo duže i njega je nemoguće ubrzavati u nedogled, pa ću iznesti teoretske predpostavke da bi se drvo za parket (govorim o vrstama tvrdog drva koje se koristi kod nas) moglo koristiti u nabržem mogućem roku a da zadovolji sve tehničke norme nakon sječe trupaca i propilavanja građe, građa mora stajati minimalno 3 mjeseca u uvijetima prirodnog sušenja pod uvjetom da se radi o proljetnoj sjeći a kod jesenje taj je period minimalno 6 mjeseci, nakon toga se elemti za izradu parketa mogu tretirati u sušarama i nakon toga je potrebno iste takve elemnte držati još dodatnih minimalno dva mjeseca iz razloga stabilizacije u uvjetima sličnim sobnim te se tek nakon toga može pristupiti izradi parketa, navedni postupka i rokovi su dani kao minimum minimuma a svi navedni rokovi je poželjno da su i duži problem jednog djela proizvođača parketa je da izbacuje ovaj zadnji dio te da odmah nakon sušenja pristupa izradi parketa je je vlagu spustio na traženih 8 - 12 % i parket izgleda korektno ali zbog stabilizacije u konačnici će doći do problema

0

Geotermalne vode mogu se koristiti u geotermalnim elektranama, sušarama, staklenicima, plastenicima i ribnjacima, pri čemu se kao vrlo zanimljivo područje ističe proizvodnja cvijeća.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!