Granica Posebnog ornitološkog rezervata ucrtana je na topografskoj karti u mjerilu 1:25.000 u Prilogu ove Uredbe i njezin je sastavni dio.
Granica Posebnog ornitološkog rezervata ucrtana je na topografskoj karti u mjerilu 1:25.000 u Prilogu ove Uredbe i njezin je sastavni dio.
2. Znači, najprije u google earthu odredite 3 ili 4 točke, koje možete naći na topografskoj karti i spremite ih kao kml (waypointove).
Zatim ide load and calibrate map image, gdje odabirete topografsku kartu koju želite kalibrirati, sa desne strane morate postaviti 3 točke, i to tako da kliknete wp dugme, odaberete točku koju ste spremili u google earthu i smjestite je na točnu poziciju na topografskoj karti.
Kneidingera iz 1765./1766. godine Susret urbanog i ruralnog na Knedingerovoj karti gradskog teritorija iz 1765. godine Zemljišno-vlasnički odnosi u gradu i oko njega na Kneidingerovom planu nastalom oko 1766. Zlatno doba baroknog Varaždina na planu Leopolda Kneidingera iz 1766. godine Vojni posjedi i raskošne varaždinske palače na Storckovom planu iz 1767. godine - posljednja slika Varaždina prije katastrofalnog požara Razgraničenje feudalnog i gradskog zemljišta oko utvrde na planu Johanna Vottera iz 1770. godine Katastrofalni požar 1776. godine i njegove teške posljedice Obnova grada nakon požara i gradnja prvog mosta preko Drave na jozefinskoj topografskoj karti iz 1784. godine Pripreme za početak planskog rušenja bedema u projektu Ignaca Beyschlaga (1802 - 1807) Varaždin uoči rušenja stoljetnih bedema na planu Ignaca Beyschlaga iz 1807. godine Grad Varaždin u napoleonsko doba na topografskoj karti iz 1813. godine Parcelacija grabišta u projektima Josipa Erdélyja (1812 - 1818) Početak urbanizacije nekadašnjih grabišta na planu Josepha Podhradczkog iz 1823. Varaždin u vrijeme ilirskog preporoda - urbanistička i komunalna preobrazba grada na planu Franje Karbe nastalom oko 1840. godine U vrtlogu revolucionarnih događanja 1848/49. - Varaždin na planu Franje Plochela iz 1851. godine Nerealizirani prijedlog parcelacije zemljanih bedema utvrde iz 1857. godine Prema konačnom srastanju unutrašnjeg i vanjskog grada U sklopu Austro-Ugarske Monarhije - Varaždin na vojnom planu iz 1894. godine Početak industrijalizacije grada nove smjernice urbanističkog razvoja Varaždina u Građevnom redu (1900) i Građevnom štatutu grada (1902) Prva regulatorna osnova grada Varaždina i njezina dopuna (1904, 1909) Mađuratno razdoblje - Varaždin kao industrijsko središte na katastarskom planu iz 1937. godine Pokušaj donošenja nove regulatorne osnove grada (1940 - 1941) i projektiranje radničkog naselja (1941) Varaždin u Drugom svjetskom ratu na planu Narodne zaštite iz 1943. godine Poslijeratna obnova Varaždina i nove smjernice razvoja u Direktivnoj regulatornoj osnovi iz 1948. godine Razvoj grada tijekom 50 - ih i donošenje Generalnog urbanističkog plana 1959. godine Prijelomne 60 - e i 70 - e godine - početak regulacije Drave i daljnja prostorna ekspanzija grada Stagnantne osamdesete Varaždin i okolica u procesima suburbanizacije na planu iz 1987. Varaždin danas - grad za novo tisućljeće
RAZVOJ I IZGRADNJA SISKA OD 16. STOLJEĆA DO DANAŠNJIH DANA Utvrđivanje obrambene granice na Kupi i izgradnja sisačke utvrde na Angielinijevim planovima iz 1566. Bitka kod Siska i njeni odjeci u grafičkim listovima i renesansnim vedutama - Sisak kao simbol pobjede kršćanstva Stierov nerealizirani prijedlog dogradnje sisačkog kaštela iz 1657. godine Krajiški pokušaj prisvajanja sisačkog kaštela i njegova dogradnja u vrijeme Souchesa (1672 - 1681) Tragovi antike i ranonovovjekovna razgradnja Siscije na Marsiglijevom planu iz 1726. godine Revitalizacija kupskog plovnog puta i početak gradnje žitnih magazina po projektu Maksimilijana Fremauta 1762 - 1765. Otkup južnih kaptolskih posjeda i pripreme za gradnju Vojnog Siska na hidrografskoj karti iz 1783. godine Osnutak Vojnog Siska na projektnom planu nastalom oko 1785. Prvi posjednici kuća u Vojnom Sisku na planu nastalom oko 1790. godine Sisak u vrijeme početaka razvijene kupske plovidbe i Pongračev projekt hidroregulacije iz 1793. Sisačka naselja u vrijeme francuske vladavine (1809 - 1813) na topografskoj karti iz 1813. godine Posljednja slika Starog Siska i ideja Fistrovićeve regulacije na planovima Ludovika Zelenke iz 1824. godine Realizacija Fistrovićeve regulacije na planu iz 1829. - prva slika novog Starog Siska Vojni Sisak kao ishodište Knežićeva projekta krajiške željezničke pruge iz 1838. godine Trgovište Sisak u Sanfermovom projektu pruge Sisak - Karlovac iz 1842. godine Slobodno trgovište Sisak u vrijeme dolaska željeznice na katastarskom planu iz 1861. Vojni Sisak uoči razvojačenja na katastarskom planu iz 1860. godine Uređenje teretnog kolodvora i luke Starog Siska na planu iz 1869. godine Slobodni i kraljevski grad Sisak na topografskoj karti nastaloj oko 1885. Jačanje centralnih funkcija grada i borba za rješenje komunalnih pitanja na planu iz 1901. Regulacijska osnova Lavoslava Hanzlowskog iz 1909. - prvi pokušaj regulacije grada s obje strane Kupe Sisak u zamahu industrijalizacije na planu iz 1925. godine Gradnja gimnazije i detaljne regulacijske osnove istočnih dijelova grada (Kontroba i Misletine) Ponovni gospodarski uzlet nakon velike gospodarske krize Sisak u Drugom svjetskom ratu Poslijeratne obnove i prve vizije budućeg razvoja Siska u Direktivnoj regulacijskoj osnovi iz 1948. Daljnji industrijski razvoj i intenzivna društvena stanogradnja 50 - ih godina u Generalnom urbanističkom planu Siska iz 1956. Osvajanje novih prostora izgradnje i drastični zahvati u povijesnoj jezgri šezdesetih i sedamdesetih godina Osamdesete godine - stagnacija i prvi znakovi krize Razaranja Siska u Domovinskom ratu Sisak na pragu novog milenija Sisak danas - grad na prekretnici
Sa ciljem praćenja i ocjene stanja oštećenja zemljišta jednako bi bilo važno uspostaviti cjelovitu bazu podataka o zemljištu Primorsko-goranske županije temeljenu na GIS-u i novoj digitalnoj topografskoj karti dobivenoj aerofotogrametrijskim snimkama uz mogućnost reambulacije barem svakih pet godina.
1787. Francuski istraživač špilja Belsazar Hacquet stvorio je prvi topografski znak za špilje u svijetu i primijenio ga prvi puta te godine na topografskoj karti Hrvatske.
Granice IV. zone ucrtane su na topografskoj karti mjerila 1:50000 (Karta 1.).
Kad smo prolazili pokraj jednog mjesta s ukrašenim hotelima i dućanima, netko je rekao: A mene samo zanima kako je sve to uspilo stat u ovu malu Sloveniju? Očito neki misle da je Slovenija na topografskoj karti zapravo napravljena u prirodnoj veličini..
Organizacija i uređenje prostora novih groblja utvrđuje se DPU-om, koji osim sadržaja određenih posebnim propisom sadrži još nekoliko pokazatelja, odnosno, program uređenja groblja, plan kompleksa groblja na katastarsko-topografskoj karti, raster i razmještaj ukopnih parcela, nacrte i uvjete za gradnju te opremanje ukopnog mjesta, pojasnio je Grdović, napomenuvši kako je, upravo zbog velikog broja radnji, koje ovise jedna o drugoj, te zbog vremenskih uvjeta i brojnih vanjskih čimbenika, početak gradnje novog Gradskog groblja za sada nemoguće predvidjeti.
Nekoliko fotki kao što su: vertikalni frofil staze, GPS tragovi na topografskoj karti,, te prikaz trase na Google Earthu.
Ili dok gledam usamljene kuće na topografskoj karti, na satu predvojničke.
- Prostorni plan županije na topografskoj karti u mjerilu: 1:100.000
No, to se ne zbiva u egzaltiranim slavljima dirigiranog slijetanja Duha, već »u Gorju«, što će reći na topografskoj karti ljudske nutrine koja se prepušta vodstvu Božjega Duha i vršenju Božje riječi.
U nastavku slijedi Gps tragovi na Google Earthu i na topografskoj karti, vertikalni profil staze, slideshw albuma fotki, te video snimka gps tragova na Google Earthu uspona na Vojak.
Riječ je o potpuno besplatnoj topografskoj karti koja se može učitati u skoro svaki ručni Garminov GPS koji podržava kartografiju.
Jedino bi mama i djeca znala za njih i našla ih na topografskoj karti da nije Čilića, košarkaša, rukometaša, Ivaniševića i vaterpolista.
Ciljane Izmjene i dopune Plana izradit će se na postojećoj topografskoj karti u MJ 1:25000, te na katastarskim planovima u MJ 1:5000.
Prvo, mediji zrcale proces koji stvaraju vladajuci timovi, koji ne dopustaju bavljenje problemima novih zemalja na topografskoj karti Europe.
Primjerice, po ovoj topografskoj karti most nije tako blizu granice.
Granica Parka prirode ucrtana je na topografskoj karti 1:100.000, koja je prilog Zakona i njegov sastavni dio.
Cilj ove urtke je da natjecatelj mora proći unaprijed određenu stazu i pri tome pronaći kontrolne točke zadanim redoslijedom, koje su ucrtane na topografskoj karti koju dobije od organizatora (nakon starta), u što kraćem vremenu, a isto će potvrditi ovjerenim kontrolnim kartonom, koji je perforirao na svakoj kontrolnoj točki.
Vidimo na topografskoj karti sudskog okruga Rijeka iz 1851. god. koju je nacrtao I.
Da nema mene ne bi bilo hrvatske reprezentacije na topografskoj karti, niti hrvatskog nogometa.
Pogledajte ovdje i stanje terena na području Prečkog na vojnoj topografskoj karti iz 1944. godine
Nedavno smo dobili podatke da su članovi SOM-a istražili dvije jame ucrtane na topografskoj karti u okolici Peratovca.
Na području koje pokriva dotična karta, istražili su i Konjsku jamu za koju nema točnih podataka o položaju ulaza te Golubinku (označena na topografskoj karti) čiji nacrt je, prema riječima S.
Za postrojenja vjetroelektrana iz članka 4. ovoga Pravilnika, prostor ispitivanja mora ispunjavati sljedeće uvjete: sigurnosna udaljenost mjernog stupa od elektroenergetskog voda mora biti minimalno 50 m, prostor ispitivanja obuhvaća prizemni sloj atmosfere u visini 200 m iznad tla unutar granica koje određuju koordinate geodetskih točaka koje je podnositelj zahtjeva za izdavanje prethodnog odobrenja ucrtao na topografskoj karti u mjerilu 1:25000, svaki projekt može biti pridijeljen samo jednom neprekinutom prostoru ispitivanja, prostor ispitivanja obuhvaća minimalno potreban prostor za planiranje vjetroelektrane, odnosno prostornu cjelinu prikladnu za gradnju vjetroelektrana prema uvjetima utvrđenim u tablici koja je u Prilogu 5. ovoga Pravilnika i njegov je sastavni dio.
Granice Natura 2000 područja prvenstveno su utvrđene iscrtavanjem prema topografskoj karti mjerila 1:25.000 i orto foto kartama, dok su manja područja iscrtana na podlozi katastarskih planova.
Ponovno se Špilja iznad zaljeva Željina spominje kasnije u zapisima iz 1652. i 1737., a 1716. ucrtana je na topografskoj karti tzv. Mapi Faventini pod nazivom " Pod Pechina ".
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com