... o krivotvorini koja potječe iz srednjeg vijeka, posljednja znanstvena istraživanja pokazala su da Torinsko platno doista potječe iz prvog stoljeća, kada je Isus i razapet.
... o krivotvorini koja potječe iz srednjeg vijeka, posljednja znanstvena istraživanja pokazala su da Torinsko platno doista potječe iz prvog stoljeća, kada je Isus i razapet.
Križ za Veliki petak su darovali Mladen i Darija Modrić, a torinsko platno za ambon je darovala Marija Gregov.
Torinsko platno jedna je od najpoznatijih relikvija.
Znanstvenici su istraživali torinsko platno različitim metodama, jedni potvrđuju, a drugi negiraju autentičnost.
TORINSKO PLATNO.. 498. Moje ruke su bile odvojene iz njihovih zapesca, za vrijeme Mog raspeća i to tako, kako pokazuje slika na Torinskom platnu
Poslije podne nakon rucka u Nadbiskupiji i malo odmora, Papa se vraca na trg sv. Karla da se susretne s mladima u 16:30 h. 17:30 h Njegova Svetost posjetit Torinsko platno i ujediniti se u molitvi zajedno sa kontemlativnim redovima iz piemonta.
U Torinskoj katedrali u subotu je svečano izloženo Torinsko platno za koje brojni vjernici vjeruju da je u njega bilo umotano mrtvo Kristovo tijelo nakon skidana s križa i tako položeno u grob.
Zadatak je povjeren timu računalnih grafičkih eksperata (Studio Macbeth) koji su koristili suvremenu 3 D tehnologiju kako bi uz kontroverzno Torinsko platno došli do rekonstrukcije lica.
Znanstvenici složni: Torinsko platno nije krivotvorina
tko ti kaže da smo grčeviti.. Uh, ubiše se neki dokazujući da torinsko platno nije krivotvorina ili da su ukazanja u Međugorju istinita, a oboje najobičnija laž koju Crkva podupire.
Suvremeno medicinsko istraživanje uzroka smrti Isusa Krista na križu započelo je 1931. kad je dr. Pierre Barbet zamoljen da prouči Torinsko platno pa je objavio knjigu A Doctor at Calvary.
SADA TORINSKO PLATNO DOKAZUJE DA JE U NJEMU BIO UMOTAN BOG
Nismo dovoljno pažljivi pa, primjerice, u nadnaslovu spomenemo gužve u Rimu, a iz teksta se vidi da će i papa u Torinu razgledati znamenito Torinsko platno.
HTV1: 20:15 Torinsko platno Dokumentarni film o platnu u kojem je navodno bio zamotan naš spasitelj Isus Krist.
Novo istraživanje talijanskih znanstvenika pokazalo je kako je Torinsko platno uistinu tkanina u koju je moglo biti omotano tijelo Isusa Krista.
Ne postoji matematička sigurnost da je u Torinsko platno zaista bio zamotano tijelo Isusa Krista, rekao je kardinal Poletto tijekom misnog slavlja te dodao da se kršćanska vjera ne temelji na komadu platna već na Evanđelju i nauku apostola. Međutim, Torinsko platno može pomoći vjernicima da meditiraju, mole i razmišljaju o otajstvu i muci Isusa Krista, dodao je kardinal Poletto.
Torinsko platno (talijanski Sindone di Torino, Sveto platno, ágia sindóne, sacra sindone) naziv je za jednu od najpoznatijih kršćanskih relikvija, a koja predstavlja komad tkanine na kojoj se može prepoznati otisak muškog tijela.
Ispod ubrusa i sindona (Torinsko platno), slavno se Tijelo sredi u vječnu ljepotu, probudi se od smrtnog sna, vrati se iz ničega u kome je bilo, živo nakon što je bilo mrtvo.
Stoga je mons. Puljić podsjetio na Torinsko platno, obris lica Krista koji je ponio na sebi trpljenje svih ljudi.
Torinsko platno (mrtvački pokrov) je laneno platno vjerojatno iz 1. st.
Torinsko platno dugo je gotovo pet metara, a na njemu se nalaze obrisi visokog čovjeka duge kose i brade, ali i krvavim mrljama na mjestima gdje su bila zamotana stopala, zapešća i bok.
Torino je grad u kojemu se čuva jedna od najvrednijih i najzagonetnijih relikvija kršćanstva, Torinsko platno, u koje je prema predaji bilo zamotano Isusovo tijelo prije uskrsnuća.
U obnovljenoj kripti torinske katedrale nadbiskupija je organizirala virtualnu izložbu o Torinskome platnu, a za 15. je veljače predviđena praizvedba sakralnog orkestralnog djela »Sindone« (naziva za Torinsko platno) estonskoga pravoslavnog skladatelja Arva Pärta.
Bez obzira na sve to, na hrvatskoj televiziji je nedavno u udarnom terminu, prikazan dokumentarac gdje poznati redovnik (Bonaventura Duda), svojim pjevajućim glasićem, uzbuđeno slavi to isto platno, i gdje se iznose " otkrića " vatikanski sponzoriranih " istraživanja " koja potvrđuju da je u Torinsko platno zaista zamotan Isus Krist.
Obzirom na stupanj razvoja znanosti kroz povijest, Torinsko platno je sve do nedavno bilo dovoljan dokaz da svi bez zadrške vjeruju u Krista,
McCrone opisuje kako je brižno nadzirana detekcija datuma ugljikom 1988. god.: Crkvi je prepušten izbor tri neovisna laboratorija, sve je nadgledala Crkva, a pribavljeni su uzorci čiji identitet nije bio otkriven, i to od: 1) komada ogrtača Sv. Louisa d ' Anjou, za kojeg se zna da potječe iz 1290 - 1310. 2) dio Kleopatrine mumije iz Tebe, datirane 6 pr. n. e. 3) uzorak iz grobnice Qasr Ibrim datirane iz 11 - 12 stoljeća n. e.. 4) komadić Torinskog platna Rezultati datiranja ugljikovom metodom sva tri laboratorija, za sve četiri vrste uzoraka, razumno se poklapaju sa sva četiri datuma \ Torinsko platno = 14. stoljeće \ Torinski nadbiskup je tada proglasio da prihvaća rezultate analize datuma radioaktivnim ugljikom i zaključak da je Platno iz 14. stoljeća. 1999. god. poznati mikroanalitičar Walter C.
Torinsko platno je više puta do sad analizirano i većina rezultata vjerodostojno pokazuje da se radi o kasnosrednjovjekovnoj rukotvorini.
Ipak ispod žita se stalno nešto rovari ne bi li se pronašo neki dokaz. (našli Torinsko platno, čavle Isusove, ostatke kola na dnu Crvenog mora, itd)
Na Veliku subotu televizije će izravno prikazati Torinsko platno
Na Veliku subotu, 30. ožujka, talijanska televizija prikazat će Torinsko platno, a što je ranije odobrio papa Benedikt XVI.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com