... računalo žrtve instalirati zloćudni softver koji može autorima programa proslijediti osjetljive korisničke podatke, poput podataka o kreditnoj kartici i sl.
... računalo žrtve instalirati zloćudni softver koji može autorima programa proslijediti osjetljive korisničke podatke, poput podataka o kreditnoj kartici i sl.
Microsoft je izdao upozorenje vezano uz zloćudni softver koji otima račune na Facebooku.
Zanimljivo je da se ne radi o propustu u samoj Javi, već se iskorištava situacija sa sigurnosnim nadogradnjama kako bi se ubacio zloćudni softver umjesto stvarne nadogradnje.
Zgodno je moguće i napomenuti da kad je jednom instalirate nećete se morati bojati da će ista biti uništena zbog velike poplave virusa, trojanaca i crva, jer što zbog neznanja najmlađih ovdje uskače i Linux koji je gotovo pa imun na zloćudni softver.
Procjenjuje se da korisnici u Sjedinjenim Državama imaju 40 posto šanse kliknuti na zloćudni softver.
Alatka u stvari ne može hakirati nikakav account, ali će uspješno na računalo žrtve instalirati zloćudni softver koji može autorima programa proslijediti osjetljive korisničke podatke, poput podataka o kreditnoj kartici i sl.
Prema sigurnosnoj tvrtki Lookout, donedavno su na Googleovom Playu bile 32 aplikacije koje su sadržavale zloćudni softver nazvan BadNews.
Prošle je godine 40 posto korisnika društvenih mreža dobilo zloćudni softver, što je porast od 90 posto u odnosu na 2009. godinu.
Prijetnje za krajnje uređaje: najčešće blokirani zloćudni softver je u proteklom razdoblju bio Sality.AE virus koji se širi inficirajući izvršne datoteke i koji pokušava s Interneta skidati potencijalno zloćudne datoteke.
U Juniperu pretpostavljaju da su hakeri koji sad pišu zloćudni softver nekad bili specijalizirani za napade na Symbian i Windows Mobile.
Premda je trojan dizajniran za korisnike u Brazilu, gdje je portugalski dominantan jezik, Microsoft je zaključio da se ovaj zloćudni softver može lako modificirati kako bi se proširio i u druge dijelove svijeta.
Nakon što to napravite zloćudni softver se širi vašim korisničkim računom.
Zanimljivo je, kaže Imperva, da nije pronađen slučaj da bi Anonymousi kao oružje koristili zloćudni softver, te da uglavnom izbjegavaju " lov ostima ", tj. slanje poruka e-pošte u kojima primatelje navode da otkriju svoje lozinke.
Sastoje se od botova (skraćeno od robot), pojedinačnih računala na koja je instaliran zloćudni softver, i kontrolera, također provaljenih računala koja s pomoću poznatih protokola poput IRC-a i HTTP-a uspostavljaju komunikacijske kanale kojima povezuju botove u mreže i upravljaju njima.
Njegovo istraživanje pokazalo je da je sa stranice Xhamster, koja se, prema podacima Alexa.coma, nalazi na 46. mjestu najpopularnijih stranica na internetu, u posljednjih 90 dana zloćudni softver preuzet 1.067 puta od 20.986 prikazanih stranica (5 %).
Ipak, ne može se sasvim sigurno reći jesu li oni koji provode napadačke kampanje i oni koji su napisali zloćudni softver, povezani.
Virusi, trojanci i razni zloćudni softver je vrlo rijedak na Linuxu.
Tvrtka McAfee objavila je kako je zloćudni softver za taj operativni sustav porastao 37 posto tijekom trećeg tromjesečja, u odnosu na prethodni kvartal.
Prema izvješću tvrtke Juniper Networks, čije zaključke prenosi ComputerWorld, Androidom su se intenzivno počeli baviti hakeri koji su dosad zajednički pisali zloćudni softver za osobna računala, kao i početnici, koji tek uspiju sakriti ponešto takvog softvera u aplikaciju.
Cyber kriminalci često takve korisnike navedu na preuzimanje datoteka koje u sebi sadrže zloćudni softver, što može dovesti do otkrivanja osobnih i financijskih podataka korisnika
Prema njemačkoj sigurnosnoj tvrtki eleven, pojavio se novi sigurnosni problem, u obliku drive-by spama koji automaski downloada zloćudni softver kad se e-mail otvori u e-mail programu, bez potrebe za dodatnom interakcijom korisnika.
To je nastavak padajućega trenda s kraja 2011. Phishing: U veljači je porastao za 0,01 %, svjetski je omjer 1 napad na svakih 358,1 e-mail poruka (0,28 %) Prijetnje koje se šire pomoću e-maila: Svjetski je omjer 1 virus u 274,0 e-mail poruka (0,37 %) Prijetnje zloćudnoga softvera zasnovanih na webu: U veljači je svakoga dana u prosjeku identificirano 2.305 web-sjedišta sa zloćudnim softverom. Prijetnje za krajnje točke: Zloćudni softver koji je bio najčešće blokiran prošloga mjeseca jest WS.Trojan.H.
9 Druga odgovornost, zloćudni softver 9.1 Odgovornost Xelle za činjenične i pravne manjkavosti definirana je u odredbama točke 8 ovih Uvjeta korištenja.
9.3 Iako Xella ulaže sav napor osiguravajući da Xella web-lokacija bude slobodna od zloćudnog softvera (npr. virusa, trojanaca, računalnih crva, špijunskog softvera i drugog sličnog softvera), ni Xella ni njena kćerinska društva ne mogu garantirati da takav zloćudni softver nije prisutan pa stoga ne mogu preuzeti garancije u vezi s time.
Zloćudni softver je pokupio vojnik u internetskom kafiću u Afganistanu.
Napomenuo je da sustav baterija nije dizajniran za sprječavanje iskorištavanja ranjivosti, ukoliko se u njega učita zloćudni softver.
Malware, zloćudni softver, poseban je vid opasnosti s Interneta.
Zloćudni softver koji iskorištava takve propuste posebno je opasan obzirom da tvrtkama često treba nekoliko tjedana ili mjeseci da ih isprave.
Nakon što se na računalo neprimjetno instalira Eurograbber, pri prvoj posjeti službene web-stranice banke, zloćudni softver instaliran na računalu korisniku postavlja upit za unos broja mobilnog telefona.
Naime, to postaje sve veći problem za ugledne stranice koje su oglašavanje prepustile specijaliziranim tvrtkama za koje vjeruju kako se brinu o sigurnosti oglasa, no često se putem tih oglasa distribuira zloćudni softver
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com