Kada su Bojki upali na zemlju tribalo je tad reagirat a ne stat prikriženih ruku i slavit što nisu na tvoju zemlju upali.
Kada su Bojki upali na zemlju tribalo je tad reagirat a ne stat prikriženih ruku i slavit što nisu na tvoju zemlju upali.
Izaslanici putujući gore k Visli dođoše i u krajeve, nazivane Bojki, a nastavane slavenskim pukom srpskim, s kojim su bjelohrvatska plemena odvajkada stajala u najužim vezama i koji su prilikom svoga pohoda i seljenja na jug pozvala, da im se pridruži.
Stanovnici planina, Bojki i Huculi, tjelesno se odlikuju ovalnim oblikom lica i vitkim stasom, pored nabijenih Podolaka, odlučno tatarskog tipa (po Aniću pridjev rustičan znači jednostavan, u izradi grub i snažne konstrukcije).
Na Karpatima su: Bojki (zapadni Karpati), Lemki u Beskidima (Poljska) i H uculi.
U odijevanju i običajima Lemka, Bojki i Hucula prisutne su forme starih Slavena.
Bojki klajmb on (figurativno ali i istoimena mast nebi loše došla)
Knezovi su poslali izaslanike i k srpskome plemenu, što nastavaše kraj, nazivan Bojki, i zvali ga da im se priključi u jednom dijelu, jer su čuli i saznali za nekakve razmirice među braćom, u tamošnjoj kneževskoj obitelji pa su mislili da će tako najprije biti razmirica uklonjena, a sama stvar kod kuće najbolje uređena odlaskom zavađenog dijela toga plemena.
Lužički Srbi su upravo oni burazeri onima iz zemlje Bojki " nekrštenim Srbima " koji se nalaze u ercegovsko-otočkim krajevima
Kod uređenja kupaonice važno je voditi računa o nekoliko sitnica poput rasporeda kade, umivaonika i školjke, boji, dizajnu i veličini keramičkih pločica, bojki zidova pa sve do rasvjete i detalja iz galanterije.
Možda Bojki, jer kaže da su iz zemlje Bojki.
I danas u Galiciji zivi malorusko pleme koje sebe naziva Bojki, isto kako su Srbi sebe zvali dok su ziveli u Beloj Srbiji.
Raspitivao se za svoje pleme tamo negdje u području koje se zove Bojki.
Jedna od osnovnih bojki kod Epson inkjet printera je mjehurić zraka u inkjet glavi.
Srbi su Srbi, ali nisu došli kao Srbi, došli su kao Bojki, ili Slaveni iz Bojki, a Bizant ih je imenovao.
Naime, iz djela cara Konstantina VII Porfirogenita (913 - 959) poznato je da Srbi vode porijeklo iz zemlje Bojki (današnje razvođe Tise, Dnjestra i Sana, u Galiciji).
Očigledno su Boiski-Bojki, odnosno neki Srbi, pred Hunima koji 375. provaljuju u Evropu, krenuli u seobu na Dunavu i potom se naselili na tlu Dalmacije, kao rimski saveznici
Lemki, Bojki i Huculi su regionalni nazivi za zapadne Ukrajince i to je neupitno.
Lemki, Huculi i Bojki su zadržali snažan regionalni identitet poput hrvatskih Bunjevaca prvenstveno zbog povijesne poljske politike koja ih je nastojala učiniti zasebnom nacijom, ali svojom kulturom i drugim obilježjima ne razlikuju se od drugih Ukrajinaca
Po njima je Tesla Rumunj, poljski Gorali, Lemki i Bojki su Rumunji, itd
On jasno kaže da su oni Bojki, ako si iz zemlje Bojki onda si Bojka
Zemlja iz koje su došli je Bojki, dakle, nije Srbija.
Treba znati da su Srbi potomci nekrštenih Srba, koji se još zovu i Beli, koji žive sa one strane Turske (Mađarske) na mestu koje se kod njih naziva Bojki (Bojka), gde im je susedna Franačka, kao i velika Hrvatska, ona nekrštena, koja se još zove i Bela.
Pitanje je kako su se predmetni Slaveni nazivali prije nego ih je Bizant imenovao, jesu li bili Bojki ili nekako drugačije, i je li se uopće radilo o jednoj skupini ili što je vjerojatnije, o više slavenskih skupina koje su odokativno nazvani Servima.
Dolaze Slaveni, stigli su u Grčku, zovu se Bojki ili više slavenskih plemena
Zabilježeno je, Slaveni, Bojki, Hrvati, biraj, dakle, Slaveni koji su iz Soluna došli kao zaposlenici Bizanta i dobili zemlju za naseljenje.
Prema predanju iz tog spisa, u Bojki, gde su Srbi nekada živeli, narod se podelio između dva naslednika prestola.
Ako su iz zemlje Bojki onda su Bojki.
Tako nastaju Srbi, od Bojki ili tko zna koga
Otuda i sva ta mnogobrojna imena, Bojki, Lemki, Huculi, i t. d. da im se unisti osjecaj povezanosti i jedinstva
Znači porfirogenet u istom spisu kaže da su izvorna srbija u Bojki, znači da su srbi živjeli u nekrštenoj bijeloj srbiji, koja je bila negdje iza ugarske, gdje su joj susjedi bjela nekrštena hrvatska i franačka
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com