Za župana Međimurske županije kandidiralo se pet kandidata:: Branimir Bunjac, Mladen Križaić, Željko Pavlic, Ivan Perhoč i Josip Posavec.
Za župana Međimurske županije kandidiralo se pet kandidata:: Branimir Bunjac, Mladen Križaić, Željko Pavlic, Ivan Perhoč i Josip Posavec.
Damir Bobovec, Zvonimir Bartolić, Stjepan Damiš, Ana Čurila, Ljubica Posavec, Stjepan Hranjec, Branimir Bunjac, fra Petar Antun Kinderić, Kristina Riman, Marija Riman, Ivan Zvonar, Alojz Jembrih i fra Vinko Škafar.
Dr. sc. Branimir Bunjac dao je povijesni pregled događanja u Međimurju tijekom 2. svjetskog rata, istaknuvši da su Međimurci dali mnoge žrtve kako bi se naš kraj ponovno vratio u sastav Hrvatske.
O povijesnim okolnostima vezanim uz događaje 1918. i 1919. godine govorio je ravnatelj Muzeja Međimurja Vladimir Kalšan, o poginulim Međimurcima u 1. svjetskom ratu dr. sc. Branimir Bunjac, dok je o ulozi čakovečkih Franjevaca i Katoličke crkve u očuvanuu hrvatskog identiteta u Međimurju i njihovoj ulozi u tim događajima govorio umirovljeni povjesničar Vladimir Kapun.
Uz gvardijana čakovečkog samostana fra Stanka Belobrajdića, neki od predavača su i Vladimir Kalšan, Juraj Kolarić, Vladimir Kapun, Stjepan Hranjec, Branimir Bunjac, a pročitat će se i predavanje nedavno preminulog Zvonimira Bartolića
Kako je na konferenciji za novinare najavio predsjednik Povijesnog društva Međimurske županije Branimir Bunjac po prvi put čut ćemo podatak koliko je Međimuraca stradalo u 1. svjetskom ratu.
Ubrzo nakon revolucije novi predsjednik Branimir Bunjac podnio je ostavku na svoju dužnost i na članstvo.
Općina Sveti Juraj na Bregu i Povijesno društvo Međimurske županije pozivaju Vas na promociju knjige dr. sc. Branimir Bunjac Ratne i poratne žrtve sjeverozapadnog Međimurja 1914 - 1947. Promocija će biti održana u srijedu 28. studenoga 2012.
Drugog dana skupa u dvorani Učiteljskog fakulteta u Čakovcu o teškim i manje poznatim stradavanjima Roma iz Međimurja u Drugom svjetskom ratu govorio je Branimir Bunjac, dipl. povjesničar.
Prof. Branimir Bunjac u temi " Franjevački samostan u Čakovcu u sjeni totalitarizma (1941. - 1947.) " progovorio je o opasnostima, kojima su bili izloženi hrvatski svećenici u doba mađarske okupacije, koje nisu bile nimalo manje tijekom terora komunističkih vlasti.
Nositelj koalicije HSP-a i HČSP-a je Željko Štrek, a HSR-a Branimir Bunjac.
Pravovaljanu kandidaturu za župana ima pet kandidata: Branimir Bunjac - HSR, Mladen Križaić - HDZ, HSLS i HDSS, Željko Pavlic - MDS, Ivan Perhoč - SDP, HSS, HSU, HNS i LD te Josip Posavec, nezavisni kandidat
Dr. Branimir Bunjac, recenzent knjige vrlo je rječito i s ponosom pričao o povijesti koju su zapisali vularijski vatrogasci.
Obilježavanje spomendana započelo je u Macincu pred rodnom kućom dr. Ivana Novaka i na groblju polaganjem vijenaca na njegov grob a završeno u Katoličkom domu akademijom na kojoj su govorili mr. sc. Vladimir Kalšan. dr. sc. Branimir Bunjac, gosp.
Treći put zaredom za predsjednika Društva je jednoglasno izabran Branimir Bunjac
Podravljajući sve nazočne, predsjednik Povijesnog društva Branimir Bunjac, dipl. povjesničar, kazao je kako je organizacija dugotrajno pripremanog i zahtjevnog skupa bila potrebna, s obzirom da je riječ o jednom od najdramatičnijih razdoblja u povijesti Međimurja.
Prijave za sudjelovanje zaključene su u siječnju 2006. godine, a organizacijski odbor čine Branimir Bunjac, Verica Mutvar, Blaženka Novak, Ivana Puzak i Mario Šestak.
Nositelj liste HČSP-a je Goran Rohaček, HSR-a Branimir Bunjac, MDS-a Željko Pavlic i Nezavisne županijske liste Josip Posavec.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com