A čitač može biti program na vašem računalu (web browseri ili specijalizirane aplikacije) ili online usluga kao što je Google Reader.
A čitač može biti program na vašem računalu (web browseri ili specijalizirane aplikacije) ili online usluga kao što je Google Reader.
HTML5 ima odlične elemente koje nažalost u potpunosti ne podržavaju pojedini web browseri poput Internet Explorera.
Ali toga nema u opcijama, ima podesavanje samo LAN setings, i to se odrazava na sve LAN-ove, a kad su oba ukljucena onda se uvijek browseri spajaju preko obicnog.
Urednik tehnološkog bloga SearchEngineLand.com, Danny Sullivan, istakao je kako su brojni drugi browseri u prošlosti bili neuspješni u pokušajima da osvoje tržište kojim dominira Google.
S obzirom da Mozillini browseri postaju sve nestabilniji, biti će zanimljivo vidjeti hoće li, i koliko Firefox 1.0.7 biti sigurniji od prethodnika. (hj)
Decrem za Firefox kaže da je drugačiji, bolji i sigurniji od Microsoftova Internet Explorera, ali općenito browseri izgledaju slično kao i pred deset godina te se nada da će Flock to promijeniti integrirajući mnoštvo funkcija u svoj Internet preglednik.
A i kad napises cisti HTML kod, rucno, ni to ti nije potpuna garancija da ce ti svi browseri na isti naci prikazat bas sve.
Međutim, moderni browseri imaju mogućnost automatskog odabira kodne stranice što im omogućuje META tag.
Rubia je u komentarima spomenula Aboogy, i nije mi cilj antireklamirati, ali to je samo isti sistem čuvanja linkova koji nam nude browseri preseljen online.
Većinu ljudi ne zanimaju browseri s čudnim imenom.
Tamo tema nije isprva bila googleov browser, nego se diskutiralo o tome je li nam jos uvijek potreban desktop, sada kad browseri postaju sve bolji.
Svi moderni browseri prepoznat ce ga kao URL, osim mozda IE-a.: D
Hardversko ubrzanje renderiranja lukav je potez koji će u budućnosti sigurno biti od velike koristi, a već ga prate i ostali browseri.
Ovo za testiranje browsera ti ovisi koji znakovi su u dugačkoj liniji, jer recimo neki browseri ne uzimali slash (/) kao znak za prijelom i slično... izgubio sam pred koji mjesec nešto vremena testirajući to.
" Browseri su napisani u C-u.
Ako koristite Operu ili Chrome, tada vjerujem da imate neki konkretan razlog poput brzine ili ljepšeg grafičkog sučelja, ali ti browseri ne podržavaju potrebne pluginove, stoga nisu dobri za ovo što mi danas promoviramo.
Gecko, Webkit i Opera browseri će PNG boje prikazati ispravno, ali u IE će boje biti uočljivo tamnije.
Stariji browseri nemaju podršku za placeholder atribut, ali možemo je dodati javascriptom.
Najpoznatiji browseri od Firefox, Google Chrome i Opere dostupni su na Linuxu, zatim OpenOffice (sada LibreOffice) je jedan on najnaprednijih uredskih besplatnih alata.
Novi rat bit će idealan za krajnjeg korisnika: neće biti toliko potresa na tržištu kao u slučaju Velikog rata, neće biti značajnijih promjena prema krajnjim korisnicima, a rezultat će biti sve brži i sve standardniji browseri.
Ako je ovo ono sto zelis, nisam siguran da li je moguce, jer Internet Browseri koriste postavke default gateway od TCP/IP, a oni su identicni za oba browsera.
Zbog toga svi browseri web stranicu učitavaju u memoriju kao skup objekata koji su međusbno povezani nekim pravilima, i takav pristup se zove DOM.
Testirao sam ja već to, ali break-word ne radi jednako na svim browserima i ovisi koji se znakovi kriju u dugačkom redu jer ne tretiraju svi browseri iste znakove kao pogodne za lomljenje reda.
Preglednici (browseri) sve su manje samo alat za pregledavanje web stranica, a sve više figuriraju kao platforme za izradu višeplatformskih aplikacija.
Poštivanje web standarda je bitno zbog dugoročne kompatibilnosti pogotovo danas kada svi browseri počinju maksimalno poštivati web standarde.
Mozilli je cilj da omogući što više korisnika da koristi njihov browser (zapravo im je cilj otvoreni Internet ali to podrazumijeva da se i njihov browser može koristiti na što je više moguće platformi pod jednakim uvjetima kao i drugi browseri).
Moguće je projicirati sadržaj kao što su video, flash sadržaji, internet browseri, 3 D animacije i druge slične sadržaje.
Browseri su izuzetno složeni programi, pa su se napadači usredotočili na traženje njihovih ranjivosti koje koriste kako bi korisnicima instalirali trojance.
Trenutno koristimo 40 - bitnu enkripciju podataka jer je to jedina legalno dostupna tehnologija izvan SAD, a niti internet browseri koji se koriste izvan SAD nemaju ugradenu mogucnost uporabe vecih kljuceva.
Spomenute stranice su, pomoću posebno napisanog koda postavljenog na web stranici, zloupotrijebili činjenicu da mnogi browseri obrađuju linkove koje su korisnici već posjetili mijenjajući im boju teksta.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com