Wolfdale nadmašuje performanse procesora Conroe na gotovo svim područjima.
Wolfdale nadmašuje performanse procesora Conroe na gotovo svim područjima.
Treći dio našeg kontinuiranog testa Conroe matičnih ploča donosi nam dva kandidata iz ASUS-a, po opremljenosti smještenih u srednju klasu.
U petom dijelu napokon privodimo kraju ovu podužu seriju članaka o Conroe matičnim pločama.
Iako, mnogi predviđaju AMD-ijev pad sa statusa najboljih procesora na tržištu zahvaljujući Intelovom Conroe-u.
INQ tako ima informacije koliko će Conroe-i koji izlaze u trećem kvartalu koštati.
Intel je danas objavio da je " Intel Core 2 Duo " nova robna marka (brand) skupine snažnih i energetski učinkovitih procesora namijenjenih stolnim i prijenosnim računalima, koji će se na tržištu pojaviti u trećem kvartalu ove godine.Procesori Intel Core2 Duo, prijašnjeg kodnog naziva Conroe i Merom, namijenjeni su stolnim i prijenosnim računalima, a temelje se na novoj mikroarhitekturi Intel Core s dvije procesorske jezgre â " mozga " â po čipu pa im otud i dodatak Duo u nazivu.
Procesori Intel Core2 Duo, prijašnjeg kodnog naziva Conroe i Merom, namijenjeni su stolnim i prijenosnim računalima, a temelje se na novoj mikroarhitekturi Intel Core s dvije procesorske jezgre.
Ispred projektorskog platna izmjenilo se nekoliko osoba, a lanac prezentacija započeo je Stephen Fischer, glavni dizajner arhitekture Penryn na kojoj su bazirani novi Intelovi 45 - nanometarski procesori Core 2. Razlike arhitekture Penryna u odnosu na originalni Conroe su: uvećani L2 cache, 47 novih SSE instrukcija (SSE4), djelitelj radix-16, poboljšani Super Shuffle Engine te tehnologije Deep Power Down i Enhanced Dynamic Acceleration koje su implementirane u mobilnu varijantu novih procesora
Kako se dalo naslutiti već i prije IDF-a, riječ je o procesorima izrađenima u 65 nm proizvodnom procesu pod poznatim kodnim imenima Merom (mobilni), Conroe (stolni) i Woodcrest (serveri), plodovima rada Intelovog izraelskog istraživačkog tima koji nam je dao platformu Centrino
Prema Otelliniju, Merom će donijeti tri puta veće performanse po vatu u odnosu na Banias procesor iz prve generacije Centrina, a Conroe će donijeti pet puta veće performanse po vatu potrošnje u odnosu na Northwood Pentium 4 rađen u 130 - nanometarskom procesu
Conroe će potaknuti učinkovitost 40 posto i smanjiti potrošnja energije 40 posto u usporedbi s dvojezgrenim Pentium D 950. I za Meroma, kupaca očekivati " lijep dobitak u odnosu na Core Duo T2600, a da pritom zadrže iste baterije ", rekao je on
Planiram sebi kupiti procesor Intel Pentium Dual Core E2220 2,4 Ghz 1 MB L2 Cache, Conroe jezgra, M0 steppening. Što kažete o njegovim perfomansama
Drugi veliki novitet sajma je Intelovo službeno predstavljanje novih čipseta s oznakama P965, G965 i Q965. Riječ je o prvim čipsetima koji službeno podržavaju novi procesor kodnog imena Conroe te donose podršku za 800 - megahercnu DDR2 memoriju, što su, uz 90 - nanometarski proizvodni proces, ujedno i glavne razlike u odnosu na " stari " i975. Čipseti G965 i Q965 također donose integriranu grafiku koja je " Vista ready ", odnosno može bez problema izvoditi Vistino sučelje Aero Glass.
Razlog je jednostavan svi proizvođači imali su ploče za AMD Socket AM2 s nVidijinim čipsetima 570 i 590 (ATI-jev Crossfire Express 3200 bio je znatno manje zastupljen) te ploče za Intelov Conroe (na kojima rade i prethodne verzije procesora) s čipsetima P965, Q965 ili G965. Ipak, danas smo vidjeli nekoliko zanimljivih stvari
Tri čips na temelju Core microarchitecture - sve dvojezgrenim modeli - planirano za drugu polovicu 2006: Conroe za stolna računala, Meroma za laptop, i Woodcrest za poslužitelje.
Odnedavno imam problem pri startanju stolnog kompjutera (star 3 godine, Conroe verzija) nude mi se vise opcija (star windows normally, start safe mode, safe mode with networking i start from your previous saved location).
Tijekom ljeta, kompanija namjerava predstaviti nove Core 2 Duo procesore za stolna računala (Conroe), prijenosnike (Merom) i Dual-Core Intel Xeon 5100 series procesor za servere (prije znan pod kodnim imenom Woodcrest).
Procesori će biti bazirani na novim jezgrama Conroe za stolna, odnosno Merom za prijenosna računala
Službeno predstavljanje novog procesora Conroe zakazano je, naime, za 23. lipnja (kada će ovaj Bug biti u tisku), a matične ploče krenut će u prodaju istovremeno s njim.
Conroe je, za neupućene, novi Intelov stolni procesor, prvi zasnovan na novoj mikroarhitekturi Core, koji će napokon raskrstiti s Pentiumom 4 i njegovim nedostacima.
Procesor je izrađen od dva dvojezgrena procesora Conroe s po četiri megabajta cachea, koji su upakirani u zajedničko kućište.
Nasljednici nedavno predstavljenih procesora Core Duo pod kodnim imenima Merom (mobilni procesor), Conroe (stolni) i Woodcrest (serverski) trebali bi povratiti izgubljeni udio na tržištu.
Za stolna računala bit će to jezgra Conroe (potrošnja 65 W), a za prijenosna računala Merom (potrošnja 5 W).
Prma pisanju na Inquireru koji opet prenosi pisanje japanskog PC Watcha, Intel svoje procesore bazirane na jezgrama Merom i Conroe, koji se tek trebaju pojaviti na tržištu, zasiguno neće prodavati pod imenom Pentium.
Tako će Meromi biti 20 % brži od procesora Core Duo koji tek pristižu na police trgovina, a Conroe bi trebao biti 40 % brži od postojećih dual core stolnih Pentiuma D 950, istovremeno gutajući 40 % manje energije.
Prvotno je bilo najavljeno da je to mjesto rezervirano za dvojezgrene Conroe, ali čini se da je Apple ipak odlučio odabrati provjereni Xeon
Platforma se sastoji od procesora Conroe, novog čipseta te odgovarajućeg Intelovog mrežnog podsustava.
Kao sto svi znate Intel je prije par dana predstavio novu generaciju procesora - Core 2 Duo, popularno zvane Conroe.
Evo moja P35 DS3P bez beda ide na 520 MHz FSB-a s Conroe E6700
Najjeftiniji Conroe - E6300 po performansama se direktno moze usporediti sa puno skupljim - X2 4400, ali kad bi maximalno OC-ali Intel i AMD (recimo na zrak) E6300 bi posramio i vrhunac AMD-ove ponude - FX62
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com