Jedan od propusta je XSS (eng. cross-site-scripting) ranjivost u " mail_to_helper " koja se također može iskoristiti udaljeno.
Jedan od propusta je XSS (eng. cross-site-scripting) ranjivost u " mail_to_helper " koja se također može iskoristiti udaljeno.
Cross-site scripting (XSS) ranjivost zahvaća korisnike SharePoint Servera 2007 i paketa SharePoint Services 3.0. Kod je javno dostupan te se ranjivost može iskorištavati preko web preglednika.
MSN stranica http://ilovemessenger.msn.com/ je imala problema s cross-site scripting ranjivosti, a napadači bi preko nje mogli iskoristiti Hotmail cookije te se logirati na tuđi Hotmail račun.
Korištena je tehnika napada Cross-site scripting.
Cross site scripting), Directory Traversal i druge ranjivosti, čineći tako Vašu web stranicu sigurnom.
Jedna od najčešćih metoda korištenih prilikom SEP napada je iskorištavanje XSS (eng. cross site scripting) ranjivosti.
Za razliku od statičkih, dinamičke web stranice pate od opasnosti koja se naziva cross site scripting.
Web aplikacije su danas jedan od najotvorenijih kanala za izvođenje napada na računalnu mrežu, pa testiranje web aplikacija i otkrivanje propusta koji omogućuje SQL Injection, Cross-Site Scripting ili druge napade postaje neodgodiva obaveza.
Cross site scripting - ako vaša aplikacija omogućava korisnicima ostavljanje sadržaja (forumi, diskusije,) zlonamjerni bi mogli tako oblikovati sadržaj, da on našteti računalima drugih korisnika koji će pročitati taj sadržaj.
Navedeni propust javlja se zbog pogrešaka unutar " webpage.ccp " i " webview.ccp " datoteka koje sadrže XSS (eng. cross-site scripting) ranjivosti.
Cross-Site Scripting) ranjivosti u programskom paketu Adobe Flash Player dovodi do problema u radu operacijskih sustava Windows, Mac OS X, Linux i Solaris.
Čak 61 % napada potječe iz SAD-a, gdje 37 % napada čine napadi na podatke poslužitelja koji nisu namijenjeni da budu dostupni (eng. directory traversal), 36 % ubacivanje skripti na poslužitelje (eng. cross site scripting) te 23 % ubacivanje zlonamjernog koda u baze podataka (eng.
Zadatke su osmislili vodeći hrvatski stručnjaci i konzultanti za informacijsku sigurnost, Miroslav Benak iz tvrtke Perpetuum Mobile, Robert Petrunić iz tvrtke Infigo IS te Zlatan Morić iz Algebre, od natjecatelja su tražili široko poznavanje sigurnosne problematike uključujući i tehnike kao što su skeniranje ranjivosti, hakiranje WiFi mreža, reverse engineering, XSS (Cross site scripting), Lock Picking i slično.
Udaljeni napadač može tako izvesti XSS (eng. cross-site scripting) napad, navođenjem korisnika na otvaranje posebno oblikovane web stranice.
Extensible Markup Language) enkripciji te XSS (eng. cross-site scripting) ranjivosti, u kojima jedan poslužitelj isporučuje korisniku dio sadržaja s drugog poslužitelja bez korisnikovog znanja.
XSS (eng. cross site scripting) ranjivost koja omogućuje napadaču da pomoću programskog koda koji se izvršava u korisničkom pregledniku neovlašteno preuzme korisničku sjednicu (predstavi se poslužitelju kao korisnik) te na taj način dobije pristup povjerljivim informacijama.
Acunetix web skener uključuje alat za provjeru autentifikacije koji uz to provjerava Google hacking, SQL injection, Cross site scripting te mnoge druge ranjivosti.
Nedostatak postoji u zaštiti koju su programeri tvrtke Microsoft razvili kao zaštitu od XSS (eng. cross-site scripting) napada.
Cross-Site Scripting) napad podmetanjem posebno oblikovane poruke elektroničke pošte.
Cross site scripting se dogodi kada dinamički generirana web stranica pokazuje ulaz bez provjere da li je isti valjan.
Cross Site Scripting) ranjivosti te nepravilno rukovanje adresama direktorija (eng.
Sigurnosni stručnjak Tyler Reguly iz organizacije nCircle tvrdi kako podatkovna polja za spremanje meta informacija nude razne mogućnosti za XSS (eng. cross-site scripting) napade.
Propust se javlja zbog nepravilnosti kod provjere vrijednosti u kolačiću (eng. cookie) kad se primjenjuje CSRF zaštita te se tako omogućuje izvođenje XSS (Cross-site-scripting) napada.
Cross-site scripting (XSS) - ranjivost u kojoj napadač iskorištava web sjedište u koje korisnici imaju povjerenja, koje koristi kako bi poslao malicioznu skriptu drugom korisniku.
Među ozbiljnijim propustima javljaju se nepravilno upravljanje memorijom i pokazivačima određenih funkcija te XSS (eng. cross-site scripting) propusti.
Na koji način sprječavamo Cross Site Scripting (XSS) napade u ASP.NET web-aplikacijama?
Neki od važnijih propusta su posljedica " Use-after-free " pogreške, XSS (eng. cross-site scripting) ranjivosti te nepravilnog prikaza teksta pri čemu dolazi do pojave prepisivanja memorije.
Ranjivosti se javljanju kao posljedice nepravilnog korištenja memorije, propusta u radu raznih funkcija te " use-after-free " i XSS (eng. cross-site scripting) propusta.
Većina je pronađena u web sučeljima koja nemaju zaštitu od napada pogađanjem zaporki, a ranjiva su i na cross-site scripting i session hijacking napade.
Teme koje očekuju natjecatelje odnose se na područja zaštite i enkripcije podataka, zaštite od curenja podataka (Data Leak Protection), sigurnosti web aplikacija (SQL Injection, Cross Site Scripting...), općenite sigurnosti aplikacija (Buffer, Heap Overflow), nesigurno implementirane poslužitelje i servise, mrežne ranjivosti i slično.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com