Živi na pjeskovitim i muljevitim dnima.
Živi na pjeskovitim i muljevitim dnima.
A kad nas dotakne božanski miris nebeskoga Duha i kad se obrazi naše duše zarumene, kad zatitraju strune u najdubljim dnima, pjevajmo od sreće i nutarnjeg sjaja.
i ako noću ne čeznem u snima i ako danju ne žudim na javi i ako venem u močvarnim dnima i u tjesnoći duša mi boravi,
Mlađi primjerci se skrivaju na područjima posidonije, dok stariji zubaci obitavaju na kamenitim dnima.
I on živi na pješčanim dnima, a na škržnim poklopcima ima zavinute bodlje.
Živi na hridinastim dnima, u podnožju strmih stijena.
Živi na čvrstim i detritusnim dnima, na udaljenosti oko 3 nautičke milje od obale kopna i otoka.
Poznate su tri vrste, a gušća naselja čine na pomičnim dnima.
Živi na sedimentnim dnima, a česta je i u livadama morske cvjetnice posidonije i to na dubinama od 2 do 20 metara.
Iako zbog svoje enciklopedijske naravi nekad nije pouzdana, pa ni pretjerano krcata podacima, (engleska) Wikipedia na dnima svojih članaka često ima poveznice na druge izvore koje se ponekad isplati čitati.
Pirka Serranus scriba, česta vrsta u Jadranu, živi na dnima obraslim algama i morskim cvjetnicama, hrani se manjom ribom, rakovima i mekušcima.
Arbuni se zadržavaju na raznim dubinama i vrstama dna, ali posebno masovno na tvrdim dnima i kamenitim bracima.
I sada ih treba tražiti nad pjeskovitim, ljušturastim i koraljnim dnima, posebice onima prošaranim oazama trave.
U Jadranskom moru rasprostranjena je po cijeloj obali, na pjeskovitim i muljevitim dnima od 0,5 do 40 metara dubine.
Ove sipe žive na muljevitim i pjeskovitim dnima od 20 do 200 metara dubine, a noću se znaju dići i do same površine.
Živi na pjeskovitim dnima od 20 do 100 metara dubine, a u Jadranu se smatra relativno rijetkom vrstom.
Tko je proà itao moju zadnju knjigu o dinamià koj à eki na zubace sjetit à ¦ e se da sam opisao tog predatora kao sezonskog migratora: s termià kom inverzijom vodenih slojeva ta se vrsta obià no u jatima pomià e s podruà ja vrhova sika prema dnima na velikim dubinama što je dokumentirano kako zapažanjima nas podvodnih ribolovaca tako i ulovima velikih primjeraka parangalima od strane profesionalnih ribara.
Još uvijek, nesigurnom i naglom odlukom poneseni, u dnima osjećaju svu sreću hoda za Onim tko im je povjerio vijest radosti evangelion.
Pa ipak, unatoč svojoj raznovrsnosti i gastronomskoj ekskluzivnosti i eleganciji, ona bi podrazumijevala i recepte posebno prilagođene pojedinoj vrsti ribe, kao u slučaju šanpjera, kovača koji živi podjednako po pješčanim i muljevitim dnima, kao i među podvodnim hridima.
Na kamenitim dnima, posebno rado na zatravnjenima, pronalaze rupe za skrivanje od neprijatelja.
Rasprostranjenost: Živi na svim dnima i cijelom obalnom pojasu od 0 - 200 metara dubine.
Na pjeskovitim i pjeskovito-muljevitim dnima Rabljani skupljaju, osobito u vrijeme jesenskih i zimskih oseka, jestive vrste školjkaša ladinku (Chamelea gallina), prnjavicu (Venus verrucosa) i vrste roda Venerupis.
Naraste do 20 cm u dužinu i živi jako duboko na dnima obraslima karakterističnim bijelim koraljem.
Mogu se razviti na dnima dolaca, ukoliko su ona ljevkasta, tako da se u njima sakuplja voda, osobito snježnica.
Slika sunca nestala je u dnima mora, dakle tvar koju treba preobraziti maštarijom u crtu poput zmije i slaka, zmija koja grize svoj vlastiti rep, duhovno sjeme naše majke djevice skuplja u sebi iskustvo (m) koja kotač i osovinu okreće u krugu, zamisao opusa koji kruži, utisnuta u samu srž tvari. stoga je i taj sastojak ušao u vječnost djevičanstva.
Glavočić vodenjak (Podogobius martensi) endemska je slatkovodna ribica koja živi na kamenitim potočnim dnima i u rijeci Mirni.
Ribe iz obitelji ugotica jedne su od brojih vrsta u koćarskom ulovu jer žive na dubinama i dnima pogodnima za kočarenje.
Vrlo se često može naći na pjeskovitim i muljevitim dnima do100 m dubine.
Chtamallus stellatus rak vitičar, tijelo mu je smješteno u kućici koja je stalno pričvršćena na jedno mjesto, živi na stijenama, dnima brodova i na većim životinjama.
Razvijaju se u vršnom pojasu, u zoni pretplaninskih bukovih šuma i klekovine bora krivulja, no na dnima zaravnjenih, zaštićenih dolaca gdje se skupio deblji sloj tla, koji je izolirao vapnenačku podlogu te omogućio ispiranje baza i stvaranje zakiseljene, hranjivima siromašne podloge.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com