Poslije rata Edward Bernays je priznao da su se njegovi kolege koristili navodnim zvjerstvima kako bi potaknuli ogorčenje javnosti prema Njemačkoj.
Poslije rata Edward Bernays je priznao da su se njegovi kolege koristili navodnim zvjerstvima kako bi potaknuli ogorčenje javnosti prema Njemačkoj.
Prema tome konceptu, javnost nije kvalificirana donijeti zaključke o važnim pitanjima, te je stoga važno za elitu da donese određene stavove radi vlastitog dobra, i onda te stavove da proda masi. [ 4 ] Ne samo Lippmann, već i Edward Bernays i Harold Lasswell, prominentni teoretičari komunikacijskih znanosti, ustvrdili su kako svjetina nije u stanju odlučivati o svojoj sudbini, što bi bio cilj demokracije, pa su zato oni definirali kriptokraciju, tj. sistem u kojem će skrivena vladajuća klasa, ili elita, voditi ' obezglavljenu rulju '.
Dio tima bio je Edward Bernays, nećak Sigmunda Freuda.
Pionir u ovom području bio je Edward Bernays, nećak Sigmunda Freuda, koji je korporacije podučio kako natjerati ljude da žele stvari koje im nisu potrebne povezujući masovnu proizvodnju s nesvjesnom željom.
Ne samo da je Edward Bernays otac PR-a, kako ga se često naziva prvi koji je manipulaciju javnim mnijenjem doveo u vezu s psihologijom nesvjesnog, on je čak smatrao da je ta manipulacija nužna jer društvom vladaju iracionalne i opasne sile.
Na jednoj snimci iz prvog dijela dokumentarnog filma Adama Curtisa The Century of the Self (2002.), Edward Bernays će eksplicitno reći da je termin Public Relations uveo samo zato jer je u to doba vladala negativna konotacija termina propaganda.
Oni su oni koji vuku konce javnog diskursa. Izvor - Edward Bernays, otac " spina i odnosa s javnošću "
U to doba je svoj ured u New Yorku otvorio Edward Bernays, nećak Sigmunda Freuda, koji je genijalno primjenjivao ujakove spoznaje u reklamnim kampanjama i osmišljavanju američkog načina života.
' Demokracy is just a front for the skillful wirepulling ' Democracija je samo front za vjesto povlacenje uzda vlasti - Edward Bernays necak Sigmunda Freuda (Fraud-a) sve u familji zar ne.?
Taj čovjek se zvao Edward Bernays, on je uglavnom malo poznat, njegovo se ime u povijesnim udžbenicima uopće ne spominje.
Creelu se u tome odboru pridružio jedan od najlukavijih propagandista u američkoj povijesti, Edward Bernays, mladi naturalizirani Amerikanac rođen u Beču.
Naime, moguće je utjecati na higijenu mozga odlukom o izlaganju ili neizlaganju osjetila pojedinim sadržajima piše u svojoj knjizi Propaganda nećak nadaleko poznatog psihologa Sigmunda Freuda Edward Bernays.
Naime, Edward Bernays u notornom će televizijskom intervjuu reći ni manje ni više nego da je PR samo drugo ime za propagandu i da ga je uveo i počeo rabiti kao pozitivan termin zato jer je termin propaganda u to doba zbog Hitlerova i Staljinova režima stekao negativnu konotaciju.
Edward Bernays vrlo direktno opisao u svojoj " propagandi " 1928. godine, kad je rekao da je manipulacija temelj demokracije, a glavni oblik propagande je stvaranje vijesti. prikaži cijeli komentar
Stoga, mislim da je termin odnosi s javnošću jednako važan danas kao što je bio i dvadesetih godina prošlog stoljeća kada ga je Edward Bernays prvi put upotrijebio.
Za početak, u novoj knjizi sam se malo više nego u prethodnoj bavio samim tehnikama manipulacije i krenuo sam od samog početka, a to je u suvremeno doba Edward Bernays.
U knjizi Propaganda 1928. otac odnosa s javnošću Edward Bernays je rekao sljedeće: " Svjesna i inteligentna manipulacija organiziranih navika i mišljenja masa važan je element u demokratskom društvu. " Oni koji manipuliraju tim nevidljivim mehanizmom društva čine nevidljivu vladu koja je istinska vladajuća moć naše zemlje.
Zato je Freudov necak Edward Bernays I rekao: ' Propaganda je izvrsna ruka nevidljive vlasti '.
Ideja je s mnogo entuzijazma prihvaćena u poslovnim krugovima - postala je glavna preokupacija industrije za odnose s javnošću, čija je vodeća figura Edward Bernays opisao " izmudrivanje pristanka " kao stvarnu esenciju demokracije.
Njegov nećak Edward Bernays, često istican kao otac odnosa s javnošću (profesije koja se u nas gotovo isključivo naziva pi-arom), ubrzo se počeo ujakovom teorijom služiti u praksi.
Edward Bernays je bio potpuno u pravu kad je Freudovu popisu dodao i to da su ljudi totalno glupi.
Pionir moderne propagande bio je Edward Bernays.
Edward Bernays se susreo sa Woodrow Wilsonom i rekao mu: " Gledajte, ako idemo u rat moramo ga znati prodati američkom narodu. " Tako je Wilson uspostavo i stvorio prvi suvremeni propagandni stroj. prikaži cijeli komentar
Ali časnoj, istinskoj politici koja bi bila tu zbog uspostave ravnopravnih socijalnih odnosa među manjim ili većim zajednicama, a ne politici koja je tek još jedna poluga stroja za " proizvodnju pristanka što je kovanica američkog novinara Waltera Lippmanna koja je prije šezdesetak godina s mnogo entuzijazma prihvaćena u poslovnim krugovima te tako postala glavna preokupacija industrije za odnose s javnošću, čija je vodeća figura Edward Bernays opisao " izmudrivanje pristanka " kao stvarnu esenciju demokracije.
Similar ad campaign was made by Edward Bernays where he has used the upper technique for selling cigarettes to woman by equating smoking (penis like object) to social power.
Takvog teksta se ne bi ni Goebbels (http://hr.wikipedia.org/wiki/Joseph_Goebbels), ma ne bi ni Edward Bernays (http://en.wikipedia.org/wiki/Edward_Bernays)
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com