Kako bi nam pomogao da Mu se potpuno posvetimo i predamo, Isus nam je dao po sv. Faustini Dnevnik i sliku svoga milosrđa.
Kako bi nam pomogao da Mu se potpuno posvetimo i predamo, Isus nam je dao po sv. Faustini Dnevnik i sliku svoga milosrđa.
Isus je bl. Faustini odjavio da želi upravo takvu redovničku zajednicu.
Andrzej Wośko, podsjetio je vjernike na dan 22. veljače 1931. kada se Milosrdni Isus objavio sv. Faustini i naložio naslikati njegovu sliku kako ga vidi: uskrslog, s jednom rukom uzdignutom na blagoslov, a s drugom položenom na Srce iz kojeg izviru dvije zrake, bijela i crvena, znakovi krvi i vode - milosrđa i ljubavi, s potpisom " Isuse, ja se uzdam u Tebe ", govoreći: " Ja želim da se ta slika štuje u vašoj kapeli, a onda i u cijelom svijetu.
O potrebi poslušnosti Isus je govorio i sv. Faustini: - Evo došao sam da vršim volju svoga Nebeskog Oca -.
Poslije dok je radila u Bijeloj kući i nastojala održati ravnotežu između posla i obitelji, okrenula se sv. Faustini, jednostavnoj i neukoj poljskoj redovnici.
Faustini Kowalskoj. Mi živimo u vremenu kad se Bog ukazao sv. Faustini.
Faustini: Danas dovedi k Meni sveukupno čovječanstvo, a posebno sve grješnike, te ih uroni u ocean Moga milosrđa.
U prvom dijelu, kao i dosadašnjih godina nalazi se sve potrebno za istinsko slavljenje Božjeg milosrđa i svete sestre Faustine (Devetnica Božjem milosrđu, Zazivi Božjem milosrđu, Litanije sv. Faustini, čin predanja obitelji, župe te čovječanstva Božjem milosrđu i dr.) U drugom dijelu nalaze se zanimljivi tekstovi o istinama naše vjere: o posljednjem sudu, čistilištu, paklu, nebeskoj radosti, zatim o trpljenju i ljubavi Božjoj prema nama.
Ovaj blagdan ustanovljen je zahvaljujući poljskoj svetici Faustini Kovalskoj, u vrijeme kada se Europa opoganila pod sotonskim utjecajima raznih okultnih i antikršćanskih organizacija.
Tako je čudesno to Isus posvjedočio sestri Faustini pokazavši joj kako iz Njegovog srca ižaravaju zrake koje žele doprijeti do svakoga srca, koje žele promijeniti, preobraziti svakoga.
U tri sata razmatram Muku Kristovu i najdublju napuštenost na križu jer to je Gospodin rekao Sv. Faustini da treba da činimo.
To je časopis sa prekrasnim temama, među temama su i stalne rubrike o O. Dehonu i sestri Faustini.
Ova knjižica može biti od velike pomoći svima koji žele nadići svoje tjeskobe i strahove tako što će im pokazati kako crpiti nadu iz Božjega beskrajnog milosrđa koje se otkrilo svetoj Faustini.
Gospodin je rekao sestri Faustini: " Želim da ovih devet dana dovodiš duše k izvoru mojega milosrđa kako bi u njemu našle snagu, milost i hrabrost za ovaj život, posebno u trenutku smrti.
Ta je crkva posvećena svetoj Faustini, tajnovitoj poljskoj časnoj sestri koja je umrla 1938. i koja je Papi posebno važna.
Kako je od samoga početka Krunica Božanskog Milosrđa donijeta u Hrvatsku prevedena sa njemačkog jezika, a original je na Poljskom jeziku, izgubila je tako svoj originalni smisao teksta, te se u narodu proširio način moljenja smiluj se nama i cijelome svijetu, što nije točan prijevod onoga što je Gospodin Isus izdiktirao sv. Faustini)
Isus objavljuje po sestri Faustini da mu se posebno sviđa duša koja se pouzdaje u njegovo milosrđe.
Sestri Faustini Isus kaže: Moje milosrđe je veće nego tvoja bijeda i bijeda cijeloga svijeta.
Riječ je o časopisu koji izlazi jednom godišnje povodom svetkovine Božjeg milosrđa koja se slavi na prvu nedjelju po Uskrsu u skladu s objavama koje je Milosrdni Isus dao svetoj sestri Faustini Kowalskoj.
U emisiji smo govorili o pobožnosti, o sv. Faustini, o Dnevniku...
Tu je Isus u viđenju rekao Sv. Faustini da sudjeluje u boli koju On osjeća zbog pobačaja u svijetu, stoga smo na tu nakanu izmolili bijelu krunicu za nerođenu djecu.
Uputili smo molitvu sv. Faustini da nam da otvoreno srce za milosti o kojima nam je ranije p. sup.
Zazivajte moje veliko Milosrđe, kao što sam Ja prije više godina rekao Mojoj dragoj kćeri Svetoj Faustini.
Vrijeme o kojem je Gospodin govorio Sv. Faustini da će prije nego što dođe kao pravedni sudac doći kao Kralj milosrđa je tik pred nama i Kraljica mira nas priprema sve ove godine za to presudno razdoblje kad ćemo morati odlučiti da li želimo biti Božji ili ne.
U tim riječima, punima boli, koje je Isus uputio sv. Faustini, vidljiv je glavni razlog toj temeljnoj i najvećoj čovjekovoj bolesti grijehu.
Isus je priopćio sestri Faustini želju da se kao priprema za Blagdan Božanskoga milosrđa obavi devetnica Njemu u čast.
Devetnica započinje na Veliki petak, a završava u subotu uoči Bijele nedjelje. (Ta se devetnica može moliti i u svako drugo vrijeme.) Gospodin je rekao sestri Faustini: Želim da ovih devet dana dovodiš duše k izvoru mojega milosrđa kako bi u njemu našle snagu, milost i hrabrost za ovaj život, posebno u trenutku smrti.
Ova svetkovina, na prvu nedjelju iza Uskrsa uvedena je na temelju Objava Milosrdog Isusa sv. Faustini Kowalskoj i Sv. Otac Ivan Pavao II odredio je da se ova svetkovina slavi u cijeloj Crkvi, na ovaj dan.
Svoju želju da se u kršćanskom puku časti božansko milosrđe Isus je objavio poljskoj redovnici, sestri Faustini, 22. veljače 1931 godine.
Objava Svetoj Faustini podudara se s nedavnim objavama Gospodinovim vidjelici iz sjeveroistočnoga dijela Sjedinjenih Država.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com