📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

funakoshi značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za funakoshi, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • gichin (0.69)
  • ueshiba (0.61)
  • jigoro kano (0.60)
  • tohei (0.60)
  • koichi (0.59)
  • morihei (0.59)
  • morihei ueshiba (0.58)
  • koichi tohei (0.58)
  • isoyama (0.56)
  • uechi (0.56)
  • shotokan (0.56)
  • kanei (0.56)
  • kanbun (0.56)
  • masutatsu (0.55)
  • sensei (0.55)
  • iaido (0.55)
  • aiki (0.55)
  • daito-ryu (0.55)
  • morihiro saito (0.55)
  • yip man (0.55)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

Njega je zamijenio Gigo (Yoshitaka) Funakoshi, čovjek izuzetnog karaktera i tehnički veoma stručan.

0

Funakoshi je uspio razbiti te predrasude i konačno je primio zasluženo priznanje Karatea kao jedne od japanskih borbenih vještnina 1941. godine.

0

Počeo je kao slabašno i bolesno dijete koje su njegovi roditelji doveli Yasutsone Itosuu i Yasutsune Azatou na karate trening (mnogi smatraju da je Azato imao velik utjecaj na to da je Funakoshi razvio tako discipliniran um i tehniku karatea).

0

Uz pomoć svog doktora Tokashikija koji mu je prepisao ljekovita sredstva koja će ga ojačati i Azatovih i Itosuovih odličnih instrukcija, Funakoshi je uskoro procvjetao.

0

Majstor Funakoshi pripovijeda taj događaj drugačije - dok je živio sa svojim djedom i bakom počeo je pohađati osnovnu školu gdje je bio u razredu sa Azatovim sinom i dobio svoje prve karate instrukcije od Yasuntsune (Ankoh) Azatoa.

0

Nakon tog događaja Gichin Funakoshi je zabranio sportski sparing (prva natjecanja počela su se održavati tak nakon njegove smrti 1958. godine).

0

Kada je Funakoshi došao u Japan, podučavao je 16 kata: 5 pinan, 3 naihanchi, kushanku dai, kushanku sho, seisan, patsai, wanshu, chinto, jutte i jion.

0

Trening sa mnogo ponavljanja koji je uveo majstor Funakoshi vrlo brzo se isplatio; njegovi učenici su izvodili najprecizniji tip karatea koji se igdje podučavao.

0

Funakoshi je svaki drugi dan dolazio u Shichi-Tokudo da bi podučavao.

0

Konačni cilj Karatea ne leži u pobjedi ili porazu, nego u savršenstvu osobnosti sudionika - Gichin Funakoshi

0

Za demonstraciju je određen okinavljanin Gichin Funakoshi.

0

Ovaj stil karatea smislio je Gichin Funakoshi i proširio ga po Japanu.

0

ZABILJEŠKA: Funakoshi je iskreno vjerovao da je potreban cijeli život da bi se savladalo pregršt kata i da ih je šesnaest dovoljno.

0

U Japanu otkriva i borilačku vještinu, Karate sa Okinawa-e, pod vodstvom Gichina Funakoshi-a.

0

Funakoshi jedan od svega nekoliko ljudi koji su karate popularizirali u svijetu i jedan od nekoliko velikih majstora.

0

Funakoshi je utemeljio prvu " Kara-te " školu u Japanu, pod imenom Shotokan ili Shoto club.

0

Poznato je da je na svojim putovanjima po Japanu držeći demonstracije i lekcije iz karatea, Funakoshi sa sobom uvijek vodio Takeshi Shimodu, Yoshitaku (svog sina), Egamija i Ohtsuku.

0

Gima, koji je kao mlad učio s Yabu Kentsuom u Okinawi, izvodio je Naihanshi shodan, a Funakoshi je izvodio koshokun (kushanku dai).

0

Bez obzira na svoju otvorenost u podučavanju vještnine pravog karatea, ni Funakoshi nije bio bez klevetnika.

0

Funakoshi je inzistirao na hito-kata sanen (tri godine na jednoj kati).

0

Funakoshi je također stvorio termin " Karate-do " što bi se moglo prevesti kao " Prazna ruka (bez oružja) " u što je snažno vjerovao.

0

Ako postoji ijedan čovjek koji je zaslužan za status koji Karate zauzima u današnjem Japanu, to je sigurno Gichin Funakoshi.

0

Tako se s karateom upoznao i otac današnjeg modernog karatea Gichin Funakoshi (1868 - 1957.), te ga u ranoj mladosti počeo sustavno vježbati pod okriljem najpoznatijih učitelja toga doba.

0

Čin preimenovanja se obično pripisuje Funakoshi Gichinu,« ocu modernog karate-a », osnivaču Shotokan škole, no vjerojatnije je riječ o drugom autoru (Chomo Hanashiro).

0

Ovaj trend su slijedili mnogi njegovi naslijednici, a posebice Funakoshi Gichin (osnivač Shotokana), preko čijeg učenja je karate osvojio Japan, Europu i veći dio ostalog svijeta.

0

Tako karate-do majstor Funakoshi Gichin kaže:« Jedna od stvari koje uvijek govorim novim učenicima jest da onaj koji misli samo na sebe i koji je nepažljiv prema drugima, nije dorastao učiti karate-do.

0

Master Funakoshi Gichin tvorac " Shotokan " karatea popularizirao je frazu " Karate ni sente nashi ", dok je njegov učenik Hinori Otsuka osnivač " Wado Ryu " škole inzistirao na " Shin Gi Tai " konceptu.

0

Karate majstor Funakoshi Gichin kaže nam kako se pravo značenje riječi budo odnosi na zaustavljanje sukoba, a ne na njegovo izazivanje:« Riječ bu u kineskom je pismu predstavljena s dva simbola: jedan od njih znači zaustaviti, a nalazi se unutar drugog kojeg tvore dvije prekrižene helebarde.

0

Na pamet mi dolaze riječi velikog majstora karatea Funakoshi Gichina koji je jednom rekao kako krajnji cilj karatea nije u porazu ili pobjedi nego u moralnom savršenstvu osobe koja vježba.

0

Naime i Master Funakoshi osnivač Shotokan karte škole, koji je bio jedan od prvih zagovornika uporabe novog termina, kaže parafrazirano da se Karateka treba usavršavati ne samo u odabranoj vještini, već jednako tako mora isprazniti svoje srce i um od ispraznih želja i taštine.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!