poštovani, dali postoji adetiv za brzovezanje (stvrđivanje) klasične glazure (estriha), koji se zaglađuje sa elektro gladilicom.
poštovani, dali postoji adetiv za brzovezanje (stvrđivanje) klasične glazure (estriha), koji se zaglađuje sa elektro gladilicom.
PRIMJER: U stroj (PFT G4) stavim glazuru izmješanu na gradilištiu (cement pjesak 0 - 4 mm) i transportiram u obliku mase (slično pumpanom betonu), zbog vlažnosti glazure trebam adetiv za brzo stvrđivanje cc 30 min kao bi mogao zaglađivati sa elektro gladilicom (poznato mi je da postoji tekući estrih, ali zbog cijene još je neprihvatljiv za naše tržište) dali za moj problem postoji riješenje, ako i izbacimo estrich mašine.
Zatim postaviti kutne profile sa mrežicom na sve kutove objekta i na špalete oko otvora. 8. Staklenu mrežicu SM-28 F utisnuti u svježi SAMOTERM po čitavoj površini s preklopom min. 10 cm na svim spojevima mrežice. 9. Drugi sloj SAMOTERM. a nanositi metalnom gladilicom u debljini 2 - 3 mm na očvrsli prvi sloj drugi dan. (Ukoliko se predviđaju završno dekorativne žbuke sitnozrnate teksture do 2 mm drugo gletanje izvesti SAMOTERM GLETOM).
Šerena žbuke nanose se na grubu (zupčastim gleterom nahrapavljenu) podlogu u debljini 15 mm, izravna H letvom i zagladi gladilicom.
Žbuka se nanosi na nahrapavljenu podlogu, u pravili grubu vapneno-cementnu žbuku VC 60, laganu VC 20 L ili toplinsku žbuku, u debljini 1,5 cm izravna letvom i zagladi gladilicom.
Za fugiranje koristimo FUGIRNU MASU 1 - 10, koju koso utisnemo u fuge gumenom lopaticom, odnosno gumenom gladilicom.
Danas se na tržištu naziv Beton Cire najčešće koristi uglavnom samo za proizvode koji se nanose malom gladilicom (gleterom) i lopaticom (špatulom) iako taj pojam označava i lijevani beton " (koji se izlijeva prilikom izrade).
Masu za izravnavanje nanesemo ručno nehrđajućom čeličnom gladilicom (JUBOLIN ili NIVELIN) ili strojno špricanjem (JUBOLIN P-25) na suh temeljni premaz, obično u dva, a po potrebi i u više slojeva debljine od 1 do 2 mm.
Bez obzira na način ugradnje, s plohe koju obrađujemo skupljamo višak materijala nehrđajućom čeličnom gladilicom i pritom pokušavamo površinu što bolje izravnati.
Mortnu smjesu ugradimo ručno (nehrđajućom čeličnom gladilicom) ili strojno (špricanjem) na suh temeljni premaz u debljini koja je malo veća od debljine najvećeg zrna u mješavini.
Nanos zagladimo kružnim potezima plastičnom ili nehrđajućom gladilicom tako da postignemo što ravnomjerniju zrnatu površinu.
TREĆI SLOJ - hidroizolacijsku žbuku nanositi gladilicom na očvrsli drugi sloj.
Zaribavanje se provodi na vlažnom završnom sloju, gladilicom kružnim pokretima ili ravnim pokretima ovisno o traženom završnom izgledu.
Na propisanu betonsku podlogu nanosi se vodonepropusni materijal (gladilicom ili kistom) prema uputstvima proizvođača, i to u dva ili više slojeva, sa ugrađenom mrežicom ili bez nje.
Hidroizolacijsku masu nanosimo u dva, još bolje u tri sloja prvi sloj s kistom, drugi i treći s čeličnom zidarskom gladilicom.
Polustvrdnutu žbuku zaribamo komadom stiropora, plastičnom ili drvenom gladilicom uz stalno vlaženje vodom
Napola suh nanos zaribavamo s komadom stiropora, plastičnom ili drvenom gladilicom te ga pri tome vlažimo s vodom.
Pojaseve za izravnavanje isto kao špricanu žbuku dovoljno na debelo ožbukajte, izgladite i potom sa svih strana s gladilicom i libelom okomito istrugajte.
Napola stvrdnut nanos zaribamo (uz navlaživanje) stiroporom ili tvrdom plastičnom gladilicom ili ga, nakon nekoliko dana, kada je potpuno suh, ručno ili strojno obrusimo.
Nanosi se, također na nezasušeni pred-premaz Allcat impregnacije, metalnom gladilicom (gleterom).
Na kraju čitavu površinu dodatno obraditi zidarskom gladilicom te na donjem dijelu odrezati staze pomoću skalpela.
Cilj radionice bio je demonstracija toplinske izolacije dvije drvene kućice kao i aktivno uključivanje djece u dijelove rada (postavljanje dijelova na kučicu pomoću malog odvijača i vijka, nanošenje boje tj. silikatne žbuke gladilicom-špahtlom, lijepljenje malih dijelova stiropora na drvenu kučicu itd.).
Žbuka se nanosi ručno nehrđajućom čeličnom gladilicom ili strojno u debljini što bližoj promjeru najdebljeg zrna.
Nanos zaribamo stiropornom ili tvrdom plastičnom gladilicom i na kraju čistom nehrđajućom gladilicom zagladimo grudice nastale prilikom zaribavanja.
Izolacijske ploče preklopite na fasadu te ih lupkajte zidarskom gladilicom.
Vodonepropusni proizvodi, koje ubrajamo u gore navedeni standard, su jedno - ili višekomponentni materijali, koji se nanose kistom ili gladilicom u dva do tri nanosa tako, da se dobije jedinstveni sloj preporučene debljine.
Pojaseve za izravnavanje isto kao špricanu žbuku dovoljno je na debelo ožbukati, izgladiti i potom sa svih strana okomito istrugati gladilicom i libelom.
Pripremljenu smjesu betona ugrađujemo lopatom ili zidarskom žlicom, površinu izravnamo drvenom ili čeličnom gladilicom ili dužom drvenom letvom a površinu betona po vrućem i suhom vremenu dan ili dva nakon ugradnje njegujemo navlaživanjem.
Hidroizolacijsku masu nanosimo u tri sloja - prvi s kistom, drugi i treći s čeličnom zidarskom gladilicom.
Treba naučiti pripremu materijala i koristiti se gladilicom i lopaticom u fazi zaglađivanja.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com