Twitter hashtagovi i kako ih pravilno koristiti
Twitter hashtagovi i kako ih pravilno koristiti
Iako nije bilo previše najava, Facebook je nedavno korisnicima omogućio korištenje hashtagovima koji će ubrzo dobiti nadogradnju, primjerice moći će se vidjeti najpopularniji hashtagovi, te će biti dostupna detaljnija statistika.
Najspominjanije teme na Twitteru podijeljene su u osam kategorija: najvažnije vijesti ljudi, filmovi, televizija, tehnologija, Svjetsko nogometno prvenstvo, sport i hashtagovi.
Korisnici bi trebali pripaziti da njihovi hashtagovi doprinose svojoj svrsi, kao i svrsi tvitova koje sadrže.
Ključne riječi, tzv. hashtagovi igraju ključnu ulogu u ostvarivanju profita Twittera - oglašivači mogu platiti kako bi se njihovi oglasi u obliku ključnih riječi koje moraju smisliti za svoj brand pojavili među trenutno popularnim hashtagovima.
Twitter je drugačija, i mnogo manja, mreža pa se čak i tamo znaju događati dupli hashtagovi.
Zašto hashtagovi na Facebooku nisu zaživjeli, trebalo bi pitati Marka Zuckerberga, no pretpostavimo da se radi o sljedećem:
Hashtagovi na ovoj društvenoj mreži će tako teme i fraze pretvoriti u linkove u postovima, koje će pak drugi moći kliknuti kako bi dobili ostali sadržaj vezan uz njih.
Hashtagovi su odličan alat za pretragu po ključnim riječima u objavama na Twiteru, a već su uključeni i na Instagramu, koji je sada u vlasništvu Facebooka.
Hashtagovi bi se u skorije vrijeme mogli pojaviti u punoj funkciji na Facebooku, izvještava The Wall Street Journal.
Čemu služe hashtagovi i zašto ih nema na Facebooku?
Sam blog je izrađen na WordPress platformi, redovito se ažurira, također aktivno se radi na Twitteru, koriste se bitni hashtagovi, uredno se radi i na Facebook Fan stranici, a server bloga smješten je u Americi koja mu osigurava anonimnost.
Hashtagovi omogućavaju korisnicima da kroz jednu ili dvije riječi naglase ono za što bi im inače trebale čitave rečenice.
Kompanija je najavila da su hashtagovi samo prva od nekoliko novih stvari koje će biti predstavljene kako bi se među korisnicima potakla rasprava o događajima i temama na Facebooku.
Zamislite koliko bi teško bilo razdvojiti teme s istim preklapanjima za koji su odgovorni hashtagovi.
No vremenom su hashtagovi evoluirali u nešto sasvim drugo.
Takozvani hashtagovi su teme koje se šalju na Twitteru.
Ključne riječi s oznakom kojima se različite priče grupiraju u skupine, tzv. hashtagovi mogli bi uskoro postati i zaštitni znak Facebooka.
Hashtagovi na Facebooku omogućit će vam kontekstualiziranje slično kao što hasghtagovi na Twitteru, Instagramu, Tumblru i Pinterestu omogućuju korisnicima da ostalima daju na znanje da je njihov post dio neke šire rasprave.
Hashtagovi za predmete praktična su metoda za brzu razmjenu informacija.
Za početak je objavljeno da je tijekom 2010. godine napisano 25 milijardi tweetova i sve ih je Twitter analizirao da bi objavio popularne teme u osam kategorija: vijesti, ljudi, filmovi, televizija, tehnologija, Svjetsko prvenstvno u nogometu, sport i hashtagovi
Hashtagovi su se pokazali kao izvrsno rješenje za korisnike društvenih mreža koji sudjeluju u konverzacijama koje se događaju u stvarnom vremenu, kao što su političke debate, televizijski showi, sporski događaji, pa čak i revolucije koje smo mogli vidjeti u pokretima kao što su arapsko proljeće i Occupy Wall Street.
Naime, hashtagovi su slova koja slijede nakon znaka u tvitu, a ako je vjerovati Twitterovoj definiciji koriste se za označavanje ključne riječi ili teme unutar tvita.
Hashtagovi dopuštaju korisnicima kategorizaciju tvitova po određenim temama što omogućava ostalim tviterašima njihovo lakše pronalaženje.
Ovo naravno nije ograničeno samo na društvene događaje već hashtagovi postaju i određeni izrazi koji su stekli popularnost na internetskim prostranstvima i tviteraši ih znaju neobavezno ubacivati u bilo koji dio svojeg tvita poput omg, lol, truestory i sličnih koji dodatno naglašavaju reakciju koja se želi prenijeti nekim tvitom.
Neki hashtagovi postanu toliko popularni da ih možete pronaći u Trends sekciji i u biti predstavljaju zgodan pregled onoga o čemu u određenom trenutku tviteraši bruje, pardon, cvrkuću.
Google hashtagovi su novi izvor bogatih semantičkih podataka koji se potencijalno mogu iskoristiti za istraživanje tržišta, optimizaciju internetskih stranica (SEO), brainstorming i testiranje sadržaja.
Čini se kako su hashtagovi prikazani po zadanim obrazcima, ali u nekim slučajevima Google razumije niz, na primjer: first, second, third.
Twitter je napravio analizu 25 milijardi tweetova koji su postani tijekom godine na izmaku, te je načinjeno osam top lista po sljedećim kategorijama: Ljudi, Filmovi, Televizija, Doađaji, Sport, Tenologija, Svjetsko prvenstvo i Hashtagovi.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com