📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

hyuga značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za hyuga, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • nagato (0.53)
  • hijms (0.51)
  • kirishima (0.50)
  • soryu (0.49)
  • scharnhorst (0.49)
  • hiei (0.49)
  • ukiha (0.49)
  • rajput (0.48)
  • mutsu (0.47)
  • b-17 (0.47)
  • petropavlovsk (0.47)
  • hiryu (0.47)
  • skyhawk (0.47)
  • shokaku (0.47)
  • fairey (0.46)
  • satnijo (0.46)
  • yamato (0.46)
  • ddg (0.46)
  • hornet (0.46)
  • desantni (0.46)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

Uz trupno montirani panoramski sonar, Hyuga je opremljena modernim optroničkim sustavima, borbenim data-linkom i Satcom komunikacijama.

0

Izgradnja prvog iz serije od planirana četiri broda projekta 16 DDH (2 2) započela je polaganjem kobilice za DDH 181 Hyuga 11. svibnja 2006. na navozu brodogradilišta Ishikawajima-Harima Heavy Industries Marine United u Yokohami.

0

Nakon nešto manje od 15 i pol mjeseci gradnje, Hyuga je porinuta u more na spomenutoj svečanosti 23. kolovoza 2007. Ime koje je dobila pri svom porinuću tek je simboličan pokazatelj da nova Hyuga nije tek običan razarač, bez obzira na to koliko moderan bio.

0

Novi DDH 181 dobio je svoje ime po starom bojnom brodu imperijalne carske mornarice (HIJMS) Hyuga, izgrađenom 1918. godine.

0

Prema tvrdnjama iz japanskog mornaričkog vrha, nova Hyuga je ponajprije namijenjena za provođenje protupodmorničke borbe (ASW), osiguranje desantnih aktivnosti, logističko-humanitarnu potporu kod prirodnih i tehničkih katastrofa i incidenata uz istodobno omogućavanje zapovjedno-nadzornih funkcija kako unutar združenih snaga JMSDF tako i u združenom djelovanju s američkom mornaricom.

0

U njihove luke vraćat će se " razarač - nosač helikoptera " DDH - 181 Hyuga.

0

Budući da ga je JMSDF deklarirala kao razarač-nosač, vrlo je vjerojatno da će Hyuga u bliskoj budućnosti dobiti i SSM komponentu naoružanja.

0

Uz hrvatske predstavnike, na Festivalu su nastupile dvije grupe iz Bangladeša s prikazom tradicijske glazbe i plesa Baul i Lalon, dvije japanske grupe s narodnim plesovima iz Shirotori regije i prikazom rituala gradnje brodova, te solist koji je predstavio Biwa glazbu iz Hyuga regije u Japanu.

0

Neji Hyuga je član tima Guy i čudo od djeteta iz Hyuga klana.

0

S obzirom na primarnu zadaću, a to je ipak protupodmornička borba i helikopterski desant, DDH-181 Hyuga ima vrlo zanimljiv " paket2 borbenih i senzorskih sustava.

0

Čuvar zaslona od Hinata Hyuga, ženski lik Manga i anime Naruto.

0

Ona je ispod kako bi Hyuga klanu.

0

Iako su se japanski helikopterski razarač/razarač-nosač helikoptera Hyuga i južnokorejski veliki amfibijski brod LP-X svojom veličinom ozbiljno približili lakim nosačima aviona, u Aziji još jedino tajlandska ratna mornarica rabi tu vrstu broda.

0

Japanske pomorske samoobrambene snage su sredinom ožujka ove godine u brodogradilištu tvrtke IHI Marine u Yokohami uvele u aktivnu službu novi brod klase Hyuga označen DDH 181. Prvi od trenutačno dva planirana broda klasificirana su kao brodovi-razarači koji nose helikoptere a namijenjeni su protupodmorničkoj borbi te humanitarno-logističkoj potpori.

0

Svojim vanjskim odlikama Hyuga ima određene sličnosti s nosačem zrakoplova ili desantnim ratnim brodom, uključujući neprekinutu sletnu palubu od krme do pramca i nadgrađe smješteno na desnom boku broda.

0

DDH 181 Hyuga je najveći ratni brod izgrađen u poslijeratnom razdoblju u Japanu i kao takav sigurno će postati zapovjednim brodom JMSDF, koji će svojim sustavima omogućiti obavljanje nekoliko važnih zadaća kao što su:

0

Hyuga - pogled s lijevog boka

0

Za DDH 181 Hyuga, japanski konstruktori su odabrali klasičnu COGAG propulziju.

0

DDH 181 Hyuga odlikuje se duljinom između okomica od 197 m, odnosno širinom od 35,5 m na najširem dijelu krmenog dijela sletne palube (sa zaštitnom mrežom).

0

Razarač - nosač helikoptera Hyuga ušao u aktivnu službu

0

Njegovo je ohrabrivanje nemalo puta oživjelo duh boraca u beznadnim situacijama, to osobito vrijedi za Hinata - u Hyuga - u, čije je divljenje Naruto - voj upornosti preraslo u zaljubljenost.

0

Zabuza - e Momochi - ja i Neji - ja Hyuga - e

0

Bojni brod Ise porinut je 12. studenog 1916. godine u Kobeu, i ušao je u službu godinu dana kasnije, u prosincu 1917. Prva modernizacija obavljena je već 1921, kada su produbljeni otvori za topove glavne baterije i povećana je elevacija topova a time i domet. 19. travnja 1922. Ise je posjetio tadašnji princ od Walesa, budući engleski kralj Edward VIII. i Louis Mountbatten, budući zapovjednik savezničkih snaga u jugoistočnoj Aziji za vrijeme II. svjetskog rata. 1. rujna 1923. Ise i Hyuga dopremaju pomoć preživjelima nakon strahovitog potresa koji je pogodio Kyushu gdje je poginulo preko 140,000 ljudi. 1928. Iseu je dodana platforma za hidroavione. 1931. Iseu je pojačano protuavionsko naoružanje.

0

U ožujku 1942. Ise i Hyuga pokušavaju uloviti USS Enterprise koji je napao otok Marcus, ali bezuspješno.

0

Nakon gubitka 4 nosača aviona kod Midwaya, japanska mornarica odlučuje preraditi četiri bojna broda klasa Fuso i Ise u nosače aviona, ali od toga se odustaje i samo Ise i Hyuga počinju svoju konverziju u hibridne bojne brodove/nosače aviona 23. veljače 1943. Stažne topovske kupole su maknute, kao i kompletno sekundarno naoružanje, i dodan je hangar i 70 metara dugačka paluba za avione, sa koje su avioni mogli uzlijetat pomoću katapulta ali ne i slijetati na nju - trebali su sletjeti na nosače aviona ili kopnene baze.

0

Tako modificirani Ise mogao je nositi 22 aviona, 14 E16A hidroaviona i 8 D4Y2 Judy bombardera za obrušavanje. 23. kolovoza 1943. Ise je ponovo u moru i na testiranjima postiže brzinu od 25.4 čvora, i ponovo ulazi u sastav mornarice u rujnu 1943. 31. svibnja 1944. Ise je ponovo u suhom doku kada je povećanu protuavionsko naoružanje sa još 47 topova kalibra 25 mm, i Ise ima preko 100 25 mm topova. 5. listopada 1944. Ise se prebacuje u flotu nosača aviona te skupa sa Hyugom tvori 4. diviziju nosača aviona. 20. listopada 1944. Ise i Hyuga napuštaju sidrište i kreću prema Filipinima, u sastavu Ozawine skupine mamaca, bez ukrcanih aviona, te izbjegavaju torpedne napade 21. i 22. listopada. 24. listopada Ise, Hyuga i nosači aviona Zuikaku i Zuiho kreću prma jugu kao pretodnica kada ih otkrivaju američke izvidnice, ali prekasno navečer da bi mogli lansirati vlastite avione u napad na Japance.

0

Hyuga je porinuta 27. siječnja 1917. godine, i ušla je u službu 30. travnja 1918. Međuratne godine provela je poput Isea, uz dvije modernizacije i nešto operacija oko Kine.

0

II. svjetski rat Hyuga je počela operacijom oko Boninskog otočja, dok su istovremeno japanski avioni bombardirali Pearl Harbor.

0

Sljedeće mjesece Hyuga je provela većinom u domaćim vodama te je kapetan Hyuge, Matsuda, morao održavati moral među nervoznim i nezadovoljnim mornarima. 11. ožujka je problemima došao kraj, i Hyuga, Ise i nosači aviona Shokaku i Zuikaku kreću na presretanje eskadre nosača USS Enterprise pod zapovjedništvom admirala Halseya, ali ta akcija nije urodila plodom i Enterpriseje uspješno izbjegao potjeru. 19. travnja Hyuga je opet u akciji, opet je u potjeri ua nosačima aviona USS Enterprise i USS Hornet nakon Doolittleovog napada na Japan, i opet ta akcija ne donosi rezultate osim zarobljavanja jednog sovjetskog teretnog broda sa 7,500 tona šećera. 5. svibnja 1942. Hyuga kreće na vježbe gađanja sa Iseom, Fusom, Yamashirom, Nagatom i Mutsuom i tijekom vježbi dešava se eksplozija i kupola broj 5 je izbačena iz upotrebe i brod se spašava sa potapanjem skladišta streljiva. 51 član posade je poginuo, i Hyuga se okreće prema Kureu u pratnji Fusoa.

0

Popravci su završeni taman na vrijeme da Hyuga kreće prema Aleutima u operaciji " MI ", i tri tjedna kasnije, 14 srpnja 1942. vraća se nazad u Japan. 1. lipnja 1943. Hyuga počinje svoju konverziju u hibridni nosač aviona (detalji konverzije opisani su u postu o Iseu), i 1. listopada 1943. Hyuga se vraća u more.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!