Sudjelovao je u koncertnim izvedbama Stabat Mater Dvořaka u Bologni, Petite messe solennelle Rossinija s orkestrom i zborom opere SNG a u Ljubljani, te Theresienmesse Haydna sa zborom HRT a i Hrvatskim komornim orkestrom u Zagrebu.
Sudjelovao je u koncertnim izvedbama Stabat Mater Dvořaka u Bologni, Petite messe solennelle Rossinija s orkestrom i zborom opere SNG a u Ljubljani, te Theresienmesse Haydna sa zborom HRT a i Hrvatskim komornim orkestrom u Zagrebu.
Djelovanje orkestra povezano je s četiri zbora: Filharmonijskim zborom, Filharmonijskim komornim zborom, Zborom mladeži i Dječjim zborom.
Također je surađivao i s komornim ansamblima te s gotovo svim vodećim hrvatskim orkestrima kao što su Dubrovački simfonijski orkestar, Simfonijski puhački orkestar Hrvatske vojske, Simfonijski orkestar Muzičke akademije Sveučilišta u Zagrebu, Simfonijski orkestar HRT-a, Zagrebačka filharmonija i drugi.
1969. objavljuje prvi album " Five Leaves Left " (naslov je direktno vezan uz pakiranje Rizla cigaret-papira, gdje se pet listova prije kraja smotuljka nalazi ovo upozorenje), album s komornim (gotovo baroknim) gudačkim kvartetom (čije aranžmane je radio Drakeov prijatelj s fakulteta Robert Kirby) koji je pokazao i pretkazao u kojem će smjeru krenuti Drakeovo stvaralaštvo.
Nastupala je sa Zagrebačkom filharmonijom, Hrvatskim komornim orkestrom, Zagrebačkim solistima i dr. Snimala je za HRT, te održala koncerte na Varaždinskim baroknim večerima i na festivalu Sv. Marka u Zagrebu.
Janežič je cijeloj kazališnoj riječkoj mašini suprotstavio Mozartov glazbeni genij, glazbene i plesne teme prepleće s dramskim komornim situacijama, groteskno pojačava dojam tražeći razglobljenu glumu...
U tom je razdoblju nastupao i kao solist s orkestrom Violine kralja Davida iz Jeruzalema, s komornim gudačkim ansamblom Izraelskog Radija, te nastupao s ansamblima Dvadeseto stoljeće, Van Leer, Musica Nova, Kaprisma, Izraelskim komornim orkestrom i Simfonijskim orkestrom iz Tel Aviva, te predvodio Puhački kvintet Simfonijskog orkestra iz Jeruzalema, kao i Puhački trio Divertimento.Od 1996. prelazi na mjesto solo-fagotista u Salzburškoj komornoj filharmoniji, te nastavlja poslijediplomski studij na Mozarteumu u Salzburgu, u razredu R.
Solisti današnje izvedbe, oboist Dario Golčić, klarinetist Domagoj Pavlović, hornist Bank Harkay i fagotist Žarko Perišić, vrsni su glazbenici inače članovi SO HRT-a koji osim orkestralnog djelovanja nastupaju i u komornim sastavima te kao koncertantni solisti.
Surađuje s brojnim komornim sastavima i izvodi solo-pjesme.
Surađivao je s orkestrom mariborske Opere, s komornim orkestrom Akademije za glazbu pri izvođenju djela mladih slovenskih skladatelja i s drugim komornim sastavima.
Kao 11 - godišnjak prvi je put nastupio kao solist s Dubrovačkim simfonijskim orkestrom, s kojim i nadalje uspješno surađuje, a zapaženi su i njegovi nastupi sa Zadarskim komornim orkestrom, Varaždinskim komornim orkestrom, Simfonijskim orkestrom Hrvatske radio-televizije, Zagrebačkom filharmonijom, Nacionalnim akademskim simfonijskim orkestrom Ukrajine i Zagrebačkim orkestrom mladih, kao i niz recitala u Hrvatskoj i inozemstvu.
Već je sa šest godina nastupila s komornim orkestrom svirajući Vivaldijev koncert u a-molu.
Još za vrijeme školovanja držao je mnogo samostalnih recitala i koncerata u različitim komornim sastavima na važnim gitarskim festivalima diljem Europe.
Kao solist nastupao je s Gudačkim orkestrom Akademije za glazbu u Ljubljani, Komornim orkestrom Amadeus, Gudačkim orkestrom Konzervatorija u Mariboru, Simfonijskim orkestrom Sveučilišta Juraj Dobrila u Puli te sudjelovao u izvedbi opere Astora Piazzolle Maria de Buenos Aires s glazbenicima tria Triangulo (Marco Granados - flauta, Gustavo Tavares - violončelo, Pablo Zinger klavir).
Osim što nastupa solistički, bavi se i komornim muziciranjem, surađuje s brojnim mladim glazbenicima i dramskim umjetnicima.
Slijedila je izvedba velike Mise u h-molu sa Slovenskim komornim zborom koji je pr ipremio Mirko Cuderman, umanjenim sastavom Slovenske filharmonije i vrsnim solistima, sopranisticom Vlatkom Oršanić, uvijek pouzdanom altisticom Ružom Pospiš-Baldani i mladim perspektivnim tenorom Tomislavom Mužekom.
Kvartet je nastupio sa Zagrebačkom filharmonijom, Simfonijskim orkestrom i Big Bandom Hrvatske radiotelevizije, Zagrebačkim solistima, Simfonijskim puhačkim orkestrom Hrvatske vojske, Orkestrom Hrvatske ratne mornarice, Orkestrom i Komornim gudačkim orkestrom Slovenske filharmonije, Orkestrom Slovenske vojske te Orkestrom Francuske garde.
Surađivala kao solist s Hrvatskim baroknim ansamblom, te sa Slovenskim komornim zborom u Hrvatskoj misi Borisa Papandopula.
To vrijedi pogotovo za sekstet, čiji se glazbeni tijek u nekim izvornim komornim izvedbama ocrtava daleko jasnije, jer uza svu neobuzdanu ekspresivnost Čajkovski ipak komponira na formalno visoko svrsishodan način.
Za ciklus koncerata održanih u sezoni 2007./2008. Kvartet Porin dobio je najveće priznanje koje komornim sastavima dodjeljuje Hrvatsko društvo glazbenih umjetnika - diplomu ' ' Milka Trnina ' '.
Tako su za prošli vikend najavljena dva njegova nastupa; u varaždinskoj katedrali te u zagrebačkoj crkvi Svete Katarine, sa Zagrebačkim komornim orkestrom čiji je umjetnički voditelj proslavljeni hrvatski violinist Tonko Ninić.
Od kada je osnovan 2004., sa Zagrebačkim komornim orkestrom Fedotov je već nastupao nekoliko puta, a ovdašnje kolege, violiniste Tonka Ninića, Mladena Dervenkara i Inu Mirkovića te dirigente Pavla Dešpalja, Sašu Britvića i Nikšu Barezu, naziva dugogodišnjim prijateljima.
Nastupao je sa Simfonijskim orkestrom Hrvatske radiotelevizije, Zagrebačkom filharmonijom, Simfonijskim puhačkim orkestrom Hrvatske vojske, Dubrovačkim simfonijskim orkestrom, Orkestrima Zagrebačke i Riječke opere, Hrvatskim, Splitskim, Varaždinskim i Zadarskim komornim orkestrom, Hrvatskim baroknim orkestrom, Zborom Nizozemskog radija i Nizozemskim komornim zborom (za što je zaslužio posebno priznanje dirigenta Erica Ericsona), bratislavskim Orkestrom Musica aeterna te budimpeštanskim Simfonijskim orkestrom Danubia i Panonskom filharmonijom.
Kao student, stipendist Grada Zagreba, dobitnik je mnogih nagrada na natjecanjima, a među kojima valja izdvojiti Rektorovu nagradu i nagradu za najbolji studentski udaraljkaški ansambl PASIC 2004. Već tijekom studija svoja prva profesionalna orkestralna iskustva stiječe u orkestrima kao što su: Zagrebačka Filharmonija, Simfonijski orkestar HRT-a, Orkestar Hrvatskog Narodnog Kazališta te u gudačim komornim sastavima.Diplomirao je 2006. u klasi prof. Ivane Bilić.
Nastupala kao solistica sa Zagrebačkim solistima, Zagrebačkom filharmonijom i Splitskim komornim orkestrom.
Tijekom studija solistički nastupa kao i s brojnim orkestrima i s komornim sastavima diljem Europe i Azije.
Kao solistica Laura Vadjon je nastupala s brojnim orkestrima i komornim sastavima.
Povodom 280 - te godišnjice smrti Dietricha Buxtehudea, 1987. godine, snimio je seriju radio snimki sa kompletnim komornim opusom, nekoliko solo-kantata i skladbama za čembalo tog skladatelja.
U sezoni 2012./2013. dirigira Kioi Sinfonietta orkestrom, Orkestrom Akademije scenskih umjetnosti iz Hong Konga, Orkestrom Mozarteum iz Salzburga čiji je glavni gost dirigent, Rotterdamskom filharmonijom, Gewandhaus orkestrom iz Leipziga te je na turneji s Komornim orkestrom grada Basela i Mariom Joao Pires.
Kao solist surađivala je između ostalog sa zborom i orkestrom HRT-a, Durbovačkim simfonijskim orkestrom, Hrvatskim komornim orkestrom, ansamblom za suvremenu glazbu Cantus te sudjeluje na festivalima Orgulje Heferer i Organum Histriae i redovito nastupa sa Hrvatskim baroknim ansamblom.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com