To signalizira da je veza s web-lokacijom kriptirana i otpornija na špijuniranje ili manipuliranje.
To signalizira da je veza s web-lokacijom kriptirana i otpornija na špijuniranje ili manipuliranje.
Kombinacija putuje mrežom također kriptirana i ne pohranjuje se na poslužitelju.
Međutim, pokazalo se da je normalan rad s njim nemoguć, obzirom na to da je elektronska forma rječnika neprimjerenog " formata ", a k tomu je i " kriptirana ", pa se CD ne može kopirati.
Metodom diferencijalne kriptoanalize poruka kriptirana DES algoritmom se može otkriti 512 puta brže nego isprobavanjem svakog mogućeg ključa.
Ako se za kriptiranje poruke rabi drugačiji ključ, tada će kriptirana poruka biti potpuno drugačija.
U biti se radi samo o performansama kako bi korisnik što bezbolnije mogao kriptirati podatke i koristiti ih u realnom vremenu da ne bi bilo slučajeva da datoteku od 5 MB otvarate jednu minutu (ako je datoteka kriptirana, onda se prvo mora dekriptirati da bi se mogla koristiti).
Osim ako drugačije nije definirano, SMTP je po defaultu mapiran na port 25 (nekriptirana veza) i port 465 (kriptirana veza).
Jest da je vaša trenutna zaporka izgubljena [ jer je kriptirana u našoj bazi i ne može vam biti ponovo poslana ], no, možete zatražiti novu.
Imao je dva zaštićena kriptirana mobitela preko kojih je uglavnom komunicirao s Vulićem, a po potrebi i s osobama hijerarhijski više rangiranim od Vulića.
Nepravilno kriptirana lozinka u LDAP konfiguracijskoj datoteci
Jest da je tvoja trenutna lozinka izgubljena [ jer je kriptirana u bazi i ne može ti biti ponovo poslana ], no, možeš zatražiti novu.
SFTP je identičan FTP-u, ali za razliku od FTP-a, cijela sesija je kriptirana, što znači da lozinke nisu poslane u tekstualnom obliku što ih čini manje ranjivim napadima presretanja treće strane.
Sva komunikacija u procesu autentikacije putem AAI@EduHr login servisa na adresi https://login.aaiedu.hr zaštićena je (kriptirana).
Načelno, te programske aplikacije djeluju tako da se u njih učita fotografija, a zatim se u ponuđeni okvir za tekst upiše tajna poruka, kao otvoreni tekst ili dodatno kriptirana.
To je najzahtjevniji slučaj jer ne postoji polazna točka tj. ne zna se da li tajna poruka uopće postoji, kako je upakirana u nosač (sliku, film...) i kako je kriptirana.
Druga metoda, u kojoj su dekripteru na raspolaganju kriptirana poruka (slika koja sadrži tajnu poruku) i original nosaća (originalna slika bez tajnog sadržaja), podrazumijeva analizu usporedbom.
Ukoliko želimo izbjeći da nam je datoteka s ključevima kriptirana (što nam može prouzročiti probleme prilikom automatskog startanja poslužitelja jer je potrebno unijeti zaporku) to možemo učiniti na dva načina:
da web preglednik vjeruje certifikatu kojim se stranica predstavlja i da je komunikacija kriptirana.
Ukoliko resurs kojem pristupate komunicira http a ne https protokolom, u tom trenutku se u nekim web preglednicima javlja upozorenje da komunikacija više nije štićena (kriptirana).
Moguće je da je lozinka u slapd.conf bila nepravilno kriptirana, a u bazi ispravno.
Kako se baza obrisala zbog inicijalizacije potpuno nove baze s novom shemom, ostala je samo nepravilno kriptirana lozinka u slapd.conf.
Kada ste povezani putem javne Wi-Fi mreže, a veza nije kriptirana, svatko u vašoj blizini može pratiti informacije na putu između vašeg računala i žarišne mreže Wi-Fija.
Dužina ključa se mjeri u bitovima koji mogu poprimiti dvije vrijednosti 1 ili 0. Siguran algoritam je onaj čija se kriptirana poruka može otkriti samo da se isproba svaki mogući ključ. 112 bitni ključ je sigurniji od 56 bitnog.
To predstavlja napad na algoritme koji je usmjeren na dva cilja: - da odgonetne razumljiv tekst na temelju poznavanja algoritma i kriptiranog teksta, i odgonetavanje ključa pomoću kojeg je poruka kriptirana.
Javnim ključem primaoca (RSA algoritmom) kriptira ključ kojim je kriptirana poruka, zatim taj dio sjedini sa DES kriptiranom porukom i pošalje primaocu.
Prvo da se proba razbiti RSA algoritam i pronaći tajni ključ, a drugi je da se bez poznavanja DES ključa (kriptiranog RSA algoritmon) odgonetne poruka kriptirana DES algoritmom.
QR (Quick Response) kod takozvana je kriptirana poruka (u praksi vrlo slična bar kodu) koja jednostavnim prislanjanjem pametnog telefona na njega može upućivati na niz informacija.
Naziv/sʌb ' lɪmɨnəl/naizgled je kriptirana poruka, no riječ je o fonološkoj transkripciji engleske riječi subliminal, subliminalan, jednoj od komponenti višeslojno strukturiranog rada.
Kriptirana poruka: J @ 28 $ 6
Ulaznica je kriptirana dugoročnim ključem koji je poznat samo poslužiteljima u sigurnosnoj domeni (AS, KDS, PAS).
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com