Naime Kurjaković je šutirao iz mrtvog kuta, a Đurković je nespretno intervenirao i lopta se našla u mreži Otoka.
Naime Kurjaković je šutirao iz mrtvog kuta, a Đurković je nespretno intervenirao i lopta se našla u mreži Otoka.
Kurjaković je bi začetnik akcije iz koje je Lipik povećao rezultat.
Kurjaković je probio lijevu stranu, uputio po zemlji centriranu loptu, a najbrži je bio Cerovečki i nekih pet metara pogodio mrežu Otoka.
Sagradio ga je 1453. godine Toma Kurjaković i danas je prepušten zubu vremena.
Na prvoj redovitoj glavnoj skupštini Hrvatskog sokola 7. veljače 1906. u Ogulinu, biran je prvi starosta sokolskog kluba brat Iso Kurjaković kojega nasljeđuje niz uglednih Ogulinaca, velikih sportaša i domoljuba.
Na osnivačkoj skupštini, održanoj 4. studenog, za predsjednicu Mladih HNS-a Labin izabrana je Šemsa Crnčević, potpredsjednica je Alma Kurjaković, a tajnica Marijana Burulčić.
Te su ploče ugrađene u zid današnje ruševne crkve sv. Kate koju je na temeljima nekadašnjeg samostana sagradio 1393. godine hrvatski ban Butko Kurjaković.
Godišnju nagradu su dobili: Domagoj Zubčić iz Pridrage, Ive Buterin iz Paljuva, Miroslava Mandić iz Novigrada, NK Hajduk Pridraga, Ante Baraba Ricko iz Paljuva, pucačko društvo Ban Butko Kurjaković iz Novigrada, Udruga žena Sv. Katarina, Zvonko Čulina iz Pridrage, KUD Luzarica iz Pridrage i Streličarsko društvo Kroatan iz Novigrada.
1. Matija Bajer od 1955. 1957. godine 2. Josip Bistrić od 1957. 1959. godine 3. Branimir Kurjaković od 1959. 1961. godine 4. Matija Bajer od 1961. 1969. godine 5. Vladimir Butković od 1969. 1983. godine 6. Josip Benko od 1983. 1984. godine 7. Ljubica Stupin-Pavlović od 1984. 1988. godine 8. Stjepan Šambić od 1988. 2007. godine 9. Branimir Marković od 2007. do danas
Na smotri, na kojoj predstavnici iz Hrvatske, u suradnji s Veleposlanstvom RH pri Svetoj Stolici, izlažu i vrlo zapaženo nastupaju od 1993. godine, uz Nimčević, Hrvatsku je zastupalo još sedam izlagača: Rozalija Kurjaković, Verica Kovač, Marija Tomić iz Zagreba, udruga jasličara iz Jastrebarskog, Margareta Krstić (prva nagrada za strance na prošlogodišnjem izdanju izložbe) iz Dražica i Mario Braškić iz Splita.
Mi, Pavao, ban Hrvata i gospodin Bosne, dajemo na znanje svima, kojih se tiče, ovom ispravom, kako smo-promatrajući iskreno prijateljstvo i čistu ljubav, koji odlični gospodin Marko Michieli, časni knez Rabljana, naš prisni i osobiti prijatelj, zajedno s općinom, plemićima i svima ljudima toga grada vazda gojiše i neprekidno goje prema nama i našoj banovini-htjeli, odredili i iz posebne ljubavi dopustili da svi građani Raba taj i drugi put sada i vazda smiju po čitavu vladanju našem i banovini, kao i po svim stranama kneza Kurjaka (Kurjaković krbavski knez u Lici, op.), našega dragoga i vjernoga rođaka, slobodno, mirno i neograničeno prolaziti, boraviti, vraćati se, te u ma kojem sajmu ili trgu kupovati i prodavati bez ikakve carine, daće ili trgovine, već da uživaju potpunu i svakovrsnu slobodu i sigurnost.
U Golubiću u blizini grada Bihaća, danas u zapadnoj Bosni (tj. u Turskoj Hrvatskoj), nađena je glagoljička ploča na kojoj se među inim spominje i krbavski knez Tomaš Kurjaković i njegova potpora izgradnji utvrda na otočiću Ripac na rijeci Uni godine 1442. Ploča, koja je nekoć bila u crkvi sv. Martina koju su razorili Turci, u današnje vrijeme se nalazi u glasovitome franjevačkom samostanu u Fojnici u središnjoj Bosni.
NK " Libertas " je nastupio u sastavu: Zlatko Šepović, Zoran Kovačević, Denis Hadžić, Ivan Kašljević, Milan Šakić, Željko Kumpf, Nikola Lipovac, Mario Vlaović, Anđelo Atlija, Milan Kulić, Matej Kurjaković, trener Tomislav Vlaović.
Osobito ak se taj ginić zove Kurjaković.
Jer, ne gledali mi, ne čitali i ne slušali istom se Kurjaković i ovaj put izvukel, a jošte više nečasno i jadno i dalje obnašaju sudačku " čast " oni koji po meni ne bi obnašali ni odvoz smeća (svaka čast smetlarima, to sam samo kanila uhvatiti neke okvirne krajnosti s obzirom i na prihode jeboimpas).
Šubić, te knezovi Grgur i Budislav Kurjaković su se zajedno s gradovima povezali s Mlečanima.
Prvi je stavljen na oltar Majke Božje, a nabavio ga je vukovarski predstojnik Adjut Spaček, drugi je stavljen na oltar svetog Antuna, a nabavila ga je Terezija rođena Kurjaković, žena kapetana Krifke. (243).
Na spomeniku pored objekta odašiljača uklesana su slijedeća imena poginulih hrvatskih branitelja: Stjepan Škrobić, Ivan Matošević, Robert Petanić, Zlatko Žajgar, Tomislav Ordanić, Stanislav Marić, Zlatko Golubić, Ivan Đakić, Milan Cindrić, Nikola Lončar, Josip Mikolčević, Franjo Kumić, Milan Kurjaković, Zoran Terzić i Zvonko Marinović.
Prema predaji kraljica Elizabeta je za vrijeme zatočeništva vezla u zlatu misnicu (planitu) za novigradsku crkvu, a koja se i danas čuva u župnoj crkvi Porođenje BDM u Novigradu. 1393. Godine ban butko Kurjaković obnavlja i proširuje crkvu sv. Kate koja je tada pripadala franjevačkom samostanu bosanske vikarije.
hahahahahaha Bi (o) čina pa nije ti Hetem Ramadani gazda u Salbatringu.... pa otkud njemu koks iz hrvatske koji Hrvat nije i nemože kupit.... (.???)... tu je gazda Kurjaković... pa... a ti se novinarčiću ili informiraj da bi mogao informirati a ne pisati bajke ili pak piši u modroj lasti.
Brzonogi Kurjaković koji je bio najopasniji gostujući igrač pretrčao je Parmakovića po desnoj strani u kaznenom prostoru domaćih.
U 2. minuti Cerovečki je lijepo proigrao Kurjakovića u kaznenom prostoru Slavonije po desnoj strani, a Kurjaković je desetak metara uputio prizeman šut u suprotni kut i Rezo je kapitulirao.
Tek kada je postalo očito da je Vladislav I. ipak poginuo, krenulo je u Beč poslanstvo u kojemu su se, pored ostalih velikaša, nalazili Nikola Iločki i Grgur Kurjaković Krbavski i koje je od Friedricha III. zatražilo da im preda petogodišnjeg dječaka i krunu sv. Stjepana, kojom će još jednom biti okrunjen po svim pravilima dvorskog ceremonijala.
Sagradio ga je 1453. godine Toma Kurjaković.
Projekt menadžer: mr. sc. Ivan Sertić, Bernard Kurjaković, ing. stručni suradnik Industrijski park Nova Gradiška d. o. o. za razvoj i ulaganjeTrg kralja Tomislava 1, 35 400 Nova Gradiška www.ipng.hr [email protected], Tel./Fax. 00385 35 35 99 11, Gsm. 00385 91 335 99 13
Žiri koji se sastojao od 6 članova po 1 član iz svakog Ogranka, je sveukupnom pobjednicom ocijenio Vahidu Kurjaković, koja je bila najbolja i u pripremanju slastica.
Grupa natjecatelja u kojoj su se isticali Zlatan Krovinović, Zlatko Kurjaković, Ivan Matuka, Đorđe Bećarević nastupala je diljem bivše države i po Europi i donosila mnogo priznanja.
Domaćine je u 14. minuti u vodstvo doveo Kurjaković udarcem s ruba 16 metara, a lopta uz malu pomoć vjetra lijepo se smjestila u kut gola iza nemoćnog Žugaja.
Drugo mjesto pripalo je Kurjaković Loreti iz društva Koromačno i ulovljenih 20 primjeraka odnosno 765 težinskih bodova.
Drugo mjesto zauzele su Babić Ana i Smoković Frederika, ekipa Adrie iz Labina, a treće mjesto pripalo je Kurjaković Loreti i Višković Barbari, ekipi kluba Koromačno.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com