Izrađeni su od strane LSS-ovih stručnjaka u suradnji sa CARNet CERT-om i mogu se pronaći na web stranicama CERT-a (www.cert.hr).
Izrađeni su od strane LSS-ovih stručnjaka u suradnji sa CARNet CERT-om i mogu se pronaći na web stranicama CERT-a (www.cert.hr).
Prvi dan govorilo se o velikom projektu organiziranja međunarodnog seminara, kao što sam već napomenula, od strane LSS-a, te je nakon toga uslijedilo predstavljanje i međusobno upoznavanje (neformalni dio).
Razvoj novih te testiranje postojećih implementacija vatrozid sustava područje je intenzivnog rada unutar LSS grupe.
- LSS pokreće svoj prvi projekt za inozemstvo:« dBase kompatibilan kompajler za UNIX platforme »u suradnji s austrijskom tvrtkom ComCon GesmbH - LSS predlaže uvođenje studomata na ETFu
Unutar projekta istraživanja mrežnih vatrozida, skupina djelatnika LSS-a u suradnji sa studentima Fakulteta Elektrotehnike i Računarstva, istražuje mogućnosti u ovom području sa naglaskom na slijedećim elementima:
Kao što su zvijezde organizirane u galaksije na principu gravitacije, tako su i galaksije organizirane u grupe, grupe u jata i superjata, a superjata u tzv. LSS (large-scale structure).
Međutim, vrlo je upitno kolika je fraktalna dimenzija LSS-a.
Od ožujka 2009 godine LSS aktivno sudjeluje u razvoju OpenVAS projekta.
Stručnjaci LSS-a sudjeluju u razvoju novih sigurnosnih testova za OpenVAS te brojnim drugim aktivnostima unutar OpenVAS zajednice.
Osim toga, LSS-ov sigurnosni tim aktivno koristi OpenVAS kod provođenja svih sigurnosnih testiranja.
LSS je nezavisan, specijaliziran konzultant s 15 godina iskustva u provjeri sigurnosti informacijskih sustava.
Kako bi potaknuli korištenje otvorenog koda u Hrvatskoj LSS grupa je u suradnji s CARNet-om obavila testiranje dostupnih aplikacija i OS na različitim hardverskim platformama te izradila obimnu dokumentaciju instaliranja i korištenja u područjima:
Na istom fakultetu radila je od 2004. do 2006. kao zavodski suradnik na Zavodu za elektroničke sustave i obradbu informacija, unutar LSS grupe, gdje je sudjelovala u brojnim i raznolikim projektima.
Zemlje sudionice konferencije bile su: Slovenija, Austrija, Ukrajina, Škotska, Gruzija i Hrvatska, a sve pod vodstvom LSS-a (litvanskog nacionalnog saveza studenata).
Centar informacijske sigurnosti [ CIS ] nastao je 2010. godine na poticaj Laboratorija za sustave i signale [ LSS ] Zavoda za elektroničke sustave i obradbu informacija Fakulteta elektrotehnike i računarstva Sveučilišta u Zagrebu, a kao posljedica petnaestogodišnjeg rada na istraživanju, razvoju i primjeni informacijske sigurnosti.
LSS je među ostalim potaknuo osnivanje CARNetovog CERT-a i sudjelovao u izradi Nacionalnog programa informacijske sigurnosti RH.
Dana 19. studenog 2011. godine održano je natjecanje u računalnoj sigurnosti RuCTF2011. Sveukupno je bilo registrirano 99 sveučilišnih timova, između kojih se našao i tim gn00bz pod sponzorstvom organizacija LSS i CIS.
Važno je napomenuti da će LSS izdati priručnik koji će sadržavati zaključke s ovog događaja.
Rezultate specijaliziranih alata potrebno je kvalitetno obraditi i protumačiti za što je ključno višegodišnje iskustva LSS-ovih sigurnosnih stručnjaka, a klijent dobiva pregled uočenih propusta zajedno s mjerama za njihovo uklanjanje.
Magistra Nova surađuje s Laborotarijem za signale i sustave (LSS) Fakulteta elektrotehnike i računarstva (FER) Sveučilišta u zagrebu (UNIZG) na razvoju i primjeni ICT u obrazovanju.
LSS Udruzi pruža računalnu i komunikacijsku platformu za rad udruge.
U sedam " operativnih " skloništa (OS - Operations Shelters) smješteni su operateri raznih sustava, do 56 ljudi (u svakom skloništu po četiri radna mjesta s po dvije osobe), a preostala četiri skloništa (LSS - Link Support Shelters, i TS - Transport Shelters) razmješteni su prateći sustavi (Link1, 11 i 16; SHF, UHF, VHF i HF radiooprema, satelitska komunikacija, te radarska oprema) i prateća oprema (potrošni materijal, zamjenski dijelovi, itd).
Ovisno o potrebama pojedine misije konfigurira se i DARS komplet, odnosno ukoliko to nije nužno na teren se razmještaju po dva OS, dva LSS i jedno TS sklonište.
QRP predviđa rekonfiguriranje jednog LSS-a, koji bi svojim mogućnostima zamijenio dva dosadašnja LSS skloništa, a zajedno s četiri OS skloništa bilo bi ga lakše razmjestiti na područje operacija, odnosno ako to potrebe na terenu nalažu, omogućilo bi da se jedan entitet DARS-1 podijeli na dva posebna dijela.
Također, LSS je izradio usporedbu OpenVAS-a s popularnim mrežnim skenerom Nessusom.
Test na kojem se usporedba zasnivala izveden je na LSS-ovoj produkcijskoj mrežnoj infrastrukturi i poslužiteljima, a pokazao je kako se OpenVAS može ravnopravno nositi sa skupljom i komercijalnom konkurencijom.
LSS-ovi stručnjaci svojim klijentima pomažu pri definiranju opsega plana i sustava odgovornosti, procjeni utjecaja izvanrednih događaja na poslovne procese, te izradi detaljnih BCP i DRP planova.
LSS u svom radu pokriva većinu aspekata IS-a (sigurnost.lss.hr), s time da je poseban naglasak stavljen na tehničke aspekte sigurnosti.
- LSS provodi obrambene protumjere u prvom hakerskom napadu velikih razmjera u Hrvatskoj koji je pokrenulo više od 20 napadača - LSS projektira novu širokopojasnu komunikacijsku osnovicu CARNet mreže, zasnovanu na ATM tehnologiji.
- LSS aktivno pomaže domovinski rat izravnim projektnim radom za potrebe Hrvatske vojske gradeći komunikacijske, logističke i borbene sustave.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com