Andrea Maceljski: Potrebno je prije svega definirati što podrazumijevamo pod prirodnom kozmetikom (eko, organska...).
Andrea Maceljski: Potrebno je prije svega definirati što podrazumijevamo pod prirodnom kozmetikom (eko, organska...).
Zadovoljni smo što nakon duge pripreme recepture Ulola Facelift linije krema kao i dizajniranja i certificiranja ambalaže imamo priliku ponuditi poklonicima prirodne njege kože izuzetno kvalitetan proizvod koji će, vjerujemo, postati svojevrsna revolucija u tretiranju bora kod poklonika prirodne kozmetike. rekla je Andrea Maceljski, suvlasnica tvrtke Ulola.
Najnovija znanstvena istraživanja opovrgnula su takvu tvdnju jer su (kako navodi pok. akademik Maceljski, Milan) u životinjskom carstvu kukci najbrojnija i vrlo raznolika skupina živih bića od kojih je već do sada opisano više od milijun vrsta, a procjenjuje se da ih je još neopisanih najmanje od tri do četiri milijuna.
Umirovljena uèiteljica, 83 - godišnja Štefica Himmelreich pohvalila se da omiljeni prilog èita od prvog broja, a akademik Milan Maceljski požalio je što Božica Brkan, urednica Vrta, ne širi svoje britke komentare o agraru i na ostale dijelove lista.
Maceljski). Biljna zaštita 1978. godine promijenila je naziv u Glasnik zaštite bilja i postaje Glasilo Saveza društva za zaštitu bilja bivše države.
Glavni i odgovorni urednik Milan Maceljski nije se mijenjao od 1958. godine, bez obzira na promjene u nazivu časopisa.
Maceljski je počeo s uređivanjem ovakvog prikaza prije 50 godina.
Ovo, i ostala srodna pitanja postavili smo Andreji Maceljski, direktorici razvoja u Uloli, sve popularnijoj hrvatskoj kozmetičkoj kući koja je nedavno predstavila liniju Facelift, čime je privukla mnogo pažnje ljubitelja iz eko beauty svijeta (kojih je svakim danom sve više).
Na broju 2 je kuća Deutsch-Maceljski, monumentalna trokatna stambeno-poslovna zgrada, najreprezentativniji primjer novoga tipa gradske palače iz prve polovice tridesetih, a na broju 6 je kuća Benedik-Maceljski.
Na kukuruzu štete mogu biti od 2 - 25 %, a prosječna oko 7 % (Maceljski).
Deutsch Maceljski (židovskog podrijetla), ponudio je britanskim snagama predaju dviju hrvatskih armija zajedno sa civilnim pučanstvom.
Maceljski križni put hodočasti se pod imenom " Stopama pobijenih ", upravo kako bi noviji naraštaji shvatili veličinu tragedije krvavog pokolja u Maceljskoj gori.
U našoj je zemlji Maceljski 1995. godine procijenio da izravne štete od neželjenih organizama iznose 29,2 % od potencijalne, odnosno čak 41,25 % od ostvarene proizvodnje
Za zasluge u trgovini i veleobrtu (industriji) obitelj Deutsch 1910. godine dobija za sebe i svoje zakonite potomske plemstvo s pridjevom Maceljski.
U Europi ova procjena predviđa njihovu štetnost od 28 posto, dok je u Hrvatskoj zadnja procjena ovih šteta iznosila 29,2 posto (Maceljski, 1995).
Prvi vlasnik zgrade bila je obitelj Ilić, a kasnije vlasnik postaje grof Drago Maceljski.
U kratkom filmu obitelj Deutsch-Maceljski, jednoj grani njihove obitelji, u kratkoj sceni gdje piju čaj u salonu, vidi se malena Lea, zgodna i razigrana, kako sjedi nekome na koljenima.
Scena nepobitno postoji - jer postoje žene koje rade vino (na prvu loptu padaju na pamet Antonela Kozlović, Melinda Cossetto, Ivana Tolj...), bave se marketingom i/ili prodajom vina (Romana Kajfež Plišo, Andrea Trapan...), vode vinoteke (Diana Brajković, Slavica i Jana Borošić, Sanda i Jana Dusper), sommelierke (Danijela Kramarić, Alena Bročilović, Karin Rupena Perdec...), enologinje (Ivana Nemet...), vode vinske događaje (Ingrid Badurinma Danielsson, Andrea Maceljski), kuže se (Loreena Meda).. Ova imena su samo ona koja su mi prva pala na pamet, a zamislite onda koliko tih žena zaista ima...
Zidić potresno objašnjava sudbine hrvatskih kolekcionara i umjetnika (primjerice, Sava Šumanović, Deutsch-Maceljski, Ivo Šrepel, dr. Ivo Tartaglia, zbirka dr. Antona Bauera u Vukovaru, zbirka Vlahe Bukovca u Cavtatu) u »razdobljima muke u kojima su zbirke i vlasnici morali izdržati ustaške, policijske, i prijeke sudbene postupke, komunističko nasilje, uz neprestane nasrtaje na imovinu te zaključno srpsku agresiju s istaknutim ciljem brisanja hrvatskog identiteta«.
MILAN MACELJSKI rođen je 27. prosinca 1925. godine u Zagrebu, gdje je završio osnovnu, srednju školu i Poljoprivredni fakultet.
Maceljski bio je glavni urednik i član uređivačkih odbora brojnih znanstvenih i stručnih časopisa: Biljna zaštita (sadašnji Glasnik zaštite bilja), Glasilo biljne zaštite, Entomologia Croatica, Acta forestales, Savjeti poljodjelcima Matice Hrvatske, Acta entomologica Jugoslavica, Poljoprivredni savjetnik, monografija Hrana i razvoj i Bibliography of Plant Protection in Yugoslavia te više priručnika i zbornika znanstvenih skupova.
Maceljski bio je dopisni član Slovenske akademije znanosti in umetnosti, dopisni član Academie dei Georgofili u Firenci, predsjednik Saveza društava za zaštitu bilja Jugoslavije, predsjednik Hrvatskog entomološkog društva, član Hrvatskog društva biljne zaštite, predsjednik Znanstvenog vijeća za poljoprivredu i šumarstvo HAZU, te član brojnih drugih domaćih i međunarodnih organizacija iz područja entomologije i zaštite bilja.
Maceljski objavio je 65 znanstvenih radova od čega 15 u inozemstvu, 104 znanstvena priopćenja i visoko stručnih radova, 9 pozvanih referata, 6 preglednih radova, oko 680 stručnih i stručno-popularnih radova u raznim časopisima, sam i u koautorstvu napisao je 25 knjiga i sveučilišnih skripata te 23 popularna rada.
Za sve završene projekte prof. Maceljski primio je posebno priznanje Ministarstva poljoprivrede SAD.
Prof. Maceljski održao je na međunarodnim skupovima u inozemstvu brojna predavanja i priopćenja na engleskom, njemačkom, francuskom i talijanskom jeziku.
Maceljski dao je veliki znanstveni doprinos entomologiji i fitofarmaciji, te utjecao na znanstveni razvoj tih dviju disciplina.
Istaknuo je da je maceljski pokolj najveći komunistički zločin u Europi nakon Drugoga svjetskog rata.
Djelatnici Zavoda poglavito akademik Milan Maceljski pokretači su i osnivači profila Zaštita bilja na Agronomskom fakultetu u Zagrebu
Ožalošćeni javljamo da nas je u petak, 27. V. 2011. godine zauvijek napustila naša voljena mama i omama, gospođa NADA NANIĆ pl. MACELJSKI Otpratili smo je i oprostili se s njom u utorak, 31. V. 2011. godine na Mirogoju.
Uz dominantne reklame vlasnika, zubara dr. Rada, na pročelju se isticala reklama austrijskog osiguravajućeg društva Anker, koje je za Hrvatsku, Slavoniju, Dalmaciju, Bosnu i Hercegovinu zastupao Albert Deutsch Maceljski (Zagreb 1867. - Zagreb 1952), veletrgovac, industrijalac i poznati mecena, pripadnik stare vlaškoulične obitelji.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com