Piše// Maja Hrgović u Novom listu
Piše// Maja Hrgović u Novom listu
Podsjetimo, ove godine Prosudbeno povjerenstvo Nagrade čine Milorad Stojević, Elis Deghenghi Olujić, Maja Hrgović, Ivica Prtenjača i Robert Bebek, dobitnik Nagrade 2009. g., koji je ujedno izabran za predsjednika Povjerenstva.
Internet stranice Davora Slamniga Maja Hrgović također proglašava kao izrazito siromašne sadržajem.
Već pogađate, i stranice Tanje Radović obiluju sadržajem (popis 9 objavljenih drama, kratki sadržaji svih drama, detaljni podaci o izvođenju drama, mnoštvo kritika, biografskih podataka, fotografija i ponovo sve prevedno na engleski jezik) i zbilja treba velika doza drskosti da ih se nazove ' sadržajno škrtima ', kako to Maja Hrgović čini.
Novinarka i spisateljica jedne jedine knjige tanje od tanjura za pizzu, Maja Hrgović udostojila me se pozvat u klub Mama na svoju oproštajku pred odlazak na stipendiju u New York.
" Ima nešto jezivo u rudarskoj upornosti vlastohlepnog predsjednika HNS-a kojom je nasrnuo na izbore ", piše Maja Hrgović za Novi list.
Daleko je sovjetski model i dodjeljivanje dača opisano u Westermanovim " Inženjerima duša ", nitko neće zaraditi astronomski honorar zato što je, recimo, opjevao junačku izgradnju termoelektrane Plomin 3. Stoga je Maja Hrgović - književnica nakon povratka iz kaznionice promptno postala Maja Hrgović - novinarka, te svoje literarne impresije nije objavila u svojem sljedećem književnom djelu (što bi zbog sporosti hrvatskog izdavaštva i slabe čitanosti hrvatskih autora onom pedofilu dalo nekakvu šansu da se izvuče), već u jednima od ozbiljnijih, ili, budimo otvoreni, jedinim preostalim ozbiljnim dnevnim novinama u zemlji.
Maja Hrgović Autor romaneskne panorame zagrebačkih bogataša govori o odnosu prema svojim likovima, odnosu sadržaja i forme, jeziku svojih likova i scenarističko-dramaturškim aspektima svojega rada
Maja Hrgović Starost mogu nazivati zlatnim dobom samo oni koji je nisu iskusili ustvari u starenju nema ništa ugodno i lijepo, pokazuje Barnes kroz isječke iz posljednjih, čemerom obilno zasićenih mjeseci, tjedana i dana u životu svojih likova.
Maja Hrgović Jedan od naših najistaknutijih pripadnika blogosfere govori o svim rajevima i paklovima u šalici bloga
- Maja Hrgović u svom tekstu piše o socijalizaciji na blogu i blogu kao vrlo demokratskom oruđu, tekst završavajući nabrajanjem nekoliko njoj najdražih i najzanimljivijih blogova, dok Katarina Peović Vuković razvija tezu o revolucionarnoj, avangardnoj ulozi blogova, u kontekstu budućnosti teksta i procesa njegovog stvaranja
Grad Zagreb i Ministarstvo kulture sudjelovat će u troškovima s po 250 tisuća eura, a preostali iznos Klovićevi dvori kane namiriti uz pomoć sponzora te prodajom ulaznica, za koje se pak još ne zna koliko će stajati. (Maja HRGOVIĆ/NL)
Ono što je pak zabrinjavajuće je da se Maja Hrgović, koja se na čitanje u zatvoru odlučila iz idealističkih i prosvjetiteljskih pobuda, kao i stotine pisaca koji čitaju u stotinama zatvora širom svijeta, nakon manje od pola sata boravka u toj tjeskobnoj instituciji preorijentirala od humanistice s pažljivo odabranim scenskim make-upom u desničarsku boginju osvete, koja ozbiljno razmišlja da nekom od zatvorenika došapne koji je pedofilov krimen, sve u nadi da će ga sustanari iscipelariti, jer već se uvjerila da " to da u zatvoru najgore prolaze perverznjaci nije mit ".
Maja Hrgović Osnivač portala http://www.H-ALTER.org. govori o bolestima od kojih boluje hrvatsko civilno društvo, o unutrašnjim razmiricama među nevladinim organizacijama, o tome kako ih percipiraju mediji a kako šira javnost, o tome je li propagirana nezavisnost NVO-a samo nominalna, odnosno kroje li njihovu politiku financijeri.
U zadnje vrijeme, ne želeći podcjenjivati muške autore, u hrvatskoj kratkoj priči rasturaju Maja Hrgović i Olja Savičević.
Maja Hrgović Babel je izvrsno pogođen naslov ovog filma jer se u njemu pretaču razne kulture i sustavi vrijednosti, govori se čak šest jezika (engleski, japanski, španjolski, arapski, berberski i francuski) a u tom se pretakanju jasno iskristalizira kako su bijelci, zapadnjaci, najjednakiji među jednakima, odnosno da i u naizgled demokratskom 21. stoljeću pred drugim rasama i kulturama uživaju debelu prednost Babel, režija Alejandro González I? árritu, 2006.
Jozo Kapović (HTV) Franjo Marinković (HR) Maja Hrgović (Novi list).
Ovi epistolarni ljubavnici vode prikriveni dijalog u kojemu ispituju onoga Drugoga omjeravajući pri tome osobne emocije. 2. Pobjeđuje onaj kojem je manje stalo, Maja Hrgović (Profil) Naslov romana jedno je od pravila svijeta u kojem u samom srcu grada, ali daleko od blještavila centra žive nesvakidašnje junakinje i junaci; oni koji svoje pivo ispijaju u birtijama uz prugu, u četvrtima što se preko noći ruše i pretvaraju u velike šoping-zone. 3. Ogorčenje, Philip Roth (Algoritam) Priča o obrazovanju mladog čovjeka čije su mogućnosti zastrašujuće, a sile koje ga sputavaju bizarne.
S druge strane, oslikavanjem (ne) prilika otoka u centru grada, ali i novozagrebačkih limenki i bloketa, Maja Hrgović pruža ženski pogled tzv. urbanoj prozi i pridružuje se muškoj ekipi pjesnika asfalta i romantizera života suburbije.
ZAGREB Novinarka Novog lista Maja Hrgović dobitnica je Balkanske stipendije za novinarsku izuzetnost na temu »Identitet«.
Maja Hrgović Šalković bi trebao pobožno uzdisati Uuhhhh, hvala ti, dragi Bože što je uspio 250 stranica svoga osrednje uspjelog produkta kopiranja i kompiliranja unovčiti za 100.000 kuna.
E, sad dođosmo na povod ovome tekstu: naime, u dva potonja dnevna lista o toj je nagradi pisala ista novinarka, Maja Hrgović.
Oba, naravno, potpisana istim imenom i prezimenom: Maja Hrgović.
Ne vidim nikakve sendviče, samo sokove Stvorila se nakratko pored nas novinarka Novog lista, Maja Hrgović.
Maja Hrgović: Mislim da je Zagorka u svom vremenskom kontekstu bila veća institucija feminizma nego što je danas čitava nezavisna scena, jer su nevladine udruge koje se bave rodnim pitanjima slizane s onima koji im daju novce.
Mlada hrvatska književnica Maja Hrgović osvojila je još jedno priznanje
Maja Hrgović: Meni Dan žena zapravo ne znači ništa.
Maja Hrgović Čitatelj će bez pretjeranog truda uspjeti dijagnosticirati većinu manjkavosti od kojih naša anemična mlada proza boluje, a koje je Bović svojim romanom izliječio ponudivši umjesto slabašne i neuvjerljive radnje snažnu priču o zagrebačkom kvartovskom undergroundu, a umjesto šupljikavih i počesto patetičnih Ich - zapisa o prirodi i društvu vješto oslikanu sliku margine iz koje pršti život Alen Bović, Metastaze; Konzor, 2006.
Među nekorektne kvazi-novinare spada i Maja Hrgović koja također u današnjem broju Novog lista piše o književnosti na internetu.
Preciznije, Maja Hrgović u svom tekstu piše o domaćim piscima koji posjeduju vlastite internet stranice, i to čini uz pregršt netočnosti.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com