Ali istraživanje ALH84001 još uvijek traje, a njegovi novi rezultati osnažuju hipotezu o biološkom porijeklu pretpostavljenih mikrofosila u tom meteoritu.
Ali istraživanje ALH84001 još uvijek traje, a njegovi novi rezultati osnažuju hipotezu o biološkom porijeklu pretpostavljenih mikrofosila u tom meteoritu.
I zaista, na prvi pogled izgleda kao da znanost nema odgovora na ova pitanja, i kao da se hipoteza o Tunguskom meteoritu treba odbaciti.
Nakon donacije Meteoritu je u proceduru krenuo projekt koji od 2005. stoji zakopan u ladici.
Glasnogovornik njemačkog centra za svemir (DLR) dr. Šime Prtenjača rekao je za list Westdeutsche Allgemeine Zeitung da se bez sumnje radilo o meteoritu.
Jer, ako bi ova vijest o pronađenim fosilima u meteoritu bila stoposto točna, to bi značilo da život postoji izvan Zemlje i da je on možda nešto sasvim normalno u Univerzumu.
S druge strane, libanonski izvori prenose kako se radilo o meteoritu.
Zamislite samo tu špekulaciju da je rvacko ratno zrakoplovstvo dejstvovalo po meteoritu i rasturilo ga u paramparčad.
Bez obzira vjeruju li da se radi o letjelici ili meteoritu, većina se slaže da je znakovito što se pojava najbolje vidjela s Machu Picchua, legendarnog izgubljenog grada Inka.
Ova mjerenja podudaraju se s analizom plinova zarobljenih u meteoritu koji je u prošlosti, usljed udara nekog tijela (vjerojatno kometa) u Mars, bio izbačen u svemir i potom pao na Zemlju.
Iako se u početku mislilo da se radi o kiši meteora, kasnije je stigla vijest da je riječ o jednom meteoritu koji je izgorio prolazeći kroz nižu atmosferu.
Analiza materijala pokazala je da se radilo o željeznom meteoritu, te da sadrži željezo, nikal, kobalt, krom, galij i germanij.
Iz omjera elemenata u meteoritu uspjeli su otkriti i vjerojatni izvor fragmenta, radi se o Chinga meteoritu čiji su komadi rasuti po graničnom području između istočnog Sibira i Mongolije.
I nakon sat vremena koji su proletjeli i još niz odgovorenih pitanja zamolio sam ga da nam kao jedan od najznačajnijih stručnjaka za meteore, meteorite i asteroide, da pravu informaciju o meteoritu nedavno palom na Uralu kraj grada Čeljabinsk.
Rekla nam je kako im dolaze i privatne osobe s određenim predmetima misleći da je možda riječ o meteoritu, ali takvo što još nisu imali prilike potvrditi.
Nakon 102 godine od pada nepoznatog nebeskog tijela na tungusku tajgu, ruski su znanstvenici napokon dokazali kako nije bila riječ o meteoritu, nego o kometu.
Da je mogao, on bi svakome čovjeku na svijetu posebno ispričao priču o križevačkom meteoritu.
Mineral je izoliran u meteoritu Yamato 691 EH3 koji je pronađen još 1969. godine.
Znanstvenik otkrio novi mineral u meteoritu
Ako se radi o meteoritu onda će ovo biti 5. nađen u Latviji.
Uočeno je kako je količina nukleobaza u ledu mnogo manja od one u meteoritu, dok u ledu nije pronađena nijedna od spomenutih molekula.
Kako je Korlević objasnio na konferenciji za medije, radi se o kamenom meteoritu sa sastojcima željeza, prvotnog materijala od kojeg je izgrađena Zemlja.
Ipak, postavka o golemom meteoritu najčešće se i do danas spominje.
Hrašćina je u povijesti astronomije poznata po Hrašćanskom meteoritu, prvom padu meteorita kojem je 26. svibnja 1751. svjedočio veći broj ljudi i kojim je po prvi put dokazano da kamenje zaista može " pasti s neba ".
O kakvom bi se meteoritu moglo raditi u Rusiji: Ja vjerujem da je to moglo biti tijelo koje je moglo imati oko 1 do nekoliko metara u promjeru, a ako je tijelo imalo nekoliko metara u promjeru to može biti jedna respektabila masa od više desetaka tona, ovisno o tome kakav je materijal bio u pitanju... Najvjerojatnije je to bio cjeloviti materijal od silikata i od oko deset kilometara visine zbog velike temperature, pritiska, zagrijavanja, je tijelo jednostavno eksplodiralo.
Najblaži među skepticima su oni koji vjeruju da je ipak riječ o meteoritu, ali da ga je izvanzemaljska civilizacija opremila ubojitim virusom koji će nas s vremenom dokrajčiti.
Oni malo manje praznovjerni misle da je riječ o običnom meteoritu koji izgara u atmosferi, a ima i onih koji tvrde da je riječ o optičkoj iluziji i da se radi o običnom putničkom zrakoplovu čiji mlazni motori ostavljaju trag koji obasjan sunčevim zrakama pod određenim kutom stvara ovakav efekt.
Prema svim ovim saznanjima, na prvi pogled nije moguće odrediti karakter Tunguskog objekta očito je da je u sibirsku tundru nešto palo, no nije jasno radi li se o kamenom meteoritu, ili možda kometi.
Sjajni trag na nebu koji se vidio iznad jednog dijela Njemčake tijekom badnje večeri izazvao je znatiželju mnogih i potaknuo brojne upite na koje su stručnjaci odgovorili kako se vjerojatno radilo o meteoritu. više
Još uvijek se nagađa o čemu je točno riječ, a najzastupljenija mišljenja su da se radi ili o meteoritu ili o izvanzemaljskoj letjelici.
Njegova predviđanja o izvanzemaljskom životu potvrđuju i nedavna otkrića američkih astrobiologa, koji su u meteoritu pronašli nešto što nalikuje na fosil izvanzemaljske bakterije, koji može biti star milijunima godina.
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com