Trebalo se spakirat i ispeglat, izribat i namirisat - I NARUCIT TAXI ZA SUTRA UJUTRO
Trebalo se spakirat i ispeglat, izribat i namirisat - I NARUCIT TAXI ZA SUTRA UJUTRO
Aha, sad ce i crveni i crni i plavi i zeleni namirisat krv.
Ne skrećemo sa teme jer ovime govoriš da u svakom vidiš potencijalnu srodnu dušu dok ja ne mislim tako. a kako ti mislis? da ces srodnu dusu namirisat (ili ona tebe) ili mozda da ces ju prizvat nekim magijskim tretmanom?: misli:
ocito te pali takva sorta ljudi. njih treba znat namirisat i bjezat.
Komentar od: Bulin i Bukara @ Sri 13 Srp 2011 19:29:00... ma dobro judi ja jesan iz VLASKOGA, niti pivat niti plivat znan ali me srfanje po internetu dobro sluzi i mogu namirisat GLUMCA pa ako je i norvezanin
cinjenica: mrzim pusace. onak u globalu. idu mi na zivce i smrde. istrenirala sam nos da ih mogu namirisat (ili bi to trebalo bit nasmrdit?) na 300 m razdaljine na otvorenom prostoru. individualno, neke od njih volim... kao recimo... mog braleta1 (jedan zato jer se rodio prije braleta2) koji je ko zadnji kreten poceo pusit u dvadesetinekoj. ili curu mu. mislim da i hibrid pusi, pa cu i njega stavit na listu pusaca koje volim. iako, da mi udju u stan i pitaju mogu li zapalit, neceremonijalno bi ih isprasila van. htjela bi da svi pusaci koje volim, dakle brale1, cura mu i hibrid, prestanu pusit. to bi bilo bas gala.
u cemu je problem, smatran da je Dino triba bit sahranjen u Splitu jer je ovo njegovo misto (u svakom slucaju vise nego zagreb). a to sta mu je zena svugdi di moze namirisat pare je druga prica.sta ona je sad bezgresna svetica jer je ostala sama?
Sve je to u redu sto si napisala, manje nesreca, smrtnih slucajeva, ali gdje da ja nazovem taksi kad ga u okolici moje županije nema ni namirisat...
p. s. obećala sam za lush... vrlo sam zadovoljna dezićem... nemam uopće miris... nit smrdim, nit mirišim... baš sam se iznenadila... evo čak me ni moj pas ne može namirisat.... ja se sakrijem, on traži i tako bi mogli cijeli dan... ma je moš mislit. al dobar, dobar
Ili da ne moze postat svjesna, naslutit, namirisat, osjetit.
Ne volim putovati Hrvatskom, u istome pronalaziti različito, ja sam pjesnik, svugdje čiste, blistavo ružno izlivene biste, tako sam i ja odgojen, ne mogu se oteti lošim stihovima, pogrešnim zaključcima, transparentnim skulpturama, pohlepnom postojanju bezveze, vjeronauku poslije mise, uspješnom mesaru za pultom, kvartu bez ikakve fizionomije, djelovanju svega televizijskog, o čemu lažu reklame, a čega ima, zubobolji koja neće proći, kamencu koji se neće oljuštiti, prometnom policajcu koji nikad neće pročitati knjigu, županijskom sucu koji će pročitati devet loših knjiga, jednu od svoga prethodnika, jednu od lažnog iscjelitelja, jednu od pokojnog predsjednika, jednu o uzgoju kućnog bilja, jednu o odgoju djece, jednu o globalnoj zavjeri, jednu o jedinoj istini, jednu od slavnog humorista i jednu o postojanju Boga, ne volim putovati, ja sam umjetnik u svojoj zemlji, ona ne poznaje mene niti ja poznajem nju, prolazim kroz neprijateljski teritorij svoje domovine, iskoristio sam ga za svoje ekspedicije, koje me lišavaju svakonevnog života, koje me prevode u trubadura kakav objektivno ne može umrijeti, putujem unutar klaustrofobičnog hrvatskog želuca, neobičnog je oblika, kao u kakvog mesoždera a preživača, na svim se strateškim mjestima okreću jaganjci na žaru, nedjeljom poslije mise nogomet se igra, navečer selo ostalo u mraku, na cesti pregažena mačka, spodoba u crnini gura bicikl, svjetlo pred gostionicom, unutra neobrijani gosti, pijani i bez mozga, gledaju Hrvatsku televiziju, tornjevi crkveni označavaju središte ama baš svakog grada na kontinentu, po neugodno usitnjenim poljima starci, male obitelji ispred trgovačkih centara, kockasti domovi zdravlja i čempresi iza njih, u kojima čuči smrt ili makar zubobolja, koja ne prolazi lako, dugotrajna i glupa, ćurliću besmisleni gradići u Panoniji, gdje se političari kote kao voluharice, pijani dječaci odvoze u smrt očeve automobile, iza kojih ostaje dug jednoj austrijskoj banci, troškovi pogreba, krvave oči žene koja te mrzi, putujemo dalje, tv emisijom još od naših djedova, u naše lažne urbane oaze, gdje okruglasti Slaveni nespretno repaju, na tom nemogućem jeziku, gdje sva djeca pod milim bogom izgledaju isto, bogata kao bogataši a siromašna kao siromasi, prokleti mobiteli i pakao sportskih kladionica, začarani ljudi, žmirkaju svjetla u sjevernim kotlinama, koje su premrežili jauci kotlinskih radijskih postaja, gdje se slave krstitke i pušta nasilna glazba po željama, gdje mladost tone u džem skuhan od predrasuda i laži, gdje u naše dosadne živote ulazi reklama za deterdžent, treba oprati sve muške, sve ženske i sve dječje gaće, namirisat će ih, pomirisati medo iz reklame, naši u školi odlikaši samouvjereno prepisuju ponižavajuće slabe stihove nacionalne himne, u Metropoli obavijenoj maglom solariji rade i u ponoć, u njima prodaju svjetlo krasne, visoke i tupe svećenice, a sve su ulične kurve i dalje stare, pohabane Ciganke, smrde preskupa parkirna mjesta ispred preskupih hotela, studenti zabarikadirani u minijaturne sobe uz rijeku, koji ne poznaju Metropolu dalje od Save i koji žure dalje, Metropola pod kontrolom gangsta-političara za nekretnine, iza zavoja Pokuplje i Lika, slikovita polja, planine i šume, gdje su još prije desetak godina žive babe vojnici nabijali na kolac, gdje se sad razvija seoski turizam, sve se više pažnje pridaje ekologiji, pa možda na jugozapad, u Istru, blato u autokampovima, i ondje građevinska mafija, Titov papagaj i duboke jame pune kostura, na Kvarneru plova izumirućih dupina, naftna industrija koju je za dobar honorar opjevao najugledniji riječki romanopisac, ili možda na jugoistok, u Dalmaciju, gdje more žderu ludi turistički kapaciteti, nervozne ruke konobara, picerije i kampaneli, kanalizacijske cjevčice daju infuziju zaljevu koji čeka da ga uplovi najveći putnički brod na svijetu, dubrovačka jezgra jajna je stanica pokvarenog sadržaja, koja se nada onom najodlučnijem prodoru krupnog kapitala, brzo ćemo napustiti taj grad, Hrvatska je neugodno uska gledana odozgo iz aviona, kao da nema dovoljno zraka nad njom, sastoji se od nekoliko slijepih ulica, u njima vreba javno mišljenje, najglasniji su gadovi i luđaci, ako ne lažeš nisi moćan, domaćice rado vješaju tegle s cvijećem na balkone, bogati gazde podižu vile, betonske lavove, volte, pod njima tuku svoje ženke domaćice, kurve jebu u hotelu, kod obližnjeg gazde, kojem čestitaju Božić, Tuđman i križ na zidu njegove kancelarije, u provinciji žene šute, u Metropoli ih nitko neće, tu je život beznačajan izvan medija, za koje potplaćene dirinče plavuše iz vica i nevidljivi tv osvjetljivači čija sperma redovito završava u offu, u suhom mraku besmisleno rashodovane scenografije.
Ja sam za sad bila u dvije zemlje u kojima se slobodno duva: jamajka i nizozemska (svicu ne racunam;)) i u obje zemlje samo vrebaju na one koji ce bit dovljno glupi da to iznose..... trava ovak i onak jako mirisi, tak da ce ti to pas namirisat na izdaleka...
Sigurno će bijeli dati sve od sebe, Ako uzmu i bod, sretni su k ' o bebe.Neće biti repova, mir magnetoskopu, Pobjedom će crveni namirisat Europu.
Ko budale smo čekali tamo na hodniku, a njega niti namirisat
e beograde@ volia bi da jednom onda naletim na tebe kad budeš dolazia u split pa da vidiš kako " bedna i žalosna budala " može postupit s takvima ka šta si ti.. samo uvjeren san da ne " brekaš " tako po hrvatskoj kad dođeš i da si naprotiv tih ka bubica al lako je vas namirisat;) na kilometar.. pokaza si da nisi ništa različit od velike većine svojih sunarodnjaka kad san te pita da mi odgovoriš na ono pitanje, da ga sad opet ne ponavljan i ne buden dosadan.. to je vama kolektivni problem u glavama.. zato dok je tako najbolje ostanimo i mi i vi di jeste, nužna susjedska suradnja je potrebna al sve priko toga je suvišno.. uživaj moj pravedni srbine..
Nema nam sunašca pa se eto ja sastala malo sa kompom.... taman kad sam se ufurala u svakodnevno kupanje na Poloju, desi se ovo.... šity vedr..... i znaaam ja šta će biti.... bit će još par dana ovak tmurno, kišovito i vjetrovito i onda će fino zatoplit i bit će ljetno again i svi će hrlit na kupanje a Apple će most propbably čamit kod kuće jer je žensko... a ženske imaju ' ' ženske probleme ' '.... aaarrrggghhhh ponekad baš želim biti dečko.... čini mi se da je njim a sve lakše..... nemaju ' ' ženske probleme ' ' jer su dečki, naravno, ne moraju se depilirat (svaka čast iznimkama i metrićima) ne moraju se gnjaviti sa make-upom i frizurama... ne zamaraju ih bolje i veličine robica..... ali opet nikad se ne bih mogla odreći draži bijenja (?) cure.... jednostavno ooobožavam: - lakirat nokte - mazat se kremicama - kupovat odjeću - namirisat se svaki put drugačijim parfemom - nosit nakit - pravit frizure - šminkat se - sat vremena se na plaži mazat kremom za sunčanje - listat modne časopise... and many many other things...
Ta takozvana Zadarska dica su nas i dovela tu di jesmo ali zapantite moje riči - vratimo li se već ove god u ABA ligu svim tim odbjeglig sinovima opet će biti \ \ \ \ \ \ \ " čast \ \ \ \ \ \ \ " igrati za Zadar namirisat će oni opet brzu lovu pa opet ciao kad zagusti.
Al kad iden na... šta ja znan Auti show i kad gledan kako ću primit jer će netko " namirisat " da san " tovar ", onda je to kurac na kvadrat:)
Gubave su Talijanke ali se znaju našminkat, namirisat.
Šta je, je - imam nos za namirisat potencijal.
caja i dome, sve potpisujem, nešto moram i dodat Neopisivi užitak je bio ljetos proći marmontovom i namirisat frigne gavune i druge slastice iz prostora peškarije, dođe čoviku tamo uletit i sve satrat da nikome ništa ne ostane.
Diši duboko i ne pokazuj strah jer će ga namirisat mislim u sebi i sakupim hrabrosti. Ja sam iz stana Vukmanovih na osmom katu samouvjereno sam izjavila i dala petama vjetra.
Vi koji srbina mozete namirisat na 5 kilometara, vi koji ste hrabro ubivali babe 1995. a bogami i dide.
Je, mogli bi ste slobodno radit u policjote za namirisat lupeže i lažjivce
Jagode koje se prodaju ovdje su jako crvene, mesnate, sočne i mirisne i maltene ih možete namirisat do kraja ulice
Ja ne znam, al ja pusaca mogu namirisat na par metara od sebe cak i ako sam na otovorenom prostoru.
Stajala je na vratima moje sobe sa ključevima od auta dok sam ja jurio po kupaonici pokušavajući se u 5 minuta i otuširat i obrijat i namirisat.
Ja primam kao najveće blago i već mogu namirisat buzaru i već u mislima toćam kruha u saft... Kad otvorim paketić i imam što vidjet.
Habate led, ako u krugu od trista metara postoji iti jedan jedini komarac, taj će zasigurno namirisat moju krv i doletiti će brzinom svijetlosti samo da me izmaltretira.
Neznam da li to pali, ako sam u zadimljenoj prostori, idem posli " namirisat " kosu, kako će tek onda mirisati kad se to dvoje pomiješa..
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com