📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

nusproizvoda značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za nusproizvoda, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • nusprodukata (0.74)
  • organskih tvari (0.69)
  • otpadaka (0.68)
  • otpadnih tvari (0.67)
  • produkata (0.67)
  • organskog otpada (0.66)
  • štetnih tvari (0.65)
  • opasnih tvari (0.65)
  • opasnog otpada (0.65)
  • kemijskih tvari (0.65)
  • radionuklida (0.65)
  • biootpada (0.64)
  • kemijskih spojeva (0.64)
  • kemikalija (0.64)
  • otrovnih tvari (0.63)
  • toksičnih tvari (0.63)
  • aditiva (0.63)
  • oporabe (0.62)
  • monomera (0.62)
  • prerađenih proizvoda (0.62)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

1. u klaonicama razvrstati otpad i odvojeno smještati u spremnike tkivo visokog rizika, preostali otpad goveda, ovaca i koza, lešine i zarazni materijal životinjskog podrijetla od konfiskata i nejestivih nusproizvoda klanja podrijetlom od drugih vrsta životinja,

0

Naime, Agroproteinka je tvrtka koja se bavi odlaganjem otpada i nusproizvoda životinjskog porijekla, kafilerijom, i to primjenom sve strožih normi pravne stečevine Europske unije.

0

(1) Središnji veterinarski informacijski sustav (u daljnjem tekstu: SVIS) je objedinjeni sustav upisnika, registara i računalnih programa, čiji su podaci organizirani u strukturiranim bazama podataka, koji se vode u svrhu zaštite zdravlja i dobrobiti životinja i provedbi mjera veterinarskoga javnog zdravstva, a čija je zadaća da pruži učinkovit pristup informacijama i bude potpora pravodobnom donošenju odluka te učinkovitom upravljanju u svim segmentima veterinarske službe. (2) Sve pravne i fizičke osobe u sustavu provedbe veterinarske djelatnosti te svi ostali obveznici u skladu s odredbama ovoga Zakona moraju u elektronskom obliku dostavljati propisane podatke u SVIS i omogućavati besplatan pristup bazama podataka. (3) SVIS sačinjavaju: registar veterinarskih inspektora, službenih veterinara i ovlaštenih veterinara, registar ovlaštenih veterinarskih organizacija, upisnik odobrenih objekata, upisnik registriranih objekata, jedinstveni registar domaćih životinja, registar farmi, program za registraciju veterinarskih lijekova, program za prikupljanje i nadzor veterinarskih pristojbi, upisnik cijepljenih pasa, program za monitoring rezidua, program za praćenje, nadzor i izvještavanje o određenim bolestima životinja, program za praćenje, nadzor i izvještavanje o zoonozama, laboratorijski nalazi i izvještaji, izvještaji o obavljanju veterinarske djelatnosti, registar veterinarskog zakonodavstva, program granične veterinarske inspekcije, program za dodjeljivanje statusa stada, upisnik odmorišta za životinje, registar prijevoznika životinja, upisnik pratitelja životinja, evidencija potvrda o odobrenju prijevoznih sredstava za životinje, upisnik pravnih osoba koje obavljaju pokuse na životinjama, upisnik pravnih i fizičkih osoba koje uzgajaju životinje za pokuse te za proizvodnju bioloških pripravaka, upisnik uzgoja kućnih ljubimaca namijenjenih prodaji, upisnik objekata za privremeni smještaj kućnih ljubimaca, upisnik zooloških vrtova, upisnik skloništa za životinje, upisnik sakupljača nusproizvoda životinjskog podrijetla, upisnik trgovina za prodaju kućnih ljubimaca. (4) Uvjete sadržaja, uspostave i vođenja, kao i način financiranja SVIS-a propisuje ministar.

0

(1) Inspekcijski nadzor iz članka 123. ovoga Zakona podrazumijeva veterinarsko-sanitarni, odnosno veterinarsko-zdravstveni nadzor (u daljnjem tekstu: veterinarski nadzor) koji se provodi nad životinjama, proizvodima životinjskog podrijetla, hrane za životinje, kvalitetom hrane životinjskog podrijetla i hrane za životinje, nusproizvodima životinjskog podrijetla; nad objektima, opremom, sredstvima te uvjetima za držanje, uzgoj i proizvodnju životinja i proizvoda životinjskog podrijetla; nad provođenjem pokusa na životinjama; nad provođenjem naređenih mjera za sprječavanje, otkrivanje i suzbijanje zaraznih bolesti životinja; nad sredstvima za prijevoz i uvjetima prijevoza te objektima, uvjetima i opremom za promet životinja i proizvoda životinjskog podrijetla i nusproizvoda životinjskog podrijetla; nad objektima, opremom, uvjetima i načinom rada veterinarskih organizacija, privatne prakse i veterinarske službe u obavljanju zdravstvene zaštite životinja, nad dobivanjem, proizvodnjom, skladištenjem sjemena za umjetno osjemenjivanje i oplođenih jajnih stanica, nad uvjetima skladištenja i uporabe veterinarskih lijekova i veterinarsko-medicinskih proizvoda, kao i nad svim drugim objektima, sredstvima, predmetima i opremom, koji mogu biti prijenosnici zaraznih bolesti životinja ili na drugi način ugrožavati njihovo zdravlje i zdravlje ljudi. (2) Veterinarski nadzor hrane za životinje obuhvaća objekte i prostorije subjekata u poslovanju s hranom za životinje u kojima oni obavljaju djelatnost proizvodnje, prerade, skladištenja, pakiranja, prodaje i opskrbe hranom za životinje, ljekovitom hranom za životinje i hranom za posebne hranidbene potrebe životinja ili bilo koju drugu djelatnost s hranom za životinje i ljekovitom hranom za životinje, prijevoz hrane za životinje i ljekovite hrane za životinje, hranu za životinje, ljekovitu hranu za životinje i hranu za posebne hranidbene potrebe životinja, vodu za napajanje životinja, hranidbu životinja, uvezenu hranu za životinje i ljekovitu hranu za životinje te hranu za životinje i ljekovitu hranu za životinje namijenjenu izvozu, a provodi se u skladu s odredbama ovoga Zakona, Zakona o hrani te drugih posebnih propisa ako nisu u suprotnosti s odredbama ovoga Zakona.

0

Dio znanstvenika smatra da na klimatske prilike u svijetu od razine ugljičnog dioksida u atmosferi, odnosno nusproizvoda ljudske tehnologije, daleko veću važnost imaju Sunčevi ciklusi.

0

Postoje dva osnovna razloga proizvodnje suncokreta: proizvodnja ulja koja prednjači i daje mnoštvo korisnih nusproizvoda od kojih su najznačajniji pogača i sačma, te upotreba specijalno namijenjenih proteinskih formi suncokreta u ishrani stoke kao čitave glave, silirane cijele biljke same ili u kombinaciji s kukuruzom.

0

Jedan od nusproizvoda ovakve obrade je i aloksan, proizvod urične kiseline.

0

One se događaju zbog stranih proteina i toksičnih nusproizvoda koji se neizbježno dodaju u proces kultiviranja cjepiva.

0

(1) Prostorije za prihvat konfiskata, tkiva visokog rizika goveda, ovaca i koza i nejestivih nusproizvoda klanja u klaonicama papkara, prostorije za prihvat konfiskata i nejestivih nusproizvoda klanja u klaonicama peradi i kopitara, objektima za rasijecanje, obradu, i preradu mesa i izradu mesnih proizvoda, rasijecanje i preradu ribe, rakova, školjki, puževa i žaba, sortiranje i preradu jaja, obradu, doradu i preradu crijeva papkara i izradu ovitaka životinjskog podrijetla, u objektima za uskladištenje životinjskih proizvoda, prostorije za prihvat otpada iz valionica te prihvat uginulih životinja na farmama papkara i peradi, moraju udovoljavati općim uvjetima propisanim za izgradnju i uređenje te imati rashladne uređaje koji osiguravaju postizanje i održavanje temperature do 4 C.

0

6. biti osposobljen za sabiranje i prijevoz tkiva visokog rizika, preostalog otpada goveda, ovaca i koza, lešina i zaraznog materijala životinjskog podrijetla odvojeno od sabiranja i prijevoza konfiskata i nejestivih nusproizvoda klanja podrijetlom od drugih vrsta životinja.

0

Taj prostor mora biti na takvom položaju i mora biti tako uređen da se izbjegne svaki rizik kontaminacije prerađenih nusproizvoda i okoliša. 3. Osobe koje rade u nečistom dijelu ne smiju ući u čisti dio ako prije ne promijene radnu odjeću i obuću odnosno ako prije ne dezinficiraju zaštitnu radnu obuću.

0

Stoga je potrebno postupati u skladu posebnim propisima za obradu otpadnih voda iz objekta za preradu nusproizvoda životinjskog podrijetla. 5. U objektu za toplinsku preradu nusproizvoda životinjskog podrijetla potrebno je sustavno i djelotvorno poduzimati preventivne mjere za zaštitu od ptica, glodavaca, kukaca ili drugih nametnika.

0

Zapisi kontrola moraju se čuvati najmanje dvije godine. 8. Instalacije, pribor i oprema moraju se uredno održavati, a uređaji za mjerenje i bilježenje propisanih uvjeta se moraju baždariti u propisanim vremenskim razmacima. 9. Prerađevine nusproizvoda životinjskog podrijetla se moraju uskladištiti na način propisan ovim Pravilnikom te se s njima mora postupati tako da se spriječi kontaminacija.

0

1) Nusproizvodi životinjskog podrijetla i od njih dobiveni proizvodi opisani u Dodacima VII. i VIII. ovoga Pravilnika ne smiju se: (a) otpremati iz objekta koji se nalazi u području koje je pod određenim mjerama zbog pojave neke bolest i na koju su osjetljive životinje od kojih je takav proizvod dobiven; (b) otpremati iz objekta ili područja iz kojih bi promet mogao predstavljati opasnost za zdravlje životinja, osim kad su ti proizvodi prerađeni u skladu s odredbama ovoga Pravilnika. 2) Mjere iz stavka 1. ovoga članka moraju jamčiti da su proizvodi dobiveni od životinja: (a) koje dolaze sa stočarskog gospodarstva, područja ili dijela područja na kojem se ne primjenjuju propisane mjere na dotične životinje i proizvode, niti se primjenjuju mjere za suzbijanje i spriječavanje zaraznih bolesti; (b) koje nisu zaklane u objektu u kojem su u vrijeme klanja bile nazočne životinje koje su zaražene ili se sumnja da su zaražene jednom od bolesti zbog kojih se primjenjuju odredbe navedeni u točki (a) ovoga stavka. 3) Uz uvjet da su provedene odredbe stavka 2. točke (a) ovoga članka, stavljanje u promet nusproizvoda životinjskog podrijetla i od njih dobivenih prerađevina navedenih u Dodatku VII. i VIII. ovoga Pravilnika, koji dolaze iz područja ili dijela područja na kojem se primjenjuju određene mjere vezane uz zdravlje životinja, a koji nisu zaraženi i ne sumnja se da su zaraženi, dopušteno je pod uvjetom da su ti proizvodi: (a) proizvedeni, prevoženi i privremeno uskladišteni, te da se njima postupalo zasebno ili u različito vrijeme u odnosu na proizvode koji ispunjavaju uvjete glede životinjskog zdravlja; (b) podvrgnuti preradbenoj metodi koja je dovoljna da bi se ustanovljeni veterinarsko-zdravstveni problem uklonio u skladu s odredbama ovoga Pravilnika, a u objektu odobrenom za tu namjenu; (c) propisno označeni; (d) u skladu s propisima određenim u Dodacima VII. i VIII. ovoga Pravilnika.

0

1) U materijal Kategorije 1 ubrajaju se nusproizvodi životinjskog podrijetla iz stavka 1. ovoga članka ili bilo koji drugi proizvodi koji sadrži takove nusproizvode: (a) svi dijelovi trupa, odnosno lešine, uključujući kožu sljedećih životinja: životinja za koje se sumnja da su zaražene TSE-om ili kod kojih je prisutnost TSE-a službeno potvrđena, životinja usmrćenih u provedbi mjera iskorjenjivanja TSE-a, životinja koje nisu uzgajane životinje i divljih životinja, uključujući posebice kućne ljubimce, životinje iz zooloških vrtova i životinje iz cirkusa, životinja korištenih u pokusima za znanstvene svrhe, divljih životinja, kad se sumnja da su zaražene bolestima koje se mogu prenijeti na ljude ili životinje; (b) specificirani rizični materijal, i cijeli trupovi životinja ili dijelovi trupova životinja s kojih nije uklonjen specificirani rizični materijal; (c) proizvodi dobiveni od životinja kojima su davane tvari koje su zabranjene posebnim propisima i proizvodi životinjskog podrijetla koji sadrže ostatke zagađivača iz okoliša i druge štetne tvari, ako prelaze dopuštene granice; (d) svi ostaci nusproizvoda životinjskog podrijetla prikupljeni prilikom pročišćavanja otpadnih voda iz prerađivačkih objekata Kategorije 1 i drugih objekata u kojima se odstranjuje specificirani rizični materijal, uključujući nusproizvode dobivene prosijavanjem, odstranjivanjem pijeska, smjese masnoće i ulja, mulj i ostaci nusproizvoda odstranjeni iz odvoda, odnosno taložnica slivnika objekata, osim u slučajevima kad takav materijal ne sadrži materijal specificiranog rizika; (e) ugostiteljski otpad iz prijevoznih sredstava u međunarodnom prometu; (f) izmiješani materijal Kategorije 1 s materijalom Kategorije 2 ili s materijalom Kategorije 3 ili oboje, uključujući sve Kategorije materijala namijenjene za preradu u nekom objektu za preradu materijala Kategorije 1.; (g) proizvodi životinjskog podrijetla koji iz bilo kojeg razloga više nisu prikladni za prehranu ljudi mogu se prilikom otpreme na spaljivanje ili drugi način prerade prevoziti pomiješani sa materijalom Kategorije 1 i 2. 2) Materijal Kategorije 1 treba označiti, sakupljati i prevoziti u skladu sa člankom 7. ovoga Pravilnika, osim ako u člancima 23. i 24. ovoga Pravilnika nije drugačije propisano, taj se materijal mora: (a) uništavati spaljivanjem u spalionici koja je odobrena u skladu sa člankom 12. ovoga Pravilnika; (b) toplinski preraditi u objektu za toplinsku preradu odobrenom u skladu sa člankom 13. ovoga Pravilnika, koji primjenjuje neku od metoda prerade od 1 do 5 iz Dodatka V.

0

Poglavljem I. ovoga Pravilnika i konačno se mora uništiti zakopavanjem na nekom odlagalištu otpada u skladu s posebnim propisom; (d) u slučaju kuhinjskog otpada iz stavka 1. točke (e) ovoga članka, isti se mora uništiti zakopavanjem na nekom odlagalištu otpada u skladu s posebnim propisom; 3) Privremeno uskladištenje nusproizvoda životinjskog podrijetla i prerađevina od Kategorije 1 mora se obavljati samo u objektima Kategorije 1, odobrenim u skladu sa člankom 10. ovoga Pravilnika.

0

U Mjeri 103 prihvatljiva su ulaganja u rekonstrukciju/opremanje postojećih objekata za poslovanje s mlijekom, ulaganja u specijalna vozila za prijevoz sirovog mlijeka, ulaganja u rekonstrukciju i/ili opremanje postojećih klaonica i centara za sakupljanje nusproizvoda životinjskog podrijetla.

0

U proračunu ispuštanja nusproizvoda u okoliš potrebno je koristiti emisijske faktore koji su određeni na temelju konkretnih mjerenja emisije nus-proizvoda u okolišu, mjerenja razina točkastih i fugitivnih izvora emisije, te zagađenih lokacija.

0

1) Posebni higijenski uvjeti za preradu i stavljanje u promet prerađenih životinjskih bjelančevina i drugih prerađevina nusproizvoda životinjskog podrijetla koje se mogu upotrijebiti kao sirovina za proizvodnju hrane za životinje moraju biti u skladu s odredbama iz Dodatka VII. i VIII. ovoga Pravilnika. 2) Objekti za toplinsku preradu, privremeno uskladištenje te spaljivanje i kombinirano spaljivanje nusproizvoda životinjskog podrijetla moraju biti izgrađeni tako da se spriječi nedozvoljeno ispuštanje zagađivača u tlo, kao i u površinske ili podzemne vode. 3) Objekti iz stavka 2. ovoga članka moraju imati izgrađene uređaje za odvod i sakupljanje oborinskih voda koje otjeću iz objekta, te za vode zagađene na bilo koji način.

0

Odlukom koja je donesena na 80. sjednici Upravnog vijeća Lučke uprave Rijeka održanoj dana 4. travnja 2011. godine utvrđuje se najviši iznos naknade za obavljanje gospodarske djelatnosti: čistoća prihvat i otprema nusproizvoda životinjskog podrijetla.

0

1. Nadležno tijelo će odobriti stavljanje u promet i uvoz nusproizvoda životinjskog podrijetla za proizvodnju hrane za životinje, uključujući hranu za kućne ljubimce, farmaceutske proizvode i proizvode za tehničku namjenu pod sljedećim uvjetima: a) ako potječu iz zemalja navedenih u posebnom propisu kojega donosi nadležno tijelo; b) ako potječu iz odobrenih objekata; c) ako su proizvedeni u skladu s odredbama ovoga Pravilnika; d) ako su radi očuvanja potrebnih svojstava zamrznuti u objektu nastanka; e) ako je poduzeto sve da se spriječi kontaminacija patogenim mikroorganizmima; f) ako su zapakirani u nepropusnu ambalažu ili spremnike; g) ako ima izjavu korisnika da će biti upotrijebljeni za odobreni način prerade; h) ako ima propisanu veterinarsku dokumantaciju zemlje izvoznice. 2. U slučajevima da je neprerađeni materijal za proizvodnju hrane za životinje podrijetlom od životinja koje su tretirane zabranjenim tvarima koje su navedene u posebnom propisu, tada će se: a) materijal vidljivo označiti crvenom metilenskom bojom; b) odvesti direktno u tehnički objekt koji mora jamčiti da će se dopremljeni materijal upotrijebiti u hranu za kućne ljubimce ili u proizvode za tehničku namjenu; c) odvesti u objekt za uskladištenje iz kojega će se odvesti na odobrenu preradu. 3. Ukoliko se u materijalu koji sadrži zabranjene tvari prevozi materijal koji ne sadrži takove tvari, cjelokupna količina će se smatrati da je kontaminirana zabranjenim tvarima.

0

1) Svaka pravna i fizička osoba koja sakuplja, prevozi, prima na privremeno uskladištenje, prerađuje ili otprema nusproizvode životinjskog podrijetla, mora voditi evidencije pošiljaka, koje se moraju čuvati najmanje dvije godine, a one moraju sadržavati podatke određene u Dodatku II. ovoga Pravilnika. 2) Stavak 1. ovoga članka ne odnosi se na stajski gnoj koji se prevozi između dva mjesta locirana na istom poljoprivrednom gospodarstvu, ili između poljoprivrednog gospodarstva i korisnika. 3) Objekti iz ovoga Pravilnika moraju ažurno voditi evidencije o sakupljenim i dopremljenim, uskladištenim, prerađenim i otpremljenim količinama nusproizvoda životinjskog podrijetla, kao i evidencije o provođenju higijenskih mjera i provjera u objektu te o provjerama zdravlja zaposlenog osoblja. 4) Objekti za toplinsku preradu materijala Kategorije 1, 2 i 3 moraju kvartalno i godišnje dostavljati nadležnom tijelu obrađene podatke o količinama toplinski prerađenih nuspropizvoda životinjskog podrijetla od svakog proizvođača pojedinačno te ukupno.

0

Stavljanje u promet životinjskih bjelančevina i drugih prerađenih nusproizvoda životinjskog podrijetla koji se mogu koristiti za hranu za životinje

0

(b) ako je vraćanje pošiljke nemoguće ili je prošlo razdoblje od 60 dana ili je osoba odgovorna za pošiljku pristala da proizvode odmah uništi u najbližem objektu odobrenom za neškodljivo uništavanje nusproizvoda životinjskog podrijetla u skladu s posebnim propisom [ 37 ] 39. Do vraćanja proizvoda iz ove točke ili potvrđivanja razloga odbijanja pošiljke, nadležno tijelo uskladištava proizvode pod svojim nadzorom, na trošak osobe odgovorne za pošiljku.

0

pojedinosti o mjestu podrijetla, ako bi propust takva navo đenja mogao krivo navoditi potrošača o pravom pod rijetlu (zemlja gdje je hrana proizvedena odnosno zemlja gdje je hrana podvrgnuta tehnološkom procesu koji je posljednji bitno promijenio njezina svojstva; zemlja podrijetla, za hranu za koju je to propisano posebnim propisom; zemlja gdje je povrće ili voće ubrano, za svježe voće i povrće; zemlja uzgoja i zemlja klanja, za rasječeno meso domaćih papkara i kopitara, peradi, lagomorfa (kunića i zečeva), divljači i uzgojene divljači te jestivih nusproizvoda);

0

1. Nadležno tijelo nadzire spaljivanje nusproizvoda i poduzima potrebne mjere kako bi osiguralo da su isti spaljeni:

0

Primitivizam je STIL ŽIVOTA, a s obzirom da je hrvatski stil života gotovo identičan onom srpskom ili bilo kojem drugom podjednako površnom i primitivnom, nije za čudo da se i ta muzika kao jedan od nusproizvoda primitivnog i površnog duhovnog stanja, tako lako prelila iz Srbije u Hrvatsku.

0

(b) moraju potjecati od riba iz ulova ili ostalih morskih životinja koje nisu sisavci ulovljeni u otvorenom moru ili jezerima u svrhu proizvodnje ribljeg brašna, ili od svježih nusproizvoda od riba iz ulova prerađenih u objektima za proizvodnju ribljih proizvoda za prehranu ljudi;

0

(1) Nadležno tijelo mora osigurati da nacionalni stožer za suzbijanje bolesti raspolaže sa svim potrebnim sredstvima, uključujući osoblje, objekte i opremu za vođenje učinkovite akcije iskorjenjivanja bolesti. (2) Sredstva iz stavka 1. ovoga članka uključuju najmanje sljedeće: a) sustav za identifikaciju stada i utvrđivanje lokacije životinja, koji je po mogućnosti računalno podržan (kompjutoriziran); b) sva prikladna komunikacijska sredstva, uključujući telefone, telefaks uređaje i po mogućnosti opremu za komuniciranje sa sredstvima javnog priopćavanja; c) komunikacijski sustav koji je po mogućnosti računalno podržan i koji omogućuje razmjenu podataka s lokalnim stožerima za suzbijanje bolesti, laboratorijima i drugim relevantnim organizacijama; d) zemljovide i druge izvore podataka koji se mogu koristiti za usmjeravanje mjera suzbijanja bolesti; e) zajednički dnevnik u koji se kronološkim redom bilježe svi događaji povezani s izbijanjem slinavke i šapa i koji omogućuje povezivanje i usklađivanje različitih aktivnosti; f) popis nacionalnih i međunarodnih organizacija i laboratorija koji su zainteresirani za izbijanje slinavke i šapa i s kojima treba stupiti u kontakt u slučaju izbijanja te bolesti; g) popis osoblja i drugih osoba koje se u slučaju izbijanja slinavke i šapa može odmah pozvati da rade u lokalnim stožerima za suzbijanje bolesti ili u stručnim tijelima iz članka 76. ovoga Pravilnika; h) popis tijela i ustanova nadležnih za zaštitu okoliša s kojima treba stupiti u kontakt u slučaju izbijanja slinavke i šapa; i) zemljovide s označenim odgovarajućim područjima na kojima se nalaze mjesta prerade; j) popis poduzeća koja su ovlaštena za obradu i preradu lešina i nusproizvoda životinjskoga podrijetla i kojima bi se mogli povjeriti ti poslovi u slučaju izbijanja slinavke i šapa, na kojemu naročito treba navesti njihov kapacitet, adresu i druge podatke za uspostavu kontakta; k) popis mjera za praćenje i suzbijanje onečišćenja okoliša, naročito površinskih i podzemnih voda, uzrokovanog prodorom dezinficijenasa te tjelesnih tkiva i tekućina nastalih raspadanjem lešina.

0

Poslove neškodljivog uklanjanja i zbrinjavanja životinjskih lešina i nusproizvoda životinjskog podrijetla na području Grada Bjelovara sa obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava obavlja Veterinarska stanica Bjelovar.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!