Testirani primjerak nosi referentni dizajn tiskane pločice kao i izvedbe hlađenja stoga su i radni taktovi identični kako i kod referentnih Nvidijinih primjeraka.
Testirani primjerak nosi referentni dizajn tiskane pločice kao i izvedbe hlađenja stoga su i radni taktovi identični kako i kod referentnih Nvidijinih primjeraka.
Time je omogućeno iskorištavanje računarske snage Nvidijinih grafičkih kartica pomoću CUDA tehnologije.
DDR3, GDDR4, Vista (ok, to je već izašlo ali ne sumnjamo da će Microsoft imati ponešto za reći), Apple-ov« iPhone », nasljednici Nvidijinih GF88 čipova koji trebaju izaći u travnju (8200,8300,8600)...
Ovo se namjerava napraviti reverznim inženjeringom Nvidijinih vlasničkih drivera za Linux.
Jedna od većih mana prijašnjih serija Nvidijinih grafičkih kartica bila je mogućnost spajanja većeg broja monitora na jednu grafičku karticu.
Sponzorstvo je dodijeljeno na temelju projekta razvoja kolegija, a riječki sveučilišni Odjel za informatiku postao je tako jedan od čak 207 Nvidijinih istraživačkih i nastavnih CUDA centara, što djeluju na sveučilištima i istraživačkim institucijama diljem svijeta.
Za razliku od prijašnjih Nvidijinih grafičkih procesora koji su nosili manji broj CUDA jezgri a radni se taktovi shadera i ostatka jezgre razlikovali, kod Keplera to nije tako.
Što se grafičkih rješenja tiče, ponuđeno je nekoliko varijanti AMD-ovi i Nvidijinih grafičkih kartica, a njegova će krajnja cijena ovisiti o snazi hardvera kojeg su se korisnici odlučili ugraditi u njega.
Popis Nvidijinih grafičkih kartica koje podržavaju Nvidia Surround sustav.
Lociran iznad SD850 chipa, Hydra chip omogućava da Asusova ploča podržava multi-GPU konfiguracije sačinjene od samo AMD-ovih kartica, samo Nvidijinih kartica ili kombiniranjem AMD-ovih i Nvidijinih kartica.
Dodatna pogodnost, koja je već dobro poznata kod novijih Nvidijinih grafičkih procesora, jest i mogućnost obrade fizike u igrama, što će dodatno doprinijeti tečnosti i ugodi igranja vašeg omiljenog naslova.
Boljke novih Nvidijinih kartica i dalje su zagrijavanje, potrošnja i buka, na što žalost ni kartica GeForce GTX465 nije imuna.
I taj sustav koristi kombinaciju Intelovih i Nvidijinih procesora.
Grafički sustav se vrti oko nove serije nVidijinih grafičkih procesora namijenjenih ugradnji u prijenosna računala, a u ovom slučaju se radi o modelu 8700 M GT.
Naime, MSI-eva ploča Big Bang-Fuzion uz standardni chipset P55 ima i dodatni čip Lucid Hydra 200. Riječ je o posebnom uratku tvrtke Lucid koji ovoj matičnoj ploči omogućuje kombiniranje ATI-jevih i Nvidijinih grafičkih procesora, tj. njihov rad u jednom zajedničkom polju.
No problem nije samo u uspješnom kombiniranju ATI-jevih i Nvidijinih grafičkih procesora, već i u uspješnom reproduciranju različitih igara.
Ovi prijenosnici imaju maksimalno do 8 GB RAM-a, do 750 GB tvrdog diska ili 128 GB SSD-a, opcionalnu podršku za Blu-ray i USB 3.0 te dolaze s nekoliko različitih AMD-ovih i Nvidijinih grafičkih rješenja.
Kako je na našem testnom računalu GeForce2 GTS Ti200 kartica, imali smo sasvim pristojnu hardwaresku osnovu za solidnu reprodukciju i mora se priznati kako je slika bolja nego što smo na istoj konfiguraciji dobili sa Intervideovim Win DVD 4.0. Simbioza s grafičkim karticama na bazi nVidijinih čipova trebala je, barem na papiru, donijeti i osjetno manji pritisak na procesor pa nas je iznenadila činjenica da NVDVD uzima čak 3 posto više procesorskih resursa od Win DVD-a no, pravo razočaranje nastupilo je na samom kraju - nVDVD (barem inačica s kojom raspolažemo) ne omogućava reprodukciju ripanih DVD-ova i video datoteka sa diska
Tako je svjetlo dana ugledao novi Radeon X1950, ovoga puta s dodatkom GT koji smo više navikli vidjeti kod nVidijinih proizvoda.
Tako je i s novom serijom Nvidijinih grafičkih kartica GeForce GTX 600 serije stigla jedna takva izvedba čiji je naziv logično GeForce GTX 690.
Ovoga se puta u našem ispitnom centru našla jedna od novih Nvidijinih high-end uzdanica.
NVIDIA Kepler arhitektura odgovorna je za cijeli niz NVIDIJINIH grafičkih kartica, a daje snagu i novoj NVIDIA GeForce GTX 660 Ti kartici, a koja je prema navodima objave za medije dostupna od danas sa početnom cijenom od 259 PDV.
No, kada bacimo oko na promjene, vidimo da su one nastupile tek dolaskom Nvidijinih DX11 kompatibilnih grafičkih kartica, koja čak i dok pišemo ove retke najavljuje svoje nove DX11 uzdanice u low end segmentu.
Sa AMD-om je nešto bolja situacija, no tu je problem zastarijelost Nvidijinih čipseta koji su skupi i imaju prilično lošu podršku za novije AMD-ove PhenomII procesore.
Od ovog mjeseca Gigabyte će prebaciti proizvodnju svojih grafičkih kartica s nVidijinih rješenja na ATI-eve.
Stoga je druga tužbe predana ITC-u (International Trade Commission) od kojega traži da zabrani uvoz i prodaju praktički svih Nvidijinih proizvoda
Albatron slijedi primjer nekih ostalih proizvođača grafičkih kartica poput XFX-a i Gainwarda te prekida ekskluzivnu ponudu Nvidijinih modela.
Na sveučilištu u Antwerpenu istraživači su složili superračunalo bazirano na 13 Nvidijinih grafičkih procesora čija cijena ne prelazi 6.000 eura
Računala su sastavljana isključivo od Intelovih i Nvidijinih komponenti, počevši od procesora Core 2 Duo E6320 (1,86 gigaherca) i grafičke GeForce 7900 GS za najslabiji model G, pa sve do četverojezgrenog Core 2 Extreme QX6700 i dvije kartice GeForce 8800 GTX.
Spomenuti čipseti predstavljaju najnoviju generaciju nVidijinih integriranih rješenja koja se mogu pohvaliti s grafičkim jezgrama koje podržavaju DX 9 c odnosno SM3.0. Naravno, podrška za ove standarde ne garantira performanse, a kad je riječ o integriranim rješenjima svi smo navikli da su nevelike
Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!
All Rights Reserved © Jezikoslovac.com