📱 Nova mobilna igra – igra slaganja riječi!
Preuzmi s Google Play 🎯

openid značenje i sinonimi

  • Sinonimi i slične riječi za openid, kao i primjeri u rečenici

SINONIMI I SLIČNE RIJEČI

  • kerberos (0.62)
  • directory (0.61)
  • caching (0.60)
  • 802.1 x (0.60)
  • ldap (0.60)
  • clustering (0.58)
  • active directory (0.58)
  • ipv6 (0.58)
  • eudravigilance (0.58)
  • pki (0.58)
  • h. 323 (0.58)
  • multicast (0.57)
  • unicode (0.57)
  • hypertext (0.57)
  • tls (0.57)
  • google apps (0.57)
  • application (0.56)
  • ntp (0.56)
  • gdsn (0.56)
  • posix (0.56)
  • Napomena: u zagradi je koeficijent sličnosti (sličnost s zadanim pojmom) nakon obrade pomoću AI.

PRIMJERI U REČENICAMA

0

OpenID je zasnovan na federativnom modelu upravljanja identitetom koji podrazumijeva četiri osnovne komponente: korisnik, korisnički agent (sadrži informacije za pokretanje akcija), pružatelj usluge (pouzdana strana) i pružatelj identiteta (omogućuje korisniku registraciju identiteta) te dva toka korisničkih podataka - SP-inicirani SSO (komunikaciju inicira pružatelj usluge) te IdP-inicirani SSO (komunikaciju inicira pružatelj identiteta).

0

OpenID identifikator obično je u obliku URL-a.

0

Osim URL-ova, OpenID identifikatori mogu biti predstavljeni i preko jednog oblika XRI (eng.

0

Uloga XRI standarda u OpenID-u je siguran prijenos podataka između više sigurnosnih domena.

0

OpenID je jednostavan i siguran sustav za dijeljenje identifikacije korisnika između više nepovezanih stranica.

0

Korisnik OpenID sustava jednom stvara svoj identitet u OpenID registru (kao što je npr.

0

ClaimID ili MyOpenID) i kasnije taj identitet može koristiti za prijavu na sve ostale Internetske stranice koje podržavaju OpenID kao metodu identifikacije korisnika.

0

Korištenjem OpenID-a nije potrebno za svaku web stranicu upisivati korisničke podatke, nego web aplikacije preko povjerljive strane razmjenjuju informacije pa korisnik svoje podatke mora upisivati samo jednom.

0

Prilikom stvaranja identiteta u OpenID registru korisnik dobiva URL adresu koju kasnije može koristiti za prijavu na druge stranice.

0

Umjesto upisivanja korisničkog imena i zaporke, jednostavno se upisuje adresa željenog OpenID identiteta.

0

Nakon odabira gumba za prijavu, korisnici se preusmjeravaju na adresu korisničkog OpenID registra, gdje se je potrebno prijaviti s korisničkim imenom i zaporkom (ako korisnik već nije prijavljen).

0

Ukoliko je korisnik već prijavljen u OpenID registru prijavu nije potrebno ponoviti, nego se korisnik odmah preusmjerava na stranicu s koje je pokrenuta prijava.

0

Pored korištenja URL i XRI standarda, decentralizirana priroda OpenID standarda i manji trošak učinili su ga vrlo popularnim i prihvaćenim.

0

Pružatelji OpenID-a mogu birati između raznih programskih ostvarenja (npr.

0

Prednost OpenID-a je i to što neće pretrpjeti veliku štetu ako jedan od pružatelja OpenID-a postane zlonamjeran ili propadne (jer postoji više pružatelja OpenID autentikacije).

0

Osim decentralizacije na više razina, prednost OpenID standarda je struktura troškova koja je znatno niža nego kod modela gdje svaka Internetska usluga ima svoj vlastiti sustav nadzora pristupa i upravljanja identitetom.

0

Nedostatak OpenID-a je slabija razina sigurnosti, odnosno njegova ranjivost na napade, od kojih su najčešći: napad uskraćivanjem usluge, napad ponavljanjem, napad čovjek u sredini, phishing, krivotvorenje zahtjeva s druge domene te napad na privatnost.

0

OpenID standard koriste mnoge web stranice, od kojih su najpoznatije: AOL, BBC, Google, IBM, MySpace, Orange, PayPal, VeriSign, LiveJournal, Yahoo i Facebook.

0

U budućnosti OpenID-a predviđa se d aljnji porast korisnika i pružatelja usluga zbog jednostavnosti njegove implementacije i okrenutosti korisnicima, a očekuju se i nove inačice OpenID-a (od kojih su najskorije: OpenID Connect, OpenID V3 i OpenID v. Next).

0

U njima je spremljen kriptirani korisnički OpenId pomoću kojega portal prepoznaje pojedinog korisnika.

0

OpenID je jednostavan i siguran sustav za dijeljenje identifikacije korisnika između više nepovezanih stranica.

0

U dokumentu je dan osvrt na federativni model upravljanja identitetom na kojem se zasniva OpenID.

0

OpenID projekt (službena stranica) omogućava korisnicima jedinstven prijavu na stranice koje podržavaju OpenID.

0

Dokument objašnjava i najčešće napade na OpenID protokol.

0

Dokument također daje popis poznatijih Internetskih stranica koje omogućuju OpenID autentikaciju korisnika, zajedno s načinom pristupa tim stranicama (URL adresama) te predstavlja SAML i InfoCard, autentikacijske protokole slične OpenID-u.

0

U budućnosti OpenID-a predviđa se veliki daljnji porast broja korisnika te broja web stranica koje će podržavati OpenID autentikaciju.

0

Iz tog razloga OpenID zajednica radi na daljnjem usavršavanju OpenID standarda i već se predviđaju nove inačice standarda od kojih su neke OpenID Connect, OpenID V3, OpenID v. Next te OpenID Artifact Binding.

0

Također, može se podijeliti na dva osnovna modela toka korisničkih podataka, a oni su SP-inicirani SSO (komunikaciju inicira pružatelj usluge) te IdP-inicirani SSO (komunikaciju inicira pružatelj identiteta). Također, dokument opisuje povijesni razvoj OpenID standarda od njegovih početaka 2005. godine pa do pristupanja Facebooka 2009. godine, što se smatra velikim priznanjem OpenID-u u informatičkom svijetu.

0

Pomoću OpenID identiteta korisnik ima pristup velikom broju poslužitelja usluga, koji se nazivaju i pouzdana strana (engl.

0

Pouzdana strana su sve web stranice koje pružaju uslugu OpenID autentikacije korisnika.

Jezikoslovac.com

Jezikoslovac je web odrednica na kojoj ćemo pokušati u skorije vrijeme objediniti sve varijante i baze koje su trenutno dostupne za hrvatski jezik, kao i što veći broj primjera za iste. Pratite nas i šaljite prijedloge, kako bismo postali centralno mjesto razmjene znanja.
Srdačan pozdrav!